Подлога за шминка?

Дискусија во 'Лице' започната од emce-kremce, 12 март 2010.

 1. LetsTalkFashion

  LetsTalkFashion Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  437
  Допаѓања:
  878
  А колку чини оваа подлога ? :)[/quote]

  Јас ја купив заедно со коректорот од авон што имам направено review и не знам колку точно беше ама двете заедно чинеа 400 ден а со попуст 290 ме чинеше, што и не е мала разлика 110 ден попуст ама нз дали секој го дава тој и како идат тие работи.
   
 2. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.020
  А да те прашам, има разлика во трајноста на шминката, дали подолго ти трае шминката со подлогава?
   
 3. Allthatglitters21

  Allthatglitters21 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2012
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  288
  Пол:
  Женски
  Пред 2 дена кога проверив беше 680... во Космо а во другите парфимерии 720.
   
 4. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.655
  Допаѓања:
  19.664
  Пол:
  Женски
  сто ефект има од подлогава за сминка??подолго стои или??
   
 5. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  1.551
  Допаѓања:
  1.548
  денес во аптека забележав подлога за шминка Јанг Дерм и беше прилично ефтина.. 120 денари
  дали некој ја има користено? каква е?
   
 6. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.875
  Допаѓања:
  5.269
  Пол:
  Женски
  Kолку е на Артдеко подлогава за сенка?
  Од прилика да не знае некој,зошто гледам не пишал никој цена назад, а сте збореле за неа.. ? :?:
  [​IMG]
   
 7. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.059
  Допаѓања:
  8.634
  Мислам дека беше околу 450 денари во Космо. :)
   
  На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
 8. makedonista

  makedonista Активен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  0
  девојки препорачајте ми некоја добра хидратантна крема за сува кожа солидна и како подлога за шминкаааа..очајноо ми треба мислење..фалааа виии
   
 9. soncicko

  soncicko Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  71
  350 денари во шатци и супер е ја користам 3 месеци а минимано е потросена и сенката воопшто не се собира и цел ден трае
   
 10. Fleur-De-Lis

  Fleur-De-Lis Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  1.187
  Како подлога
  [​IMG]
  И мојата омилена пудра
  [​IMG]

  Бебешката ја користам, заради тоа што имам сува и чувствителна кожа, после се таа крема содржи минимално штетни состојки за разлика од другите креми, плус е богата со витамини А и Е мислам!
  А пудрата е веганска, значи не содржи состојки од животинско потекло, богата е со најразлични масла и растителни комплекси!
  За подлога би било добро исто така да најдам некоја веганска крема, полна со витамини! The search keeps going! :?: :?: :?:
   
 11. WildCherry

  WildCherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  1.167
  A подлога за камена пудра , која би била најдобра ? :?:

  ја искрено користам нивеа кремата софт шо е , ама нишо посебно не ми е искрено, а пудра Менхетен камена користам ...
  На некое од овие две им треба менување изглеа .
   
 12. IviA

  IviA Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  24
  Порано како подлога ставав бекутан млеко за тело и не беше лошо , сега си порачав од подлога за шминка од Oriflame Giordani ама ич не сум задоволна, има некој нападен мирис и не ја користам , си ставам нивеа помада сега :D
   
 13. Skorpija87

  Skorpija87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  68
  А јас се двоумев дали Giordani или студио артис да ја порачам :worried: ( иако ретко ставам пудра)
  иначе користам како подлога обичната нивеа (плавата) :)
   
 14. Elena-97

  Elena-97 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  2.103
  Јас, како и сите други користам помада како подлога. Затоа што јас имам мнооогу мрсна кожа, помадата од Бекутан не доаѓа во предвид за мене, јас си користам една помада за тело и лице од Авон . преубава ем за мојата мрсна кожа е топ!
  не дека носам многу пудра, него по дома кога си се шминкам,кога експериментирам :)
  [​IMG]
   
 15. BlackAntoanette

  BlackAntoanette Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  5
  јас имам една од орифлеим, но искрено не ми се допаѓа, ми ја мрси кожата, па затоа и не ја користам во последно... откако ја купив кремата за лице на гарниер само таа ја користам како подлога, многу е подобра од оваа подлогава од орифлеим
   
 16. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.704
  Допаѓања:
  4.985
  Пол:
  Женски
  Јас ја користам оваа подлога од Орифлејм во комбинација со крем за лице од Нивеа и многу сум задоволна.
   

  Прикачени фајлови:

 17. BlackAntoanette

  BlackAntoanette Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  5
  не ја мрси кожата??
  ако е така и јас да си земам ваква...
   
 18. xxAngelxx

  xxAngelxx Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  1.499
  Допаѓања:
  961
  Пол:
  Женски
  Подлогава чини 708 денари во Космо Тинекс, поминувајки ја видов цената, немав време да ја пробам а имаше тестер. е сега сакам да прашам некој што ја користи, бидејки видов дека има како пумпица, се прска низ лицето или како крема се нанесува ...?? :?:
   
 19. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.384
  Пол:
  Женски
  Се става како крема, ама над кремата :D
  мрсна е, доста, ама се впива убаво и пудрата убаво се размачкува.
  Не изгледа лоша, ама незнам да кажам од едно ставање.
  Ќе ја пробам баш убаво за асолвентска па ќе ви кажам дали ми ја држела убаво пудрата.
  Ма да јас не би ја коритела за секој ден, само за викенд или посебни пригоди, 700 денари секој месец па и не се малку.
   
 20. xxAngelxx

  xxAngelxx Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  1.499
  Допаѓања:
  961
  Пол:
  Женски
  ^ Јас прва те чекам да пишеш, зошто сакам и јас да ја купам. :)