Поддршка за сите оние што сакаат да забременат

Дискусија во 'Бременост' започната од bik23, 29 октомври 2010.

 1. elcezelce

  elcezelce Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  1.885
  Допаѓања:
  12.879
  Пол:
  Женски
  Девојки каде можам да најдам ленти за овулација следење ,зегин и еурофарм немаат ?
   
 2. monka_bonbonka

  monka_bonbonka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2017
  Пораки:
  1.538
  Допаѓања:
  2.941
  Пол:
  Женски
  И кај мене беше вака како со вдлабнатина. Направив хисетро. Не се мисли направи, 20 минути работа. Истиот ден те пуштаат без никакви болки и промени.
   
  На Addicted❤️ и 0ли им се допаѓа ова.
 3. Passionfruit

  Passionfruit Активен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2018
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  41
  Пол:
  Женски
  Vo Donafarm aptekata vo sistina
   
  На elcezelce му/ѝ се допаѓа ова.
 4. bube90

  bube90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2016
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  152
  Пол:
  Женски
  Моја пријателка не можеше да остане бремена баш поради формата на матката, горниот дел беше вдлабнат. Откако тоа го среди веднаш остана бремена и сега има преубаво и здраво момче. Мој совет е да ја послушаш докторката.
   
  На Addicted❤️, Anomis11 и Thallia им се допаѓа ова.
 5. Maya12

  Maya12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2017
  Пораки:
  281
  Допаѓања:
  652
  Пол:
  Женски
  Не ми одговори никој во групата Инсеминација па ќе пишам тука.Здраво девојки,јас вчера бев кај докторот на 4 ден од циклус и требаше да ми даде мала стимулација за на овој циклус да правиме инсеминација ама кога ме ме прегледа вагинално ми рече дека имало фоликул и да провериме хоромони ако се ниски ќе започнеме акп не нареден циклус.Проверив естрадиол,ми беше околу 59 и докторот рече дека е висок па оставивме за нареден месец и ми даде да пијам мигрогинон за да се смират јајниците а со прогестеронот беше супер.Некој да имал вакво искуство и да ми објасни повеќе за зголемен естрадиол:)
   
 6. monka_bonbonka

  monka_bonbonka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2017
  Пораки:
  1.538
  Допаѓања:
  2.941
  Пол:
  Женски
  ФСХ и ЛХ колку ти се ? ги провери?
  Јас никогаш пред инсеминација не сум проверувала хормони.
   
 7. Maya12

  Maya12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2017
  Пораки:
  281
  Допаѓања:
  652
  Пол:
  Женски
   
 8. Lostinparadise

  Lostinparadise Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2019
  Пораки:
  662
  Допаѓања:
  1.946
  Пол:
  Женски
  Ве болат градите за време на циклус и после циклус..???
  Во петокот ми дојде, неколку капки имав и рачунам прв ден сабота. Слично неколку капки од сабаеле па прекина па вечерта малку повеќе, недела како во саботата. Понеделник веќе ништо. И сега ме болат градите на допир и ми се подуени, често мокрам и стомакот ми е подуен цело време.
   
 9. fana

  fana Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  4.879
  Допаѓања:
  18.702
  Пол:
  Женски
  Тест направи? Градите после циклус не болат. Можно е да е имплантациско ако било во количина од неколку капки, повеќе не крвариш, а градите и понатаму те болат. Првото тромесечие (до 13 недела) градите ужасно ме болеа.
   
 10. Lostinparadise

  Lostinparadise Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2019
  Пораки:
  662
  Допаѓања:
  1.946
  Пол:
  Женски
  Правев на 2ри бидејќи тој ден требаше да ми дојде, а ми дојде на 5ти. После тоа не правев.
  Инаку циклусот не ми беше ни на пола од тоа што имам вообичаено
   
  Последна измена: 9 октомври 2019
 11. Anomis11

  Anomis11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2019
  Пораки:
  261
  Допаѓања:
  862
  Пол:
  Женски
  Повтори уште еден тест :)
   
  Последна измена: 9 октомври 2019
  На Mantub му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Jana06

  Jana06 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  1.816
  Допаѓања:
  4.855
  Пол:
  Женски
  Ме болеа пред циклус. Моментот кога ќе добијам ми олеснува т.е. само стомакот ме боли, се друго поминува.
   
 13. Larahappy

  Larahappy Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2019
  Пораки:
  1.259
  Допаѓања:
  5.855
  Мене ме болеле пред циклус ќе сум добиела и ми олеснувало.
  Напрај си тест, за време на циклус обично обилно се крвари можно е да е бременост.
   
 14. Lostinparadise

  Lostinparadise Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2019
  Пораки:
  662
  Допаѓања:
  1.946
  Пол:
  Женски
  @Anomis11 @Jana06 @Larahappy
  Oo толку ми е преку глава од тестови... Еве пак имам светло кафеаво на бришење. Аман веќе
   
  На Larahappy му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Kate Rina 93

  Kate Rina 93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2018
  Пораки:
  664
  Допаѓања:
  14.584
  Пол:
  Женски
  :hug::hug:
  Ние 5 месеци пробуваме, од кој овој месец сме повеќе активни. Пред тоа подготовки,свадба, па не се замарав.
  И сега не се замарам којзнае колку ама последните неколку дена пред да добијам обавезно:@
  Тестови не правам. Нека касни повеќе од 3 дена па ќе правам.
  Бев на гинеколог, се е супер се е во ред, вели рано е, не може тек така тоа. Треба многу работи да се погодат. Вели со неплодност ќе се замараш после 1 година и нешто обиди. И така
  Ве гушкам:hug:
   
  На duffi, Larahappy и Sexybaby86 им се допаѓа ова.
 16. Lostinparadise

  Lostinparadise Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2019
  Пораки:
  662
  Допаѓања:
  1.946
  Пол:
  Женски
  Нека ни е со лесно, ама ние веќе дувавме прва свеќичка пред месец дена :D За некое време ќе почнеме инсеминации :hug:
   
  На monka_bonbonka и Kate Rina 93 им се допаѓа ова.
 17. fana

  fana Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  4.879
  Допаѓања:
  18.702
  Пол:
  Женски
  Мене ми е чудно ова има па нема крварење. Ако си добила тоа трае и ќе заврши па нема до нареден месец. Мораш пак тест да направиш.
   
 18. Lostinparadise

  Lostinparadise Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2019
  Пораки:
  662
  Допаѓања:
  1.946
  Пол:
  Женски
  И мене ме чуди ама не сакав да обраќам внимание еден саат имам 5 саати нема ништо празна влошка
   
 19. fana

  fana Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  4.879
  Допаѓања:
  18.702
  Пол:
  Женски
  Ти било некогаш така?
   
 20. Kate Rina 93

  Kate Rina 93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2018
  Пораки:
  664
  Допаѓања:
  14.584
  Пол:
  Женски
  Мене еднаш ми се случи да добијам на 26ти ден од циклус ко секогаш што ми иде. Траеше 2,3 дена ,помалку крв од обично имав. И после тоа на 16ти ден од циклус добив пак, нормално 6 дена ми траеше. Тогаш не се обидувавме за бебе. Бев многу настината тој период па мислев поради тоа што пиев апчиња ми е.