Подлога за шминка?

Дискусија во 'Лице' започната од emce-kremce, 12 март 2010.

 1. Shalitra

  Shalitra Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2018
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  1.123
  Пол:
  Женски
  и колку чини?
   
 2. Ginger^

  Ginger^ Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  2.327
  Допаѓања:
  37.780
  Пол:
  Женски
  Не знам дали мислењево е соодветно, дека се работи за прајмер, тука ќе пишувам.
  Има пудри низ времето,кои сум ги користела како Катрис со пипета, Алверде Кавер анд стеј кои ги имам користено со најразлични прајмери за одоздола ( голден роуз, ингрид , алверде, аура, есенс). Супер одговарале.
  Сега извесен период се вратив на Ингрид, и две пудри од Римел( со црвено и сино капаче). Со овие три пудри, и со прајмер одоздола ( во случајов есенс прајмер комбинирам за одоздола) катастрофа се пудрите. Едноставно како да не се лепат за лицето не се фиксираат, делуваат вештачко.
  Прашањето ми е, дали пудрите кои се подебели на текстура (похидратантни) немаат потреба од прајмер? Има ли таква можност или до моето лице е или до прајмерот?
   
 3. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  3.742
  Допаѓања:
  2.972
  Пол:
  Женски
  Искуства со ова и цена?
  Bez-imeni-2.jpg