Подмолна убавина ( Ребека Џејмс)

Дискусија во 'Книги' започната од DigY, 19 септември 2013.

 1. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.457
  [​IMG]

  Слоевит, потресен и морничав роман проткаен со психолошка неизвесност. Од изопачениот почеток па сè до шокантната кулминација, Подмолна убавина открива опсесивна приказна во која луѓето, мотивите и околностите никогаш не се онакви какви што изгледаат. Која е Кетрин Патерсон? Тоа е прашањето што таа се надева дека никој не може да го одговори. За да го избрише минатото, Кетрин се преселува во нов град, се запишува во нова гимназија, па дури и си го менува името - безмалку, како потполно да ја снемува. Претпазлива и сама, не бара ништо друго освен анонимност. Она што ќе го најде е последното нешто што го очекува: пријател.Уште поневеројатно е што новата другарка на Кетрин е најпопуларната и најпривлечната девојка во училиштето. Комуникативна, заводлива и непредвидлива, Алис е сè што Кетрин не е и не сака да биде: центар на внимание. Но и Алис има свои тајни - помрачни одошто може да се замисли. А кога Алис конечно ја трга маската, Кетрин ја открива најмрачната од сите тајни. „Најсензационалното деби на светската книжевна сцена“. Волстрит журнал

  Ако некој ја има прочитано...чекам коментар. Јас ќе ја земам денес-утре. :)
   
 2. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.457
  Чим никој ја нема читано еве мој коментар :D Ја земав и ја голтнав во еден здив. Дефинитивно книгава е лудница. Плус на попуст ја начекав во Три за 200 ден. иначе е 300 мислам, и секој денар се исплатеше..