Поддршка при испити, колоквиуми, тестови

Дискусија во 'Образование' започната од Elena-123, 6 септември 2019.

 1. Elena-123

  Elena-123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2013
  Пораки:
  310
  Допаѓања:
  301
  Честитки за завршувањето и ти посакувам брзо вработување!:l:Ти благодариме за советот:hug::f:
   
  На cresa-jagoda, prominent и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
 2. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.659
  Допаѓања:
  20.486
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам. :hug::hug::hug:
   
  На Elena-123 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Crnookata

  Crnookata Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2017
  Пораки:
  501
  Допаѓања:
  209
  Пол:
  Женски
  Problemot e sto ne sum go spremala ubavo materijalot,imam bizerna navika da ucam edna nedela pred ispit.
   
 4. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  1.149
  Допаѓања:
  38.845
  @Elena-123, супер, се радувам што ти се допаднало и дека ќе ти помогне. Како и на другите. Ова се практични совети лично од мене, и ќе си дозволам малку да се пофалам самата себе сега, немав паднато на испит на факултет. :$ За секој испит го употребував овој концепт.

  Ајде и јас да се обратам со прашање: Има ли некој во темава што е во процес на пишување на научен труд? Не ми е првпат, но овојпат треба да биде пообемно и поисцрпно.
   
  На cresa-jagoda и Elena-123 им се допаѓа ова.
 5. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  3.041
  Допаѓања:
  26.098
  Пол:
  Женски
  Откачив еден предмет.Сега ќе се спремам за нови победи.
  Најбитно е да се намали стресот.
   
  На Peperutce1115 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 6. Ahriman

  Ahriman Нов член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2019
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Машки
  Според мене една од најважните работи за учење е да се опкружите со позитивно пријателско друштво кое учи. Најголем стимул ќе добиете кога другар(к)ите ги гледате дека редовно учат а ти ќе добиеш чувство на идиот што денгуби. Дури ќе се јави и пријателска конкуренција за тоа кој колку научил, колку поени овоил. Почнете да дебатирате за темите кои ги учите, ќе ги увидите и корегирате недостатоците од материјалот а предметот е де факто положен пред самата сесија.
   
  На tamche995, Peperutce1115, Dream-Girl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. DevilGirl212

  DevilGirl212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2019
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  1.059
  Пол:
  Женски
  Незнаев каде, па ајде овде да прашам, дали на вашите факултети и на кој, плаќате и ако да колку пари за ваѓање потврда за редовен студент?
   
 8. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  3.041
  Допаѓања:
  26.098
  Пол:
  Женски
  На Правен Јустинијан беше 100 денари,но сега не се плаќа.
   
 9. DevilGirl212

  DevilGirl212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2019
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  1.059
  Пол:
  Женски
  Мене на педагошки ми побараа 250 денари. Па дали се нормални?
   
 10. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  3.041
  Допаѓања:
  26.098
  Пол:
  Женски
  Познаник пред неколку години ми кажа дека на Градежен платил 300.
  Не се нормални стварно.Камо секаде да укинат плаќање.
   
 11. DevilGirl212

  DevilGirl212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2019
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  1.059
  Пол:
  Женски
  Јас искрено ќе одам и ќе се расправам утре. Ова стварно нема смисла
   
  На nextredstyle му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Katie90

  Katie90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2013
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  443
  Здраво на сите, тука сум затоа што ми треба совет. Прашањето ми е до сите оние кои студираат јазици. Значи ми треба помош како да стигнам до напредно ниво на јазикот.Не основно да се разбереш туку високо ниво и во разговор и се разбира во пишување.Учите по неколку нови зборови на ден, па глаголи правилни неправилни,граматика.Кои техники на учење ги применувате, дали има трикови да се совлада нешто побрзо?
  Однапред благодарам за советите :)
   
 13. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.107
  Допаѓања:
  103.134
  Пол:
  Женски
  Спрема ли некој колоквиуми?:hai:
   
  На Peperutce1115 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Peperutce1115

  Peperutce1115 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  1.437
  Допаѓања:
  15.688
  Спрема :D:hug:
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.107
  Допаѓања:
  103.134
  Пол:
  Женски
  Ајде да се мотивираме, денеска сум скроз деморализирана кога видов што материјал следи сега за учење...:rofl::hug:
   
  На Peperutce1115 и MeckaCia им се допаѓа ова.
 16. MeckaCia

  MeckaCia Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2016
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  286
  Пол:
  Женски
  не си единствена...:rofl:
   
  На Peperutce1115 и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 17. Ambitious

  Ambitious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2015
  Пораки:
  331
  Допаѓања:
  5.118
  Пол:
  Женски
  И јас се демотивирам кога ја гледам книгата фармакотерапија од 900 страни. :sweat:
  Немам колоквиуми по предметот, директно се спремам за испит, но во меѓувреме имам да спремам 4 презентации, и колоквиуми по сите други предмети.
  Ми се плаче. ;(
   
  На Peperutce1115 и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 18. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.107
  Допаѓања:
  103.134
  Пол:
  Женски
  И мене ми се плаче денеска. :x:rofl:

  Еве малку мотивација од мене. :sun:
  study-motivation.jpg
  187e0cfe4b257f7819ba6a526672ed58.jpg
  d3ba801312c643d0402171d4c4658597.jpg
  db22340734d2dc3bb12747428c59b68a.jpg
  2c119cddeb8f0d5addde78923a3538c7.jpg
   
  На MrenaRiba, Moon.Girl, prominent и 5 други им се допаѓа ова.
 19. DevilGirl212

  DevilGirl212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2019
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  1.059
  Пол:
  Женски
  И покрај то шо цел живот ми се сврти наопачки во рок од еден ден, морам годинава да ја фатам убо, на гла моментално ми тежат 8 предмети за полагање, па се надевам дека ќе најдам сили да ги отргнам другите мисли и да се сконцентрирам на учењето.
   

  Прикачени фајлови:

  На prominent, Dream-Girl и Peperutce1115 им се допаѓа ова.
 20. Peperutce1115

  Peperutce1115 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  1.437
  Допаѓања:
  15.688
  Сите ќе положиме друштво. Само позитивно, без паника, малку учење, малку одмор. We are all in this together :l:.
   
  На 17.06.'15, prominent, Dream-Girl и 3 други им се допаѓа ова.