1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Подготовка на она што ќе се носи наредниот ден

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Breezy, 16 април 2012.

  1. pamelche

    pamelche Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    5.306
    Допаѓања:
    16.767
    Не. За на школо станувам се мијам, чешлам си зимам фармерки и маица и патиките доле пред врата ми се и ја сум спремна. Не сум некој шо стојам пред плакар 20 минути и да се мислам што да облечам. Обично алиштата за на школо што ми се (фармерки и маици) ги купувам едно да иде со повеќе парчиња облека и така кога се брзам јас сум спремна веќе :lol: .
    А за на свадби и такви свечености се ми е од навечер спремено, ма не од навечер од пред 3-4 дена, за секој случај да не се деси нешто па да неможам да се спремам. :D
     
  2. renata77

    renata77 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    1.738
    Допаѓања:
    8.146
    Пол:
    Женски
    Секогаш имам испланирано,секогаш без исклучоци.Се подготвено и испеглано ме чека сабајлечки.Таман работа сабајле да смислувам,па да пеглам...ако немам временско ограничување кога треба да стигнам некаде,ама и така не ми се верува да одбирам кога ќе станам.
    Дури ми се случува,кога поради временските(не)прилики носењето на смислената комбинација е дискутабилно,смислувам и друга резервна. :) Така сум си навикната и така функционирам,не препуштам ништо на случајноста.
    Насабајле само се облекувам,ја средувам косава,малку шминка и излегувам.Време за мафтање немам,повеќе сакам да го искористам за спиење.
     
  3. L-enna

    L-enna Популарен член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2010
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    1.793
    Планирам, планирам .. дали ќе ги облечам црните/плавите фармерки и белиот дуксер/блузата од униформата.
    Тешки одлуки се тие .. :!:

    Шала на страна, никогаш не правам така. И кога немавме униформи на училиште, а и сега за излегување, го фаќам тоа што е испеглано, што ќе ми дојде прво в рака.

    Едвај заспивам навечер, пак и уште дополнително и без потреба да го оптеретувам мозоков.
    Не, не. :shake:
     
  4. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Кога одев во школо, па и сега на факс, у 5 до 12 пред излагање одлучувам.Не ради друго,туку времево е толку неарно што и да сакаш неможеш да спремиш.

    А за пример, роденден,прослави,слави,свадби,излагања со дечко ми, си ги планирам однапред(во мислите), но никако не зимам да ги пеглам и средувам.Зошто како што реков врмето во последен момент може да се смени,така да за се си чекам 5 до 12
     
  5. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    Никогаш не планирам дури и ако треба сабајлето да одам некаде на пат, едноставно тоа што ми е при рака го облакам и ајде чао не се замарам многу со тоа. Сепак облеката не го прави човекот...
     
  6. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Никогаш не сум планирала што ќе носам утредента, освен ако не се работи за некој посебен настан. Дури и тогаш знам да се премислам во последен момент. Не се ни замарам многу со тоа што ќе облечам за тој ден, само зависи од времето и расположението. И многу брзо се припремам за на школо, тоа што ќе го фатам прво го комбинирам со останатите работи кои ми се на видик.
     
  7. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Никогаш. :)
    Што ќе носам ми текнува во последниот момент, т.е. сабајлето пред да излезам. Зависи и дали е некоја специјална прилика или не, и зависи од расположението.
    И покрај тоа немам проблеми со каснење, брза сум.
     
  8. Acerola

    Acerola Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2011
    Пораки:
    537
    Допаѓања:
    630
    Буквално се ми е испланирано од вечер затоа што станувам 40 минути пред да ми започне работното време,па така не би имала време да размислувам што да носам кога тоа би го правела пред работа.
     
  9. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Кога треба да станам рано имам испланирано отприлика, но само во глава, не ми е ништо наместено и извадено. Тоа ми е грешка зашто често се случува да видам дека нешто не е испеглано или е за перење и така на крај барајќи да облечам нешто друго, каснам :|
     
  10. butterflygirl007

    butterflygirl007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    3
    јас се од вечер спремам од секогаш така не учеше мајка ми а и насабајле за во школо стварно немам нерви да се думам што да облечам и ако имаме униформи уште од вечер ја ставам на столче едноставно се тешам дека сабајле ке имам уште 5 мин за дремење :rofl:
     
  11. ivinakit

    ivinakit Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2012
    Пораки:
    829
    Допаѓања:
    576
    Пол:
    Женски
    додека бев основно и средно планирав што да облечам, сега не што ми дојде прво до рака тоа го зимам :lol:
     
  12. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    Никогаш не сум планирала одвреме, затоа и трчам ко луда сабајле правејки комбинации :rofl:
     
  13. jagotka123

    jagotka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    1.639
    Допаѓања:
    240
    Пол:
    Женски
    Кога сум прва смена на училиште комбинирам одд навечер а кога сум втора смена сабајле комбинирам што да облечам.
     
  14. IviA

    IviA Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    217
    Допаѓања:
    24
    Не сум вработена , студентка сум , ако треба порано да одам некаде си мислам од вечерта што да носам и тоа пред спиење , а ако сум попладне си мислам пред да тргнам :D :D
     
  15. Champs.Elysees

    Champs.Elysees Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2012
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    117
    Секогаш одвечер си планирам што да носам наредниот ден, несакам на сабајле да трчам по луда па да расфрлам алишта на сите страни да си правам комбинации. Вака уште одвечер се ми е спремно и насабајле мирна главата . :)
     
  16. kosmodiks

    kosmodiks Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    375
    Допаѓања:
    251
    Пол:
    Женски
    Секогаш си планирам што да облечам, и тоа пред спиење во кревет. :)
     
    На Lali-Esposito му/ѝ се допаѓа ова.
  17. AmericanWoman

    AmericanWoman Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    558
    Никогаш. Затоа каснам секаде, секогаш.
     
  18. kitty.lover

    kitty.lover Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2012
    Пораки:
    601
    Допаѓања:
    351
    Додека бев помала ми остана засадена навиката од мајка ми.Секое утро да те чека облеката и да имаш време да се спремиш и да не доцниш.
    Но со тек на време тоа изумре. Сега за излегување секогаш имам замисла, и пеглам пред да излезам, а за секојдневно само избирам и облекувам. Облеката ми е секогаш испрана, испеглана и уредна во орманот-така да немам проблеми со тоа во последен момент.
     
  19. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Сабајлето кога ке станам си бирам облека.
     
  20. Pocahontas.93

    Pocahontas.93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2012
    Пораки:
    383
    Допаѓања:
    600
    Мноогу ретко, кога не ме мрзи вечерта. Почесто кога ќе станам од спиење, набрзинка барам нешто и се пцујам зошто не си подготвив се од вечерта.