Подготовка за излегување

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 16 јули 2011.

 1. Ubavataa

  Ubavataa Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  9
  ohohoh , mene mi treba mnogu vreme za spremanje , za banjanje polovina cas , za sminkanje isto polovina cas bidejki sakam mnogu ubavo i pretpazlivo da sum nasminkana , za obleka mi treba 1 cas za nokti 1 cas i taka da mi treba mnogu vreme za spremanje .. pozz :)
   
 2. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.093
  Ако треба да одам на некое посебно место, се подготвувам околу 2 сати. А, ако е за обична пригода за шетање обично 1 сат, сат и пол максимум :)
   
 3. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  929
  Мене ми треба многу време за спремање прво да се избањам (1 саат :D ) па да одберам што да облечам (15-20 мин) да ја средам косата (пола саат) да си обезбедам пари, да се нафлитам аутан, парфеми и такви работи (пола саат) :lol:
   
 4. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.737
  Допаѓања:
  4.819
  Пол:
  Женски
  3 саати најмaлку.Почнувајќи од лакирањето па се до шминкањето. Депилирање,дрн дрн јариња и што и уште не.Капење ово оно. Еден час само се мислам што да носам.А дома.Дома е росфајт направено се е,исфрлено лево десно. :rofl: :rofl:
   
 5. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.986
  Пол:
  Женски
  Мене ми требаат максимум 1.5 саат :D
  15 Минути лакирање
  15 минути депилирање
  Пола саат туширање/миење коса
  Бирање облека 10-15 минути
  Врзување Старки/Мартинс-5 минути
  Шминка(креон и римел)-5 минути
  И така :D
   
 6. MalataNena

  MalataNena Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2011
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  180
  Шо знам,коа имам нешто битно се спремам цел ден од сабајлето...депилација,па се бањам,маски за лице,креми за целулит,па фризер,па нокти па шминка,се облекуваш и шибаш се у свему 2-3 саата главно спремање али од сабајле :D
   
 7. bumbi

  bumbi Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  259
  Пол:
  Женски
  Не ми треба многу време за спремање, мислам вака за секој ден. Маскара постојано имам, може само да ја поправам, шминка не ставам често оти ми е сува кожата, па од неа ми е уште полоша. А и онака не ми треба пудра, само малку коректор бидејќи имам темни подочници. Косата ја мијам два пати неделно затоа што и таа ми е сува и ретко се мрси, а за туширање ми требаат 3-4 минути. Единствено нешто што ме нервира се влакната на нозете. Летоска скоро секој ден излегувам и морам на два дена да се бричам. Онаа депилацијата цели 5 дена ми трае. Нокти лакирам и по 2 пати неделно, така да секогаш се средени. Обично ставам неутрални бои, да ми договараат со се. Само кога треба да ја мијам косата повеќе време ми треба затоа што обавезно ја фенирам за да можам поубаво да ја фатам после кога ке правам фризура (имам бебешки влакна |( ). А да и скоро секогаш ја носам врзана, во кок или нешто слично бидејќи ми е уште потопло кога е пуштена.

  И како го напишав мислењево, како да се спремам по 5 саата. :D :D
   
 8. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.061
  Допаѓања:
  8.636
  Зависи кога како. Некогаш знае да трае со саати. Масло на коса,маска на коса, миење,спреј,сушење,обликување. Па пилинг/маска на лицето. Средување раце и стапала. Депилација. Пилинг на цело тело, лосион. Шминка и одбирање облека. Ова обично ако ми е мерак и имам доволно време на располагање.

  Зошто обично овие работи ми се направени предходно, се туширам и облекувам само. Летно време делот со шминкањето ми е најчесто изоставен. Ако излегувам преку ден само крем со висок фактор ставам и лабело.
   
 9. vale.96

  vale.96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2012
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  10
  пола сат се на се :Д
   
 10. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  За било каде во било кое време јас сум брза.Ако доцнам тоа се случува само пет минутки најмногу.Најчесто се спремам на брзање бидејќи можам така најдобро да бидам готова.% до 7 минути ми требаат за да се нашминкам скроз,косата исто и побрзо,облеката ја имам смислено предходно и тоа неколку комбинации за секој случај.Дури некогаш сум за 7 до 10 минути спремна целосно ако ми јавиле да бидам најбрза. :D
   
 11. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.318
  Брза сум, дури и за вечерни излегувања. Можам да се спремам целосно и за 40 минути, со се туш, пеглање, шминкање.
  Женско сум, ама ужасно ме нервира спремање (влечкање, освен ако не те спремаат за Оскарите) од 2 саати, скроз залудно потрошено време.
   
  На Antolinaa му/ѝ се допаѓа ова.
 12. PinkGir123

  PinkGir123 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.124
  Допаѓања:
  740
  Па за саат и половина сум готова (избајнете, исушена , нашминкана , флизура и дотерена ) :D
   
 13. Witchy-style

  Witchy-style Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2012
  Пораки:
  679
  Допаѓања:
  3.782
  Пол:
  Женски
  Па зависи...Ама обично до кај 1 саат :)
   
 14. kathy-style

  kathy-style Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2012
  Пораки:
  302
  Допаѓања:
  192
  Па од прилика за вечерно излегување се спремам околу 1 ипол час со се бањање :) пола саат се бањам, после додека да се средам да се нашминкам, облечам, да си напрааам фризура помине уште 1 час и вкупно ипол час. Облеката ми е спремна и испеглана пред тоа, ноктите ги праам преку ден а исто и се депилирам преку ден. Ама затоа пред излегување собара ми е хаос :tmi: .
  За преку ден и не ми е потребно многу време за околу 30 мин целата сум спремна :D
   
 15. Li..Na

  Li..Na Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2012
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  За вечерно излегување се подготвувам некаде околу 2 часа, се туширам , средувам коса , нокти , барам гардероба ( понекогаш имам онапред испланирано ) се шминкам и сум готова , додека за преку ден 30 минути ми се потребни .. :lol: :lol:
   
 16. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.894
  Сега ми треба еден час и повеќе...
  да се избањам-20 мин
  па долна облека и хулахопки -околу 10 мин
  па да размилам што ке носам пред шкафот-10 мин а некогаш и одма
  па да се облечам -10 мин
  па да си ја средам косата-15 мин
  па да се нашминкам малку-10 мин..
  и за час и половина готава сум али ова само за вечерно излевање и кога треба да одам некаде на некој прослава а за секојдевно најмногу половина час...
   
 17. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.469
  За факултет 15 минути, за вечерно излегување зависи.
  Доколку станува збор за кафана околу 1 час, а за кафе или вечера 20 до 30 минути максимум. :)
   
 18. Yowannty

  Yowannty Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2012
  Пораки:
  4.716
  Допаѓања:
  106.408
  Пол:
  Женски
  Ооооо тоа трае... :D
  За денско шеткање и за секој вид на излегување преку ден, во зависност кај се иде, ама спремање до 1 саат ми е доволно, а за вечерно... е тоа богами трае :D и тоа од причина шо сакам бре натенане да се спремам.. и под дифолт спремањето секогаш ми трае поише од тоа колку се задржувам надвор :)
   
 19. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.737
  јас за денско излегување( кафе и слично) се спремам за околу 3 минути, а за вечерно не знам ни јас како но, колку врем имам толку :) ако имам 10 минути, за 10 минути сум спремна ,ако имам 2 саати ,2 саати ке се спремам :D.
   
 20. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.545
  За денско излегување 20 мин :)
  Ама за вечерно....па околу еден час најчесто,а ако е нешто по special веќе се знае и 2 часа :wasntme: