1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Поддршка за сите оние што сакаат да забременат

Дискусија во 'Бременост' започната од bik23, 29 октомври 2010.

  1. sonce777

    sonce777 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    Проблеми со зачнувањето

    БИК23 извини прочитав поубаво и те сватив што прашуваш ординација др-Органџиски бројот е 032-393-757 јави се и распрашај се за.Ти посакувам срека и успех.
     
  2. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Проблеми со зачнувањето

    Не ти препорачувам да отидеш кај штипските гинеколози. Органџиски само парите ќе ти ги земе. Добр, докторот е искусен, има многу апарати, но овој син му сега... Што знам колку го бива...
    Би ти препорачала да си отидеш во Скопје, ќе си платиш малку повеќе сепак си во сигурни раце.
     
  3. bik23

    bik23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    53
    Проблеми со зачнувањето

    прашав оти ми го препорачаа тој во штип мн спремен доктор е па незнам не ми се оди во скопје мн акаат од врата на врата и препотентни се мн

    белувче да не направи уште еден тест
    утре на гинеколог и чекаме вести се разбира добри
     
    Последна измена од модератор: 31 март 2017
  4. Beluvce84

    Beluvce84 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 септември 2010
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    71
    Проблеми со зачнувањето

    па тестот е тој од утрово....ама си имам доста симптоми, брадавиците на градите ме болат и на најнезен допир, а и стомакот и јајниците си болат од време на време
     
  5. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Проблеми со зачнувањето

    Белуче ги имав потполно истите симптоми цела недела пред да ми дојде... Ајде ајдееееее уште да потврди гинеколог... :*
     
  6. anailisav

    anailisav Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    23
    Проблеми со зачнувањето

    девојки помагајте,навистина не знам што да правам,веке се уморив од одење на гениколог,циклусот никако да ми се среди,само кога примам терапија ми е редовен,а оптимист сум,си велам ајде овој пат ке останам трудна и пак ништо.ми се смачи од разни прегледи и терапии.веке 9месеци се обидуваме со сопругот да добиеме БЕБЕНЦЕ но ништо.сепак ме радува и ме теши тоа што гледам дека белувце,блонд,цирибирибела и други останеле бременки после некое време и си велам дека ке биде и кај мене,дека не сум само јас која се труди подолго време да остане бремена.поздравче и честитки за идните мамички :* :* :*
     
    На blond му/ѝ се допаѓа ова.
  7. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Проблеми со зачнувањето

    Не грижи се Ана... Ќе се среди се, ќе дојде и вашето бебенце на овој свет... Се во свое време...
     
    На anailisav му/ѝ се допаѓа ова.
  8. nesa

    nesa Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    842
    Допаѓања:
    1.223
    Пол:
    Женски
    Проблеми со зачнувањето

    Мислам дека сите што сакаат да станат мамички треба да се опуштат, во смисла водете љубов со својот партнер опуштено, не мислите на правење бебе, и уживајте. Еве и јас пробувам за второ дете ама нешто несака, а незнам што ;) . Се во свое време
     
  9. Beluvce84

    Beluvce84 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 септември 2010
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    71
    Проблеми со зачнувањето

    blond mene mnogu me bolat bradavicite ......tebe isto?
    jas napraviv deneska tret test i povtorno izleze vtora crticka...bleda no se poznava...mislam ne mozi da se pojavi vtora crta na tri testa bez pricina
     
  10. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Проблеми со зачнувањето

    А бе белуфче, ти кажувам бременко си ! И јас иста бев ко тебе, со сите симптоми, брадавиците ме болеа ненормално многу ! Затоа слободно отиди на гинеколог и со вагинално ехо ќе ти ја потврдат бременоста, бидејќи за обично ехо е рано да се види. Те гушкам и БЕЗ нервози !
     
  11. AKIKA

    AKIKA Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Проблеми со зачнувањето

    Се приклучувам и јас на групата што чека втора цртичка на тестот...И јас веќе 8 месеци се обидувам и ништо. Се пробав, и нозе во воздух, и витамини, и опуштање ама не иде никако. Незнам што ќе се прави, ајде само да не се откажуваме...
     
  12. Beluvce84

    Beluvce84 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 септември 2010
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    71
    Проблеми со зачнувањето

    akika многу срека во обидот и ти посакувам сто побрзо да си видис позитивен тест.
    блонд а ти која недела си? и сакав а те прасам дали усте те болата брдавиците на градите и градите?
     
    На blond му/ѝ се допаѓа ова.
  13. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Проблеми со зачнувањето

    Јас навршив два полни месеци, почнав со третиот. А градите не се престанале да ме болат, само што некој ден е поизразено, понекогаш помалце болат. Во целина, значително се зголемија и плус сега брадавиците си го менат обликот. Леле колку чудно ми станува телото....
     
  14. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Проблеми со зачнувањето

    Јас пак немам никакви симптоми, освен мала болка во стомакот, како кога треба да добијам :?: а веќе 6 та недела сум
     
  15. Beluvce84

    Beluvce84 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 септември 2010
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    71
    Проблеми со зачнувањето

    ciribiribela немас болни гради?
    јас по некои мои пресметки сум 2 недела...бидејки имав мензис последно на 19 октомври, а плоден период ми бесе по тестовите за овулација сто ги праев од 30 окт. до 3 ноември, бидејки тогас бевме со маз ми поактивни :D би требало тука да сум останала бремена..денес е 16 би знацело околу 2 недели, а тесто првот го правев на 14 ноември, вториот вцера на 15, и денес третиот и сите со по две цртицки излегоа бледо розови но се гледаат, а требасе да не добијам денес, утре...па затоа мози се бледи линиите
     
  16. AKIKA

    AKIKA Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Проблеми со зачнувањето


    Фала ти многу Beluvce84, се надевам дека еден ден вака како тебе ќе се пофалам со две цртки. Ти посакувам се најдобро во бременоста, да го родиш најубавото и најздарвото бебенце. И не е битно дали втората цртка е бледа или не, важно е дека ја има и дека си ТРУДНИЧКА. Ајде ако можеш кажи ми го ,,рецептот,,за забременување? Уште еднаш, се најдобро.
    Поздрав
     
  17. Beluvce84

    Beluvce84 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 септември 2010
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    71
    Проблеми со зачнувањето

    Akika рецепт и нема...искрено да ти казам јас не се ни надевав дека овој месец ке останам бремена со оглед на тоа сто ни бесе втор обид, првиот бесе септември, а до пред тоа се пазевме....и ете испадна,макар сто слусав и цитав дека факало после 5-6 пат кај мене еве на втор.
    ти пустам срекицка
     
  18. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Проблеми со зачнувањето

    Па имав болни гради пред 2-3 недели, сигурно тогаш кога сум забременила, сега ништо, како да не сум трудна :)
     
  19. Beluvce84

    Beluvce84 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 септември 2010
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    71
    Проблеми со зачнувањето

    а колку време си трудна цирибирибела?
     
  20. kiki3047

    kiki3047 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2010
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    24
    Проблеми со зачнувањето

    јас треба да добијам на 19ноември незнам сите симптоми ги имам ко да треба да добијам а работевме на случајот знаев кога ми се плодни гинекологот ми рече а и после три дена откако ми поминаа плодните денови бев и ми рече шансите се добри а сега имам многу тврди гради и ме болат на добир многу и мислам ке добијам а потајно се надевам дека нема дај боже него можно ли е да ме болат градите и да ми се тврди а да сум останата и малко осекам болка доле во стомакот нензма се мачиме многу и сакам да биде и маж ми малко да се опушти и он е напнат