1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Поддршка за нашите сни

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од LoveYoreSelf, 8 февруари 2012.

 1. LoveYoreSelf

  LoveYoreSelf Активен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  5
  Па темата доаѓа од мојот поголем брат :) сакаше подршка за гитара, да си купи и да се учи, зошто просто така сакал, но моите дома ајде луд ли си најди си нешто покорисно да правиш бла бла бла...
  Значи целта на оваа тема е да си даваме подршки и совети во врска со нашите замислени цели , хоби и интереси каде што не можеме да ги добиеме од нашите најбиски...
  Јас еве барам подршка за тетоважа ... хммм?
   

  Прикачени фајлови:

  На Cija-si му/ѝ се допаѓа ова.
 2. MilaKunis

  MilaKunis Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  25
  Подршка за нашите сни

  Дефинитивно и јас се мислам да си ставам само не знам каква би била реакцијата на моите. :)
   
 3. LoveYoreSelf

  LoveYoreSelf Активен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  5
  Подршка за нашите сни

  е да де да. еднаш стана муабет за тоа со нив и се побркаа, шооо каак ти си лудааа вааа бааа, знаеш... сакам да си ставам ама еве на некое скришно место каде нема да го видат разбираш :) и сеа малку ми треба вака повеќе информација за тетоважа, во стилот да не си ја замразам после разбираш, па шо ке праиме :)
   
 4. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.482
  Допаѓања:
  7.539
  Пол:
  Женски
  Подршка за нашите сни

  Јас скам да магистрирам....ама финансиите ми се далеку од дофат...немам ни за да се запишам а не за да ги довршам... ;( ;( ;( кога ќе ми биде денот кога ќе станам магистер, дали воопшто некогаш тоа и ќе станам????????
   
 5. LoveYoreSelf

  LoveYoreSelf Активен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  5
  Подршка за нашите сни

  Мила немој бринити, имај надеж, познавам најмалко 5 жени кои се запишани на магистратура на 30 години, веќе кога си имаат створено некоја пара, ти посакувам успех и не се откажувај од желбата, бацки :)
   
 6. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.334
  Подршка за нашите сни

  Кинкајте редовно по дома и ќе ви дадат/дозволат се што сакате |(
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  На денешно време никој не те подржува.На пр брат ми нон стоп си збори за Италија ќе оди ќе стане богат ете тоа де го сака да иде во Италија ама мајка ми коа ке почне многу сонуваш фати најди работа некоја асална бла бла бла.Истата работа и со мене јас дете као дете си праам фантазии и пак мајка ми се јавува не сонувај глеј ја реалноста :D
   
 8. Domino

  Domino Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2010
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  1.037
  Е па зошто не се поддржувате и да се помагате во остварувањето на соништата ти и брат ти? Некогаш е добар приземјен, реален коментар но да убиваш соништа е лошо, многу лошо. :)
   
 9. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.556
  И плус не заборавајте да и се заканувате дека ако не ви дозволат ова или она ќе си направите |(
   
  На slavica999 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.373
  Допаѓања:
  9.309
  Пол:
  Женски
  Јас сакам да станам докторка а и можам за тоа учам ама моите немаме пари да те пуштиме Скопје на факултет ффф ќе полудам, јас пеам имам моќен глас наставникотвми вика браво ќе станиш со гласов моќна пејачка ама и за тоа не бива оффф леле .:(:(
   
 11. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.213
  Допаѓања:
  76.919
  Пол:
  Женски
  Јас сакам да работам во градинка, многу сакам деца а и тие ме сакаат мене. Иако не се запишав на педагошки сепак со социологија може ќе успеам :) Имам земано изборни предмети од педагогија и некако тоа повеќе ми се допадна. Дефинитивно во таа професија се гледам, со еден куп деца околу мене. :inlove:
   
  На mila1111 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. mila1111

  mila1111 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  486
  Допаѓања:
  397
  Пол:
  Женски
  Јaс сaкaм дa се врaбoтaм пo струкa aли скoрo невoзмoжнo е :( мнoгу сум рaзoчaрaнa и пoчнувaм дa јa мрaзaм oвaa нaшa мизернa држaвa
   
 13. trixy

  trixy Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2016
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  883
  Пол:
  Женски
  Сакам да студирам астрофизика / биомедицинско инженерство на Јеил, најголем сон ми е кој не верувам дека некогаш ќе се оствари. :(
  Ако ништо друго барем во НАСА да ме вработат. *скромна сум не викам не* :lol::lol::lol:
   
 14. Love...music

  Love...music Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2014
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  1.298
  Пол:
  Женски
  Можеби ќе ти се пружи шанса да настапуваш некаде на некоја манифестација ако некој те забележи и ако ти понуди да учествуваш после тоа некој друг ќе ти понуди и полека ќе се прочуе за тебе па после тоа можеби ќе направиш и своја песна итн.