1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Подготовка за излегување

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 16 јули 2011.

  1. Ubavataa

    Ubavataa Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2012
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    9
    ohohoh , mene mi treba mnogu vreme za spremanje , za banjanje polovina cas , za sminkanje isto polovina cas bidejki sakam mnogu ubavo i pretpazlivo da sum nasminkana , za obleka mi treba 1 cas za nokti 1 cas i taka da mi treba mnogu vreme za spremanje .. pozz :)
     
  2. butterfly33

    butterfly33 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    1.252
    Допаѓања:
    1.100
    Ако треба да одам на некое посебно место, се подготвувам околу 2 сати. А, ако е за обична пригода за шетање обично 1 сат, сат и пол максимум :)
     
  3. bluegirl7

    bluegirl7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    754
    Допаѓања:
    931
    Мене ми треба многу време за спремање прво да се избањам (1 саат :D ) па да одберам што да облечам (15-20 мин) да ја средам косата (пола саат) да си обезбедам пари, да се нафлитам аутан, парфеми и такви работи (пола саат) :lol:
     
  4. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    3 саати најмaлку.Почнувајќи од лакирањето па се до шминкањето. Депилирање,дрн дрн јариња и што и уште не.Капење ово оно. Еден час само се мислам што да носам.А дома.Дома е росфајт направено се е,исфрлено лево десно. :rofl: :rofl:
     
  5. SweetChild

    SweetChild Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    1.597
    Допаѓања:
    2.987
    Пол:
    Женски
    Мене ми требаат максимум 1.5 саат :D
    15 Минути лакирање
    15 минути депилирање
    Пола саат туширање/миење коса
    Бирање облека 10-15 минути
    Врзување Старки/Мартинс-5 минути
    Шминка(креон и римел)-5 минути
    И така :D
     
  6. MalataNena

    MalataNena Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2011
    Пораки:
    219
    Допаѓања:
    181
    Шо знам,коа имам нешто битно се спремам цел ден од сабајлето...депилација,па се бањам,маски за лице,креми за целулит,па фризер,па нокти па шминка,се облекуваш и шибаш се у свему 2-3 саата главно спремање али од сабајле :D
     
  7. bumbi

    bumbi Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    494
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    Не ми треба многу време за спремање, мислам вака за секој ден. Маскара постојано имам, може само да ја поправам, шминка не ставам често оти ми е сува кожата, па од неа ми е уште полоша. А и онака не ми треба пудра, само малку коректор бидејќи имам темни подочници. Косата ја мијам два пати неделно затоа што и таа ми е сува и ретко се мрси, а за туширање ми требаат 3-4 минути. Единствено нешто што ме нервира се влакната на нозете. Летоска скоро секој ден излегувам и морам на два дена да се бричам. Онаа депилацијата цели 5 дена ми трае. Нокти лакирам и по 2 пати неделно, така да секогаш се средени. Обично ставам неутрални бои, да ми договараат со се. Само кога треба да ја мијам косата повеќе време ми треба затоа што обавезно ја фенирам за да можам поубаво да ја фатам после кога ке правам фризура (имам бебешки влакна |( ). А да и скоро секогаш ја носам врзана, во кок или нешто слично бидејќи ми е уште потопло кога е пуштена.

    И како го напишав мислењево, како да се спремам по 5 саата. :D :D
     
  8. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.646
    Зависи кога како. Некогаш знае да трае со саати. Масло на коса,маска на коса, миење,спреј,сушење,обликување. Па пилинг/маска на лицето. Средување раце и стапала. Депилација. Пилинг на цело тело, лосион. Шминка и одбирање облека. Ова обично ако ми е мерак и имам доволно време на располагање.

    Зошто обично овие работи ми се направени предходно, се туширам и облекувам само. Летно време делот со шминкањето ми е најчесто изоставен. Ако излегувам преку ден само крем со висок фактор ставам и лабело.
     
  9. vale.96

    vale.96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2012
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    10
    пола сат се на се :Д
     
  10. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    За било каде во било кое време јас сум брза.Ако доцнам тоа се случува само пет минутки најмногу.Најчесто се спремам на брзање бидејќи можам така најдобро да бидам готова.% до 7 минути ми требаат за да се нашминкам скроз,косата исто и побрзо,облеката ја имам смислено предходно и тоа неколку комбинации за секој случај.Дури некогаш сум за 7 до 10 минути спремна целосно ако ми јавиле да бидам најбрза. :D
     
  11. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Брза сум, дури и за вечерни излегувања. Можам да се спремам целосно и за 40 минути, со се туш, пеглање, шминкање.
    Женско сум, ама ужасно ме нервира спремање (влечкање, освен ако не те спремаат за Оскарите) од 2 саати, скроз залудно потрошено време.
     
    На Antolinaa му/ѝ се допаѓа ова.
  12. PinkGir123

    PinkGir123 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    759
    Па за саат и половина сум готова (избајнете, исушена , нашминкана , флизура и дотерена ) :D
     
  13. Witchy-style

    Witchy-style Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2012
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    3.788
    Пол:
    Женски
    Па зависи...Ама обично до кај 1 саат :)
     
  14. kathy-style

    kathy-style Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2012
    Пораки:
    301
    Допаѓања:
    191
    Па од прилика за вечерно излегување се спремам околу 1 ипол час со се бањање :) пола саат се бањам, после додека да се средам да се нашминкам, облечам, да си напрааам фризура помине уште 1 час и вкупно ипол час. Облеката ми е спремна и испеглана пред тоа, ноктите ги праам преку ден а исто и се депилирам преку ден. Ама затоа пред излегување собара ми е хаос :tmi: .
    За преку ден и не ми е потребно многу време за околу 30 мин целата сум спремна :D
     
  15. Li..Na

    Li..Na Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2012
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    За вечерно излегување се подготвувам некаде околу 2 часа, се туширам , средувам коса , нокти , барам гардероба ( понекогаш имам онапред испланирано ) се шминкам и сум готова , додека за преку ден 30 минути ми се потребни .. :lol: :lol:
     
  16. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Сега ми треба еден час и повеќе...
    да се избањам-20 мин
    па долна облека и хулахопки -околу 10 мин
    па да размилам што ке носам пред шкафот-10 мин а некогаш и одма
    па да се облечам -10 мин
    па да си ја средам косата-15 мин
    па да се нашминкам малку-10 мин..
    и за час и половина готава сум али ова само за вечерно излевање и кога треба да одам некаде на некој прослава а за секојдевно најмногу половина час...
     
  17. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    За факултет 15 минути, за вечерно излегување зависи.
    Доколку станува збор за кафана околу 1 час, а за кафе или вечера 20 до 30 минути максимум. :)
     
  18. Yowannty

    Yowannty Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    9.976
    Допаѓања:
    166.514
    Пол:
    Женски
    Ооооо тоа трае... :D
    За денско шеткање и за секој вид на излегување преку ден, во зависност кај се иде, ама спремање до 1 саат ми е доволно, а за вечерно... е тоа богами трае :D и тоа од причина шо сакам бре натенане да се спремам.. и под дифолт спремањето секогаш ми трае поише од тоа колку се задржувам надвор :)
     
  19. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    јас за денско излегување( кафе и слично) се спремам за околу 3 минути, а за вечерно не знам ни јас како но, колку врем имам толку :) ако имам 10 минути, за 10 минути сум спремна ,ако имам 2 саати ,2 саати ке се спремам :D.
     
  20. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    За денско излегување 20 мин :)
    Ама за вечерно....па околу еден час најчесто,а ако е нешто по special веќе се знае и 2 часа :wasntme: