1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Подобар живот (А better life) [2011]

Дискусија во 'Филмови' започната од boomsleng, 30 јули 2012.

 1. boomsleng

  boomsleng Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2012
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  579
  Филм низ кој е прикажана борбата за егзистенција, опстанок на емигрантите од Мексико во Америка.
  Сето тоа претставено преку приказната за таткото и синот, борбата на таткото да обезбеди работа за да му овозможи подобри услови за живот на својот син, и животните ситуации и моменти низ кои поминуваат за да ја оствари својата крајна цел подобар живот
  Прекрасен филм кој мора секој да го погледне
  Емотивна и трогателна приказна со маестрално одиграна улога од страна на Демиен Бичир кој беше номиниран за оскар за најдобра машка главна улога
  Еден од подобрите филмови за 2011 година
  Топла препорака до сите љубители на добри и квалитетни филмови да го гледаат филмот
  Улогите во филмот ги толкуваат: Демиан Бичир, Хозе Џулиан.
  Режијата е на Крис Ваиц
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]