1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Подземни води

Дискусија во 'Дом' започната од Jojoba, 25 септември 2011.

  1. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.623
    Допаѓања:
    8.509
    Пол:
    Женски
    Колку ја зеде? И дали има промена?
    Јас верувам во негативно влијание на подземни води. Во Германија е забрането изградба на згради каде има подземни води допринесувале анксиозност и депресија.
     
  2. TrinityNeo

    TrinityNeo Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2013
    Пораки:
    456
    Допаѓања:
    833
    Пол:
    Женски
    Pa okolu 100 €,3 piramidi i ispituvanje kade ima vodi .cvorovi. ne znam zastita mozda ima nekoja minimalna zastita da .no imam i orgoniti kupeno i mrezno postaveno
     
    На anggell му/ѝ се допаѓа ова.
  3. INNERBEAUTY

    INNERBEAUTY Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2017
    Пораки:
    2.211
    Допаѓања:
    4.659
    Пол:
    Женски
    https://zase.mk/articles/354550/mokjta-na-podzemnite-vodi-e-strashna-proverete-pred-da-kupuvate-stan

    Расипан телефон.Ако домашните миленици, растенија и птици сакаат да се на одредено место, тогаш тоа е добар знак/таму нема штетна енергија. Кај мене птици секогаш има, се собираат и си прават гнезда, поготово во спалната на прозорот и си ги хранам и им оставам за јадење, значи чувствуваат позитивна енергија. :whew:
     
    Последна измена: 9 ноември 2022
  4. daylight

    daylight Популарен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2011
    Пораки:
    3.136
    Допаѓања:
    4.106
    Исклучок биле мачките, наводно омилено им било таму каде имало такви енергетски чворови.
     
    На INNERBEAUTY му/ѝ се допаѓа ова.