Подготовка за излегување

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 16 јули 2011.

 1. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.083
  Допаѓања:
  7.784
  Пол:
  Женски
  Па спора сум многу, бидејќи во последен момент ми текнува све, и одма облекувам нешто друго и така облечи соблечи(lalala)
   
  На Luciferovog zlo♧ му/ѝ се допаѓа ова.
 2. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.794
  Допаѓања:
  22.859
  Пол:
  Женски
  Порано му ја мислев шо како облечам...сега машко не ми е рамно за 1мин ете ме:rofl:
   
  На Luciferovog zlo♧ му/ѝ се допаѓа ова.
 3. k.frosina

  k.frosina Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  1.677
  Допаѓања:
  17.432
  Пол:
  Женски
  А бре секогаш доцнам (facepalm)
  Три сати да ми кажат пред тоа,јас пак ке задоцнам :clap::?:
  Што да правам :rofl:
   
  На Luciferovog zlo♧ и Tina2017 им се допаѓа ова.
 4. Belgin1

  Belgin1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2017
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  4.884
  Пол:
  Женски
  Некогаш знам да доцнам, некогаш и сум многу брза.
  Се зависи од тоа како сум расположена а и кој ме чека. :D
  Обично се договорам ден унапред за излегување па од сабајле си ја мијам косата, преку ден си ја пеглам/виткам и планирам да облека.
  Така да саат време пред да излезам прво се туширам, мијам лице/заби, се облекувам, се шминкам нежно и сум готова.
   
  На Luciferovog zlo♧ му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Neophodna

  Neophodna Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  569
  Допаѓања:
  530
  Пол:
  Женски
  Брзо се спремам,никаде не каснам,сите ми се чудат како никаде не каснам и како секаде и секогаш сум на време за облекува имам испланирано а не да барам во моментот
   
  На Luciferovog zlo♧ и EvAngelos им се допаѓа ова.
 6. Ivan4e04

  Ivan4e04 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2014
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  6.125
  Пол:
  Женски
  Најчесто околу 1 час ми треба за спремање.Можам да се нашминкам и за 15 минути ама затоа облека бирам 3 дена :D