1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Поддршка за нашите сни

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од LoveYoreSelf, 8 февруари 2012.

  1. LoveYoreSelf

    LoveYoreSelf Активен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    5
    Па темата доаѓа од мојот поголем брат :) сакаше подршка за гитара, да си купи и да се учи, зошто просто така сакал, но моите дома ајде луд ли си најди си нешто покорисно да правиш бла бла бла...
    Значи целта на оваа тема е да си даваме подршки и совети во врска со нашите замислени цели , хоби и интереси каде што не можеме да ги добиеме од нашите најбиски...
    Јас еве барам подршка за тетоважа ... хммм?
     

    Прикачени фајлови:

    На Cija-si му/ѝ се допаѓа ова.
  2. MilaKunis

    MilaKunis Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2012
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    25
    Подршка за нашите сни

    Дефинитивно и јас се мислам да си ставам само не знам каква би била реакцијата на моите. :)
     
  3. LoveYoreSelf

    LoveYoreSelf Активен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    5
    Подршка за нашите сни

    е да де да. еднаш стана муабет за тоа со нив и се побркаа, шооо каак ти си лудааа вааа бааа, знаеш... сакам да си ставам ама еве на некое скришно место каде нема да го видат разбираш :) и сеа малку ми треба вака повеќе информација за тетоважа, во стилот да не си ја замразам после разбираш, па шо ке праиме :)
     
  4. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    Подршка за нашите сни

    Јас скам да магистрирам....ама финансиите ми се далеку од дофат...немам ни за да се запишам а не за да ги довршам... ;( ;( ;( кога ќе ми биде денот кога ќе станам магистер, дали воопшто некогаш тоа и ќе станам????????
     
  5. LoveYoreSelf

    LoveYoreSelf Активен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    5
    Подршка за нашите сни

    Мила немој бринити, имај надеж, познавам најмалко 5 жени кои се запишани на магистратура на 30 години, веќе кога си имаат створено некоја пара, ти посакувам успех и не се откажувај од желбата, бацки :)
     
  6. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Подршка за нашите сни

    Кинкајте редовно по дома и ќе ви дадат/дозволат се што сакате |(
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    На денешно време никој не те подржува.На пр брат ми нон стоп си збори за Италија ќе оди ќе стане богат ете тоа де го сака да иде во Италија ама мајка ми коа ке почне многу сонуваш фати најди работа некоја асална бла бла бла.Истата работа и со мене јас дете као дете си праам фантазии и пак мајка ми се јавува не сонувај глеј ја реалноста :D
     
  8. Domino

    Domino Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    1.037
    Е па зошто не се поддржувате и да се помагате во остварувањето на соништата ти и брат ти? Некогаш е добар приземјен, реален коментар но да убиваш соништа е лошо, многу лошо. :)
     
  9. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    И плус не заборавајте да и се заканувате дека ако не ви дозволат ова или она ќе си направите |(
     
    На slavica999 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Јас сакам да станам докторка а и можам за тоа учам ама моите немаме пари да те пуштиме Скопје на факултет ффф ќе полудам, јас пеам имам моќен глас наставникотвми вика браво ќе станиш со гласов моќна пејачка ама и за тоа не бива оффф леле .:(:(
     
  11. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.584
    Пол:
    Женски
    Јас сакам да работам во градинка, многу сакам деца а и тие ме сакаат мене. Иако не се запишав на педагошки сепак со социологија може ќе успеам :) Имам земано изборни предмети од педагогија и некако тоа повеќе ми се допадна. Дефинитивно во таа професија се гледам, со еден куп деца околу мене. :inlove:
     
    На mila1111 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. mila1111

    mila1111 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    486
    Допаѓања:
    397
    Пол:
    Женски
    Јaс сaкaм дa се врaбoтaм пo струкa aли скoрo невoзмoжнo е :( мнoгу сум рaзoчaрaнa и пoчнувaм дa јa мрaзaм oвaa нaшa мизернa држaвa
     
  13. trixy

    trixy Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2016
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    883
    Пол:
    Женски
    Сакам да студирам астрофизика / биомедицинско инженерство на Јеил, најголем сон ми е кој не верувам дека некогаш ќе се оствари. :(
    Ако ништо друго барем во НАСА да ме вработат. *скромна сум не викам не* :lol::lol::lol:
     
  14. Love...music

    Love...music Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2014
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    1.298
    Пол:
    Женски
    Можеби ќе ти се пружи шанса да настапуваш некаде на некоја манифестација ако некој те забележи и ако ти понуди да учествуваш после тоа некој друг ќе ти понуди и полека ќе се прочуе за тебе па после тоа можеби ќе направиш и своја песна итн.