Подлога за шминка?

Дискусија во 'Лице' започната од emce-kremce, 12 март 2010.

 1. Kjara15

  Kjara15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2017
  Пораки:
  597
  Допаѓања:
  372
  Пол:
  Женски
 2. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.542
  Допаѓања:
  8.888
  Пол:
  Женски
  Da
   
  На Kjara15 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  2.964
  Допаѓања:
  20.227
  Пол:
  Женски
  На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.542
  Допаѓања:
  8.888
  Пол:
  Женски
  Pa Jas go kupiv od shtandot na ingrid vo sitimol
   
  На Tan4ence му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Mrs. Lovett

  Mrs. Lovett Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2018
  Пораки:
  822
  Допаѓања:
  3.112
  Пол:
  Женски
  Го земав на брзање и згрешив мене не ми одговара (имам сува кожа(facepalm):D).
   
 6. scorpias

  scorpias Популарен член

  Се зачлени на:
  28 април 2014
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  3.337
  Пол:
  Женски
  Го има ли некој користено gr-cc-cream-baz-ve-makyaj-sabitleyici-golden-rose-3992-36-b-500x500.jpg да сподели искуство
   
 7. little.doll

  little.doll Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2014
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  9
  Да препорачате некој органски прајмер ? Благодарам :)
   
 8. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.203
  Допаѓања:
  69.688
  Пол:
  Женски

  Органски прајмер , пред некој ден го забележав во ДМ овој на Алверде, наменет е за масна кожа , ама јас лично го немам пробано да ти кажам нешто повеќе

  [​IMG]
   
  На IamSexyAndIKnowIt и little.doll им се допаѓа ова.
 9. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  1.781
  Пол:
  Женски
  Незнам каква течна пудра и да ставам(а ги имам 10), лицето пак ми изгледа лошо, дури и полошо со пудра отколку без. И Диор foreverskin не ми го прави онака мазно, сите ми се некако како паштета финиш. Max factor, Maybeline, Revlon, Dior, Estee doublewear... И на крајот излегува дека само Garnier BB кремата, light for oily skin, ми го измазнува лицето. Можда треба ББ креми да користам наместо пудри. Или да ми предложите добра подлога за пудра, за мрсна кожа.
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.203
  Допаѓања:
  69.688
  Пол:
  Женски
  @IamSexyAndIKnowIt ако ти одговара таа бб крема , користи си ја тогаш. Да ти кажам искрено , и јас не бев задоволна нешто многу многу од пудрава на Диор. Туку да не бидам надвор од темава , дали ја проба подлогава на Smashbox pore minimizer , еднаш што ти ја предложив?
   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Pretty Woman

  Pretty Woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
  Каков лепак се користи за вакви глитери ?
  glitter.jpg
   
 12. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  1.781
  Пол:
  Женски
  Ја пробав, ама не ми делува нешто wow, нема некој "скриени или намалени пори" ефект и не ја купив повторно. ББ кремата од Гарниер сокрива све, ни пори се познаваат ни ништо, штета што не е до толку мат и за 2 3 саати светнувам. Што и да ставам на лицето брзо оксидира.
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 13. oblace1

  oblace1 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2013
  Пораки:
  1.281
  Допаѓања:
  5.930
  Пол:
  Женски
  Прајмер кај нас што дава сјаен ефект? Освен тие на Голден роуз што се, ги видов нив, но барам и нешто друго, ако има.
   
 14. lusii

  lusii Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2013
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  1.377
  Пол:
  Женски
  Види го розовиот на Ингрид. Го немам користено, ама пишува дека е Smoothing & Illuminating.
  ingrid-baza-rozowa.jpg
   
  На oblace1 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. softy1

  softy1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2014
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  244
  Пол:
  Женски
  [​IMG][​IMG]

  Искуство со овие подлоги? За комбинирана кожа со проширени пори ми треба.
  Тенкс:)
   
  На Marina*F му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Kjara15

  Kjara15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2017
  Пораки:
  597
  Допаѓања:
  372
  Пол:
  Женски
  Втората одамна ја користев,поинакво беше паковањето ама истата е, не бев задоволна никаков ефект немаше. Мислам повеќе светев од неа.
   
  На softy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Emilija97mk

  Emilija97mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2015
  Пораки:
  235
  Допаѓања:
  204
  Пол:
  Женски
  Препорака за прајмер?
  Имам нормална кожа :)
  Сакам да дава убав, свеж изглед на лицето и да потполнува пори
   
 18. Ikickabebusce

  Ikickabebusce Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  3.143
  Пол:
  Женски
  Да!! Мене ми е супер сеуште го имам и ми е еден од омилените.
   
  На Ladygugche, Kjutche и scorpias им се допаѓа ова.
 19. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.178
  Допаѓања:
  3.380
  Пол:
  Женски
  Дали го има овој кај нас и која цена е? Бев пред некое време во ДМ во Веро Џамбо ама не го забележав.
  Screenshot_20190627-204137_Gallery.jpg
   
 20. Kjara15

  Kjara15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2017
  Пораки:
  597
  Допаѓања:
  372
  Пол:
  Женски
  Кои се најдобри прајмери за масна кожа кај нас во Македонија. Има многу предлози у темава знам, ама ако може да споделите топ 3 од кои сте најзадоволни. До 1000 денари. :)