Подлога за сенка за очи

Дискусија во 'Лице' започната од sorbet, 24 април 2017.

 1. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  19.766
  Допаѓања:
  127.899
  Пол:
  Женски
  @koritsaki оваа ли беше базата од Mac ?
  C28F8BA4-E019-4666-B39F-2963B21E1C6B.jpeg
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 2. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.697
  Допаѓања:
  82.047
  Пол:
  Женски
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  19.766
  Допаѓања:
  127.899
  Пол:
  Женски
  Out of stocks беше :(
  Јас го нарачав тој на urban decay но уште не ми стаса, па да не останам без база.
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 4. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.697
  Допаѓања:
  82.047
  Пол:
  Женски
  И јас едвај ја најдов базава , секогаш кога сум сакала да ја порачам беше out of stocks. Ќе чекам рецензија за базата на UD , јас наредно таа сакам да ја пробам :)
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  19.766
  Допаѓања:
  127.899
  Пол:
  Женски
  Ќе пишам,дај Боже да ми стигне. Земав на Есенц како резерва.
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 6. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  19.766
  Допаѓања:
  127.899
  Пол:
  Женски
  Јас сум презадоволна од базата на Urban Decay, многу убаво ги истакнува сенките и трајна е.
  Пак ќе ја нарачам здравје.
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 7. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.697
  Допаѓања:
  82.047
  Пол:
  Женски
  @buba4e89 таман се наканив да ја земсм базава , кога од минатата недела дознав дека Urban decay се повлече од грчкиот пазар :wasntme: така да нема веќе UD кај нас.
  Ништо, изгледа ќе си останам на MAC базата, најдобра ми е досега од испробаните :)
   
 8. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  19.766
  Допаѓања:
  127.899
  Пол:
  Женски
  Можеш да ја порачаш од lookfantastic имаат достава.
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.