1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Подетални информации за расите на кучињата

Дискусија во 'Дом' започната од DogLover13, 4 мај 2014.

 1. DogLover13

  DogLover13 Активен член

  Се зачлени на:
  1 мај 2014
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Во оваа тема сакам сите коишто чуваат кучиња да ги наведат нивните карактеристики (предности, негативности) бидејќи сакам да чувам куче, но немам претходно искуство. На пример мене лично ме интересираат карактеристиките на следниве раси : Кокер шпаниел, Бишон Фризе и Малтезер. Кучето ќе го чувам во куќа без двор, сакам некој со искуство да ми ги објасни детално овие три раси, на пример дали се митарат, ако да, колку често, потоа дали можат да издржат многу време дома сами, дали лесно се учат да вршат нужда дома (на одредено место) и слично. Се надевам дека ќе ги добијам бараните информации и дека ќе им помогнам на уште многу луѓе кои како мене сакаат да чуваат куче но неможат точно да се определат за расата која најмногу ќе им се погоди во нивната ситуација.
   
 2. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.901