Поддршка за сите оние што сакаат да забременат

Дискусија во 'Бременост' започната од bik23, 29 октомври 2010.

 1. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  1.850
  Допаѓања:
  4.670
  Фала ти, и јас така израчунав дека овулацијата била на 15 или 16, а како излегоа 4 недели не знам :D Веројатно ми додаде 2 демек пред овулација за да биде по правило и а инакупо правилата што ги читав од прв ден на менструација ако се рачуна ќе излезев 6 недели и повеќе.
   
 2. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  1.850
  Допаѓања:
  4.670
  ее баш ова сакав да го видам , баш убаво ми почна денов. :inlove::inlove::inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На Tedyyy, Addicted❤️, bube90 и 30 други им се допаѓа ова.
 3. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.888
  Допаѓања:
  19.139
  Пол:
  Женски
  Вчера правеше бета така?
  Утре втората направи ја и свиркај си :dance:
   
  На Martka, curlyhair и Fallen.Angel им се допаѓа ова.
 4. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  1.850
  Допаѓања:
  4.670
  Да да ,знам ќе си свиркам :D
   
  На 0ли му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Saba08

  Saba08 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2017
  Пораки:
  490
  Допаѓања:
  532
  Пол:
  Женски
  Така е, да, две недели и по овулација две недели, кога се препорачува да се направи тест и дознаваш дека си бремена, всушност веќе си четири недели. Од прв ден на менструација за тие со редовни циклуси и овулации, има жени кои овулираат многу доцна во циклусот и кај нив не може да се смета од прв ден на циклус. Кај тебе се знае отприлика овулацијата, плус околу 266 дена и ќе дојде бебето :)
   
  На AthenaAsamiya, Fallen.Angel, Lostinparadise и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. LunaGrey

  LunaGrey Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  905
  Допаѓања:
  11.592
  Пол:
  Женски
  еве ме и мене на рапорт по подолго време:)
  паузирав од обиди два циклуса, едноставно не сакав да се замарам.
  тие две недели после овулација ми се смрт и ми требаше одмор.

  последниов месец многу размислував и мислам дека конечно сум скроз искрена со себе.
  имам сомнежи дали сум воопшто спремна јас за бебе сега.
  мислам дека премногу ми удри во глава притисокот од страна,дека треба веднаш деца да правам после свадба.
  се спремам да му кажам на маж дека сакам малку време за себе...
  не викам дека ќе користам заштита ама нема ни да се трудам.
  ќе ја избиршам и апликацијата.
  па што биде нека биде.

  на сите во групава ви посакувам многу среќа:l:
   
  На happygirl, dunika, Keri и 23 други им се допаѓа ова.
 7. Lostinparadise

  Lostinparadise Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2019
  Пораки:
  662
  Допаѓања:
  1.946
  Пол:
  Женски
  30ден. Тест негативен ;(
  Преку глава ми е веќе...
   
 8. monka_bonbonka

  monka_bonbonka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2017
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  2.903
  Пол:
  Женски
  Нервирај се само денес и од утре продолжува борбата, знај дека не си единствена :hug:
   
  На Thallia, Kate Rina 93 и Lostinparadise им се допаѓа ова.
 9. Lostinparadise

  Lostinparadise Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2019
  Пораки:
  662
  Допаѓања:
  1.946
  Пол:
  Женски
  :hug::hug::hug:
   
 10. monka_bonbonka

  monka_bonbonka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2017
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  2.903
  Пол:
  Женски
  :hug: :hug: :hug:
   
 11. Passionfruit

  Passionfruit Активен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2018
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  41
  Пол:
  Женски
   
  На Lostinparadise му/ѝ се допаѓа ова.
 12. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.888
  Допаѓања:
  19.139
  Пол:
  Женски
  Ве гушкам двете :hug: :hug: :hug:
   
  На Lostinparadise му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Lostinparadise

  Lostinparadise Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2019
  Пораки:
  662
  Допаѓања:
  1.946
  Пол:
  Женски
  Гушкај и влечи не накај труднички скиснавме овде:D :D
   
  На S.12.G, Fallen.Angel, Kris80 и 4 други им се допаѓа ова.
 14. meggle

  meggle Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  204
  Допаѓања:
  1.453
  Јас сум 4 години во брак, без деца, оти не сакавме. Сега као сакаме ...
  Да се прашувам лично, убаво ми е вака, ама ете психата си работи, притисок од страна, бајаги време заедно, годините си поминуваат ...
  Кога сака Господ тогаш, не се преоптоварувај <3
   
  На *Ribolovka* му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Keri

  Keri Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Женски
  Ух, исчекувањево ме излудува, на 6ти треба да (не)добијам, некои симптоми имам, градите ми се невообичаено осетливи, почесто мочам и не знам дали е од пуста желба или стварно... Ич не сакам вака да се надевам, па да се разочарам, ама како да имам некое убаво претчувство:$ Не знам дали ќе дочекам до недела да не купам тест чисто од радозналост:^)
   
  На AthenaAsamiya, Thallia, Kate Rina 93 и 3 други им се допаѓа ова.
 16. Lostinparadise

  Lostinparadise Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2019
  Пораки:
  662
  Допаѓања:
  1.946
  Пол:
  Женски
  Ден 32. Уште ништо :?:
   
 17. monka_bonbonka

  monka_bonbonka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2017
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  2.903
  Пол:
  Женски
  Примаш терапија некоја ?
   
 18. Lostinparadise

  Lostinparadise Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2019
  Пораки:
  662
  Допаѓања:
  1.946
  Пол:
  Женски
  Не
   
  На monka_bonbonka му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Addicted❤️

  Addicted❤️ Активен член

  Се зачлени на:
  10 март 2019
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Женски
  Zdravo devojki, pred desed dena maticnata mi otkri septum na matkata i me upati na histeroskopija.... Sakav da se rasprasam i se konsultirav i so drugi doktori koi velat deka matkata e uredna

  A jas imav missed pred na 10 nedela no plodot odgovarase na 7 nedeli

  Vo vtornik treba na histeroskopia no sega se mislam dali da odam ;(
  Imalo li nekoja od vas ista forma na matka koja ima otstraneto septum 696D6684-991F-48C8-BCBA-9B142B7F5005.jpeg
   
 20. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.888
  Допаѓања:
  19.139
  Пол:
  Женски
  Кај мене беше вака горе како вдлабнатина, како седло и бев на хистеро. Треба да е рамно, да одиш на хистероскопија, мислам дека треба да ја послушаш докторката.
  Или оди ако сакаш и на други мислења, но баш слично беше и кај мене таму горе.
   
  Последна измена: 4 октомври 2019
  На monka_bonbonka, Anomis11 и Addicted❤️ им се допаѓа ова.