Подлога за шминка?

Дискусија во 'Лице' започната од emce-kremce, 12 март 2010.

 1. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.583
  Допаѓања:
  95.037
  Пол:
  Женски
  Не е тој, super light e.
   
 2. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.221
  Допаѓања:
  69.853
  Пол:
  Женски
  Тогаш види го овој на NYX. Како поевтина варијанта на NYX мене ми се одлични прајмерите ( иако овде кај нас во Гр NYX i Smashbox се тука негде со цените )
  [​IMG]
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.583
  Допаѓања:
  95.037
  Пол:
  Женски
  Ајде дa го побарам на lookfantastic може има, овде може го имам забележано ама не се сеќавам.

  @koritsaki ги читав рецензиите на веб сајтот и не се баш задоволителни. Производот има едвај 3 ѕвездички и сега тоа ме пишмани.
  Нешто друго можеш да ми препорачаш?
   
  Последна измена од модератор: 7 март 2020
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 4. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.221
  Допаѓања:
  69.853
  Пол:
  Женски
  @buba4e89 таму на Малта кај што си имате Сефора продавница? Сега ми текна дека го имам пробано и овој прајмер на Сефора https://www.sephora.gr/el/primer-proswpou/14010-combleur-pores-ridules-25-ml.html
  Ако имаш шанса да го пробаш од тестер, уште подобро. Друг прајмер немам пробано. На Бенефит имам испробано два прајмера , ама ниеден не ми се допадна. Еве и @Sexybaby86 ќе ја тагнам за нешто ако има да предложи :)
   
 5. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.583
  Допаѓања:
  95.037
  Пол:
  Женски
  Немаме Сефора.
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Sexybaby86

  Sexybaby86 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  3.135
  Допаѓања:
  60.610
  Пол:
  Женски
  @buba4e89 за жал немам најдено поевтин добар прајмер. Инаку можам да споделам дека сум исто ептен задоволна од Dr. Brandt Pores No More, а и Benefit Porefessional ми е супер. Мада цените се солени и на овие.
  Ако најдеш нешто приближно добро на Smashbox, а поевтино, сподели :)
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. soffce

  soffce Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2017
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  149
  Пол:
  Женски
  го има видено некој прајмеров периодов?
   

  Прикачени фајлови:

 8. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.457
  Допаѓања:
  779
  И мене ми е многу погоден и сакам пак да го купам ама не го наоѓам нигде.Ако знае некој нека сподели.
   
  На soffce му/ѝ се допаѓа ова.
 9. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.583
  Допаѓања:
  95.037
  Пол:
  Женски
  @Sexybaby86 го земав тој на Револушн, Mattify. Напишав и во другата тема, а и тука ќе пишам.
  Вчера го носев 10часа,пудрата не ми мрдна,за разлика од Smashbox.
   
  На Sexybaby86 и koritsaki им се допаѓа ова.
 10. xxx-ba

  xxx-ba Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  291
  Допаѓања:
  179
  Денес за прв пат земав прајмер, оној на Голден Роуз, па сакам да прашам колку треба да се нанесе? Дали на целото лице како помада?
   
 11. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.583
  Допаѓања:
  95.037
  Пол:
  Женски
  Малку на цело лице.
   
  На xxx-ba му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Kjara15

  Kjara15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2017
  Пораки:
  597
  Допаѓања:
  372
  Пол:
  Женски
  Дали некоја го има користено? Дали вреди за цената?
   

  Прикачени фајлови:

 13. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.457
  Допаѓања:
  779
  [​IMG]

  Го има некоја користено?
   
  На Kjara15 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.188
  Допаѓања:
  3.391
  Пол:
  Женски
  Предлог прајмер кој добро пополнува пори? Не ми е за целото лице туку само за околу носот.
   
 15. P.S.love

  P.S.love Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2015
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  5.397
  Пол:
  Женски
  Последно го купив на Аура pore minimizing. На т-зоната го ставам. Од 2 пати што го употребив, забележав дека пополнува и трае пудрата. Нема некој wow ефект, ама добар е за парите. На попуст го купив од дм 190 денари.
  Единствен минус, како да ми направи ситни мозолчиња. Се тешам дека од пмс ми се:D Ќе видам со следните користења. Ама ако добро размислам, мене обично скоро од секој нов производ ми реагира кожата. :^)

  Пред тоа го имав купено на Катрис, сива боја што е внатре, катастрофа. За него не се лажи.(fingers)
   
  На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  1.951
  Допаѓања:
  5.195
  Имам многу пори и не знам кој би ми одговарал. На подарок имав добиено некој од фармаси, катастрофа беше го фрлив. Го намачкав и кога почнав пудра да нанесувам се лупеше и излегуваа парчиња мали.
   
 17. P.S.love

  P.S.love Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2015
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  5.397
  Пол:
  Женски
  Аура pore minimizing.
   
  На Fallen.Angel му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Kjara15

  Kjara15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2017
  Пораки:
  597
  Допаѓања:
  372
  Пол:
  Женски
  Loreal infallible,само барај го во друга опаковка ,вчера го земав црна е сега.
   
  На Fallen.Angel му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Plavataaaaa

  Plavataaaaa Активен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2018
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Предлог прајмер за maybelline superstay ?
   
 20. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.457
  Допаѓања:
  779
  [​IMG]
  [​IMG]
  Искуство со некој од овие?
   
  Последна измена: 21 мај 2020