1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Подно oгледало

Дискусија во 'Дом' започната од KittyAgnes, 29 мај 2021.

 1. KittyAgnes

  KittyAgnes Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2021
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  501
  Пол:
  Женски
  Секаде барам ама немам среќа
  Каде можам да купам обично подно огледало со црна/темна рамка?
  Најдов обични огледала без потпора и најдов некои со потпора ама стилот ми е премнг кич
  Сериозно најобично подно огледало барам.
  Барав по салониве за мебел, немаат, барав по интернет нема
  Барав по Меркур, Бриколаж, Алфи..немаат.
  Не сакам да нарачам и да треба да чекам.

  Хелп плс
   
 2. LadyR

  LadyR Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  942
  Допаѓања:
  2.435
  Од Јаца ќе си купиш огледало, и столар ќе ти го направи. Или можеш и сама да си нарачаш од новомак/Солопром.

  Инаку погледни и во Џиви Гевгелија, Мода, Хомакс...
   
 3. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  26.510
  Допаѓања:
  206.092
  Какво е тоа 'подно огледало'?
  На подот да е ставено?
  Ќе го скршиш ако стапниш на него... или не се гази на него...
  Дајте слика да видам шо чудо е.
   
  На Elen4e_sonce, mssuniquee, SunnyGirl2 и 4 други им се допаѓа ова.
 4. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.841
  Допаѓања:
  31.496
  Пол:
  Женски
  Ме заинтересира и мене :lol:
  Еве најдов слики ;)
  Screenshot_20210530-121655.png
   
  На WildMk и KittyAgnes им се допаѓа ова.
 5. naturallmess

  naturallmess Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2018
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  3.495
  Пол:
  Женски
  Хахахахаха го читам насловот и жими се си помислив дека темва е нешто у стил као некаде имало огледало доле на подот , па некоја феминка со суќничка се погодила у непријатна ситуација, а темава е разгорена у насока колку тоа е дискриминарчки и деградирачки за понежниот пол , па тука се потпишува петиција да го отстранат огледалово од наводнава локација (facepalm):rofl::rofl:

  Викам ја дека вакво намуртено време свашта може да ми всади во главата :tmi:
   
  На Maylin, Matotheja, Waverly Raven и 20 други им се допаѓа ова.
 6. KittyAgnes

  KittyAgnes Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2021
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  501
  Пол:
  Женски
  На WildMk и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 7. KittyAgnes

  KittyAgnes Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2021
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  501
  Пол:
  Женски
  Проверено, нема
  Иначе знам за Јаца и другиве...само како што кажав не сакам да нарачувам и да чекам па мислев ако знаете готови опции каде има супер...Фала на одговорот
   
 8. VDT2906

  VDT2906 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  2.501
  Допаѓања:
  10.731
  Пол:
  Женски
  Види во Jysk би требало да има таму.
   
  На JoyJoy и Biljarkata им се допаѓа ова.
 9. KittyAgnes

  KittyAgnes Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2021
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  501
  Пол:
  Женски
  Видов, имаа избор, (2 или 3 беа подни) но стилот не ми одговараше. Едно беше ок и се спремив да го земам , го имаа на залиха само оштетениот експонат и не го земав плус.... Цените искрено не им се океј според мене.
   
  На VDT2906 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  2.603
  Допаѓања:
  3.306
  Првично човек ќе си помисли дека со тоа огледало се гледаат ноздрвите, но нема логика бидејќи растојанието од подот до главата е преголемо, па луѓето сето време би морале да се наведнуваат. Па така веројатно се работи за контролно огледало од сексистички карактер со кое се проверува дали посетителките на ноќните клубови под фустанот носат гаќички. Секако неопходно е да биде изработено од подебело стакло (дијамантско?) бидејќи најчесто доаѓаат со штикли а тие се шпицасти и можат да предизвикаат кршење на стаклото.
   
  На buba4e89, naturallmess и WildMk им се допаѓа ова.
 11. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  26.510
  Допаѓања:
  206.092
  ааааа...
  навистина мислев дека е огледало шо е 'залепено' на подот :tmi:
  :D
   
  На mssuniquee, 999, deskarada и 7 други им се допаѓа ова.
 12. KittyAgnes

  KittyAgnes Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2021
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  501
  Пол:
  Женски
  Пресмешно :D
   
  На Angie1432 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  2.610
  Допаѓања:
  31.037
  Пол:
  Женски
  И јас помислив дека е огледало кое стои на подот т.е подот е израбоен од огледало. :tmi:
  Сум видела на повеќе места, но не ми се допаднало ниедно.
  @KittyAgnes Можеш да си порачаш од некој што работи со дрво ако веќе не можеш да најдеш.
   
  На Гладиоли и WildMk им се допаѓа ова.
 14. KittyAgnes

  KittyAgnes Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2021
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  501
  Пол:
  Женски
  Да јасно ми е дека можам да порачам фала
   
 15. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  2.949
  Допаѓања:
  10.663
  Пол:
  Женски
  Мене насловов ме асоцираше на плочки со одсјај.
   
  На naturallmess му/ѝ се допаѓа ова.
 16. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  2.603
  Допаѓања:
  3.306
  И такво нешто имало во далечната Јапонија...
  А за некои јапонци возбудливо или барем профитабилно... no-pan kissa (facepalm)
   
 17. puffla

  puffla Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2014
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  24
  floris кочани има
   
 18. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  7.990
  Допаѓања:
  74.873
  Флорис најди го на фб имат вакви огледала
   
  На KittyAgnes му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  4.273
  Допаѓања:
  14.308
  Пол:
  Женски
  На поминување на излог видов во Moss Home Center.
  Цена не знам ама ми падна во очи, убаво беше
   
  На KittyAgnes му/ѝ се допаѓа ова.
 20. KittyAgnes

  KittyAgnes Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2021
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  501
  Пол:
  Женски
  Фала ви многу :f:баш денес ќе проверам, ептен ми помогнавте :l:
  :inlove::inlove::inlove: