Подлога за шминка?

Дискусија во 'Лице' започната од emce-kremce, 12 март 2010.

 1. sea-star

  sea-star Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2010
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  4
  јас користам крем некој што е полесен и не толку мрсен инаку имам мрсна кожа
   
 2. butterfly.93

  butterfly.93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  1.099
  Допаѓања:
  654
  И јас ја користам пудрава, супер е. Пред некој ден бев во една парфимерија и продавачката ми стави некоја нова италијанска пудра бидејќи била полесна за мене (сум била мала за менхетен) но не е тоа тоа, менхетен е далеку подобра. Не мислам да си ја менам :D .
  Со неа нема светење :)
   
 3. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671
  а што мислите за вазелин како подлога за шминка како поевтина варијанта, дали некој од вас го користел како подлога и што мислите дали е штетен за кожата на лицето и за какви типови на кожа се препорачва?

  ако е некој поупатен нека повели и каже!
   
 4. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.248
  Допаѓања:
  1.729
  Не би ја сменала пудрава за никоја друга! Одлично оди со Гош подлогата! Топ комбинација. :hai:
   
 5. bonb

  bonb Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2011
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  5
  Која цена е пудрата и Гош подлогата отприлика да си купам ...

  позз
   
 6. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671
  650 денари а некаде 700.
   
 7. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.644
  Допаѓања:
  1.688
  Моментално оваа
   

  Прикачени фајлови:

 8. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.112
  Trendi, да не ја зема подлогава? И јас некое време ја меркам ама не знам дали да ја земам. Инаку е 500 и нешто во Cоsmo.
   
 9. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  4.226
  Допаѓања:
  28.890
  Пол:
  Женски
  јас ставам Вазелин со невен и пантенол на лицето навечер зашто имам сува кожа. Кожата ми се препороди. Не може да е штетен зашто е за бебиња.
   
  На interesna му/ѝ се допаѓа ова.
 10. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671

  a дали го ставаш како подлога за шминка, јас го ставам на грубите делови и навистина е супер.

  тој со невен каде го купуваш?
   
 11. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  4.226
  Допаѓања:
  28.890
  Пол:
  Женски
  го има во аптеките
   
 12. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.667
  A kaко точно се вика,неможам да прочитам :( инаку за magic од авон и јас не би ја препорачала зошто ми се исфрла лицето од неа,ми се јави црвенило и ми се лупеше кога ми помина црвенилото :( и не покриваше убаво,не се размачкуваше... мене не ми се погоди. инаку ставам само dove крема како подлога.
   
 13. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.112
  Ниедна од вас не ми кажа дали има искуство со подлогата за шминка на Gosh. |(

  [​IMG]
   
 14. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  4.633
  Допаѓања:
  49.442
  Пол:
  Женски
  Маца кремчето е Алое софт крем (96% алое). Во Зегин го има, тие се увозници.
  Јас го користам за се’. За тело, после депилација, за раце... и како подлога некогаш. Мене ми е малку суво за лицето, па под него ставам помрсен крем. За мрсна кожа би било супер, а и на него пишува дека може да се користи како подлога за шминка.
   
  На maca99 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.112
  Ливинг, гледам го имаш спомнато прајмерот на Гош. Ми го препорачуваш? Имам сува/нормална кожа. Не знам какво ти е искуството, дали лично или имаш слушано за него. :^)
   
 16. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.556
  Допаѓања:
  99.677
  Јас ја имам подлогата на орифлејм и не е лоша.Убаво го навлажнува лицето,брзо упива,а и кога ќе го намачкаш не остава сјај,туку напротив,потоа пудрата лесно се размачкува и трае подолго,но ако имате посува кожа,задолжително и пред подлогата крем,така похидратантен.
  А на Гош,се истуфкав,се истуфкав,за да на крај се разочарам.Црнки и подкожни мозолчиња ми се појавија од таа,а башка што е ко лубрикант! :D До душа на пауза сум од неа еден месец,планирам да ја мацнам пак,да не е случајност поклопувањето на исфрлањето на лицето и подлогава.
   
 17. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.112
  Тууу... се разочарав. А таман му се токмев на прајмеров на Гош. Ми го пофалија и во Космо... Ај ќе чекам да видам Ливинг што ќе ми каже. :?:
   
 18. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.667
  И мене ми ја пофалија во космо ама разочарана од гош пудрата во исто такво пакување само црно кое исто во космо ми ја препорачаа,овојпат одлучив да не им поверувам :lol:
  инаку гирл,тогаш таа девојка од космо ми кажа дека оваа подлога и пудрата во исто таква амбалажа веќе не ги произведуваат од гош,а во космо им останале па мислам дека само сакаат да ги продадат.јас пудрата што ја купив им ја вратив ми излезе црвенило еве оваа беше[​IMG].малце офф,сорриии :worried:
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  4.633
  Допаѓања:
  49.442
  Пол:
  Женски
  Грл ако имаш сува/нормална кожа мислам дека не ти е неопходен прајмер.
  Јас го користев ептен ретко (во лето кога сакав да бидам сигурна дека нема да ми се растече подлогата), и задоволна бев (ама не го искористив цел, го фрлив ми остаре :^) ). Имам нормална/сува кожа, и искрено - можам и без него.
  На оваа страна има различни искуства, можеш да прочиташ повеќе:
  http://www.makeupalley.com/product/show ... _Corrector
  и за било кој друг производ што ве интересира, на makeupalley нема што нема :lol:

  Лилит можно е да ти била реакција на прајмеров, ај баш ако пробаш пак пиши исход.
  Јас немав такви проблеми.
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.112
  Ти благодарам Ливинг. Дефинитивно не го купувам. Имам сува кожа и досега како наместо прајмер си ја користев класичната плава Нивеа која за мојата кожа е одлична крема! А и како подлога сега за сега ми е добра.
   
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.