Подлога за шминка?

Дискусија во 'Лице' започната од emce-kremce, 12 март 2010.

 1. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.667
  Дали има подлога на Deborah и каде и која цена се движи?Имам дебора пудра па сакав иста таква подлога да земам,или да побарам друга...незнам ваше мислење??? Користев досега само креми ама за подобар ефект би сакала да земам убава подлога ,фала :)
   
 2. bubi11

  bubi11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  3
  нај,нај,нај.. !!! ;)
   
 3. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.020
  Допаѓања:
  18.815
  Пол:
  Женски
  Се нешто ќе ми текне денес да прашам...
  [​IMG]
  Ваши искуства со прајмеров, цена, вреди да се купи ? :?:
   
 4. vaskapraska

  vaskapraska Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Bi sakala nekoj da mi odgovori dali kaj nas ima da se kupi podloga za senka za oci (na primer Urban Decay Primer Potion) ili Artdeco i kolku cini?I dali ste imale iskustvo so home made podloga za senka....Bidejki nemam vreme da odam po prodavnici i da baram bi bila blagodarna ako nekoj mi kaze kade ima i dali ima i ako nekoj ima iskustvo so ova da go spodeli so mene.
  Odnapred vi blagodaram
  [mod-kirilica:udqupzhc][/mod-kirilica:udqupzhc]
   
 5. smiley-32

  smiley-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  510
 6. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.082
  Допаѓања:
  74.347
  Пол:
  Женски
  И мене ме интересира за ова чудово, башка тубичката е иста како на пудрата за мрсна кожа, па по некоја си логика би требало и подлогата да е попогодна за мрсна кожа!?
  Ај share, ако сте го здогледале некаде низ парфимериите. :$
   
 7. etc

  etc Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  јас имам комбинирана кожа (со Т-зона) и како подлога користам Clean&Clear dual action oil-free moisturiser. ги неутрализира сјајните полиња на лицето, без да ја исуши кожата и убаво ја лепи пудрата. А како подлога за шминката за очи, ставам ARTDECO Camouflage Cream околу цело око..
   
 8. glamour-lady

  glamour-lady Популарен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  771
  Ја има некој користено подлогава (базава) за сенка за очи на артдеко?? пофалби, критики, цена?? :^)

  [​IMG]
   
 9. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.953
  Допаѓања:
  1.736
  http://jjsdollyrockers.files.wordpress. ... primer.jpg
  кога ке отидам следниот пат во Јуник, баш ке видам дали го има чудово и колку пари чини
  инаку користам крема за лице како подлога за шминка,инаку сакам да ја пробам секнд скин 040 -со таа еднаш ми шминкаа и беше супер, баш ко моја втора кожа :)
  се заинтересирав за базата за сенки на Арт деко убава е ,ми ја презентираше продавачката во Шатси
  а таа на Менхетен е :puke: промашена инвестиција-од искуство ти кажувам
   
 10. Natalija.bt

  Natalija.bt Активен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Јас како подлога користам обична крема бекутан..Секогаш треба да се почека некоја минутка кремот да се в пие убаво па после се нанесува пудрата,а потоа немам никакви проблеми со шминката останува иста дури цела вечер..:)
   
  На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
 11. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.020
  [​IMG][​IMG]

  Ме интересира дали некоја има користено од овие крем-подлога за шминка од Нивеа и како сте задоволни? Поготово ме интересира за плавата штое за нормална и комбинирана кожа.

  [​IMG]
   
 12. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.100
  Јас ја имам. На почеток откако ја купив првиот месец беше супер, ама за брзо време многу се стврдна и сега е неупотреблива :(

  Инаку како база е добра, прави да не ти се собираат сенките и да не се растекуваат.
   
  На Allthatglitters21 и glamour-lady им се допаѓа ова.
 13. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.645
  Јас ја користам базата за сенка на Артдеко.Мене ми е прекрасна!Не знам колку е,ама јас веќе година дена ја користам скоро секојдневно и уште имам.
  Ги прави сенките поинтензивни и подолготрајни,има убава текстура и преубаво мириса. :)

  Кажете ми некоја убава подлога што ја има кај нас?Јас ја имав на Make up Forever,ама од странство ми ја донесоа.Преубава беше,али при крај ми е...Кај нас ич не сум приметила подлоги,кажите ми кои ги има(ако ги има :D :D и кои се убави :wasntme:
   
  На glamour-lady му/ѝ се допаѓа ова.
 14. glamour-lady

  glamour-lady Популарен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  771
  ^^

  а која е цената на подлогава ?? :)
   
 15. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.645
  Пишав,не знам колку е.Оддамна ја имам земено и не памтам :)
   
  На glamour-lady му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.659
  Допаѓања:
  7.615
  На оние нежните како мене им ја препорачувам Борогал-К, се продава во аптеките за смешна цена. Мене ми ја препорача дерматолог пред две години пошо тогаш мака мачев со такви мали, нервозни, саклетски брумки и оваа крема ептен беше срцка спрема мене, го намали и црвенилото :) Малку изгледа сумљиво, ама ете две години го користам и сум мн задоволна.
   
 17. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.724
  Допаѓања:
  61.523
  Пол:
  Женски
  Има за каква кожа е или небитно?
   
 18. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.659
  Допаѓања:
  7.615
  Па не пишува за каков тип на кожа е, само дека ја смирува и дека го намалува црвенилото. И плус убаво се размачкува пудрата и изгледа перфектно, една другарка вчера си стави и беше презадоволна.
   
  На marama му/ѝ се допаѓа ова.
 19. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.100
  Мене не ми е од Мк и ја земав 10 евра, а тука не знам дали ја има и колку е.
   
  На glamour-lady му/ѝ се допаѓа ова.
 20. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.829
  Пол:
  Женски
  Зошто мислам дека Борогал кремата се користи како крем против брчки? Сум чула дека порано доста ја користеле таа крема против стареење и е со жива :^) Кај нас има една, околу 55 години е жената, знам дека користи Борогал, ама лицето и е целофан, чисто сјајно, ама во лето шеширот не го вади од глава, вика дека сонцето ко најлон ќе и ја изгори :^)
  Поправете ме ако грешам, ама се ми се чини дека за тоа е Борогалот :)