1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Подготовка на она што ќе се носи наредниот ден

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Breezy, 16 април 2012.

  1. ceca-1

    ceca-1 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    5.092
    И јас ретко од вечерта,најчесто сабајлето кога ќе станам...
     
  2. Li..Na

    Li..Na Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2012
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Студент сум , и секако дека ја подготвувам облеката уште од вечерта, да не не се чудам 1 час што да облечам утрото :lol: :lol: :lol:
     
  3. charliee

    charliee Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 март 2012
    Пораки:
    816
    Допаѓања:
    716
    Пол:
    Женски
    немам многу време на располагање да зјапам во плакарот со саати наутро па навечер пред да легнам се си местам а ако нешто заборавам и дури и во сон да ми текне станувам и го местам зашо до сабајле кје ми одлета мислата.многу ретко да ме изненади времето па да сменам облека сабајле.
     
  4. owi

    owi Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2013
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    123
    И јас од вечерта местам што ќе облечам.
    Ако ми е премногу мака или ми се спие , само ќе испланирам што ќе носам и утрото само станувам, земам и се облекувам :)
     
  5. Wild-GirL

    Wild-GirL Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    1.266
    Допаѓања:
    1.258
    Најчесто од вечерта комбинирам што ќе облечам наредниот ден, и навистина е поубаво така, според мене.
    Секогаш кога нема да искомбинирам од вечерта тогаш утрото правам хаос, некогаш баш тоа што сум замислила не можам да го најдам, па треба да смислувам нешто друго. А вака, кога ќе искомбинирам од претходниот ден, тогаш се оди побрзо и си заштедувам и време. :)
     
  6. She.e

    She.e Активен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2013
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    46
    Не се подготвувам вечерта.Насабајле станува отварам плакарот едни фармерки,маица која ке ми фати око,дуксер..Се облекувам и тоа.Никогаш не сум се пдготвувала за наредниот ден,мислам дека е беспотребно трошење време,а јас сабајле за 15 мин сум спремна,набрзина се облекувам.
     
  7. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Сега почнав одвечер да се спремам да си вада, облеката и можам да кажам дека така заштедувам 5 минути..