Подлога за шминка?

Дискусија во 'Лице' започната од emce-kremce, 12 март 2010.

 1. Nika666

  Nika666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  217
  [​IMG]
  Моментално ја користам оваа и задоволна сум, само ме нервира што многу мало шишенцето и брзо се троши :wasntme:
   
 2. FortuneTeller.xD

  FortuneTeller.xD Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јули 2010
  Пораки:
  655
  Допаѓања:
  381

  Kате, еве што пишува за неа на страната на Галеника
   
  На kate21 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. LetsTalkFashion

  LetsTalkFashion Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  437
  Допаѓања:
  878
  дефинитивно има голема разлика ако користиш подлога за шминка како и за лице така и за очи, manhattan ја имам пробано , моментално немам никаква па порачав од oriflame чисто да ја пробам , бидејќи досега не бев видела негде по авон или ор да има подлога се некои пудри за сјај ама не конкретно подлога , може не сум видела убаво ххх ама како и да е ќе видам дали е добра , а ако не е ќе набавам некоја друга веќе проверена . :D
   
 4. Jordanovska-K

  Jordanovska-K Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2012
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  5.318
  Пол:
  Женски
  Никогаш досега немам користено подлога за шминка, но приметувам дека навистина е потребна.
  Порано од пудрата немав никакви проблеми, а во последно време забележувам ситни акни.
  Од разговори со пријателки дознав дека требало да се става подлога.
  До сега крема за лице ми беше подлога. Еве некое време се мислам за подлогата од Орифлејм, но сепак, ми треба и ваше мислење. :)
   
 5. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  635
  Допаѓања:
  1.040
  Пол:
  Женски
  Подлога за шминка (Face primer)

  Јас ја користам подлогата за шминка од Орифлејм и презадоволна сум. Нема шанси да ја сменам со некоја друга. :)
   
  На Jordanovska-K му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Jordanovska-K

  Jordanovska-K Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2012
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  5.318
  Пол:
  Женски
  Подлога за шминка (Face primer)

  Еве ја истата за која зборував во коментарот погоре.
   

  Прикачени фајлови:

  • 22862_2.png
   22862_2.png
   Големина на фајлот:
   31,2 KB
   Прегледи:
   628
 7. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.702
  Пол:
  Женски
  Подлога за шминка (Face primer)

  Јас немам потреба од подлога за шминка. Само ставам крем за лице- бекутан, чекам 10 минути да се впие и ставам пудра, па лицето ми е супер, пу пу да не гго урочам. :)
   
 8. Jordanovska-K

  Jordanovska-K Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2012
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  5.318
  Пол:
  Женски
  Подлога за шминка (Face primer)

  Моето лице е премногу мрсно за Бекутан, инаку и јас би го користела. Користев лесни креми пред да ставам пудра, ама гледам дека и тие губат дејство во тоа поле, па затоа размислувам за подлога.
   
 9. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  280
  Да кажам јас некоја пофалба за подлагата за шминка на Нивеа,јас ја користам плавата нормална кон комбинирана кожа и ми е супер,ставам на лицето размачкувам убаво,чекам да се впие минута-две и потоа нанесувам пудра и лице-стакло :wasntme:
   
  На A-j-a му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Jordanovska-K

  Jordanovska-K Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2012
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  5.318
  Пол:
  Женски
  А колку чинат подлогите од Нивеа ?
   
 11. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.020
  Околу 300 денари.
   
 12. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.372
  Допаѓања:
  6.195
  Некој да не ја користел основава од Орифлејм? :)

  [​IMG]
   
 13. LetsTalkFashion

  LetsTalkFashion Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  437
  Допаѓања:
  878  јас ја добив пред неколку дена и мене ми е ок , не е скапа а има ефект со неа , ама деф подобра е manhattan.
   
  На MacaLove му/ѝ се допаѓа ова.
 14. bumbuleya

  bumbuleya Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2012
  Пораки:
  259
  Допаѓања:
  105
  А колку чини оваа подлога ? :)
   
 15. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.372
  Допаѓања:
  6.195
  Сега во овој каталог е намалена на 180 мислам. :)
   
 16. Allthatglitters21

  Allthatglitters21 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2012
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  288
  Пол:
  Женски

  Исто!! Не сум задоволна ич.
   
 17. lola-86

  lola-86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  198
  А каде го купувате тој вазелин со невен и пантенол?од која фирма?Ај ве молам за информација.
   
 18. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.261
  Допаѓања:
  54.970
  Пол:
  Женски
  Го има во сите аптеки, цената му е околу 90 и нешто денари. На Галафарм е.
  [​IMG]
  Ама не знам каква врска би имал вазелинот со подлога за шминка :?:
  Тој е многу мрсен, зар некој го користи како подлога пред да стави пудра?
   
  На lola-86 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  517
  Пол:
  Женски
  И јас тоа се чудам :^)
  јас ја имам оваа [​IMG]
   
 20. lola-86

  lola-86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  198
  Благодарам,ах се сетив го видов во Космо овој вазелин,само незнаев дека е тој со невен за кој што зборувате,го видов онака пролазно,имам еден од дм ама следен пат ќе си земам ваков штом го фалите сите.
  Не знам и јас,вазелинот е мрсен јас единствено го ставам пред спиење кога имам потреба од тоа.