1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Подобри го својот моден стил

Дискусија во 'Мода и стил' започната од badgirl2, 9 септември 2015.

  1. blackpanter

    blackpanter Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2015
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    6.096
    Пол:
    Женски
    за мене најидеална комбинација е:
    кожна јакна/или скај
    upload_2015-9-12_17-8-51.jpeg

    некоја обична блузичка
    [​IMG]

    и фармерчиња
    [​IMG]

    со патики
    upload_2015-9-12_17-15-30.jpeg

    ова ми е некако најиделна комбинација
     
    На vitamina и Oscar Lady им се допаѓа ова.
  2. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Покрај добра класична фармерка и неутрална едноставна кошула јас би додала во репертоарот и :

    Класична хеланка со најобична памучна блуза и џемпер како еден outfit што оние кои не се љубители баш на фармерки и кошули преферираат вакви комбинации.
    images-4.jpeg images-5.jpeg images-18.jpeg
    Овие ги издвојувам како класични парчиња кои се мошне неутрални и едноставни, одат заедно во секоја комбинација.

    Еве и некој outfit како пример за љубителите на хеланки во комбинации со џемпери наметки и и едноставни широки блузи.
    images-2.jpeg images-16.jpeg images-12.jpeg images-13.jpeg
    Обожавам вакви комбинации со хеланки и пошироко џемпери или блузи независно, сметам дека одлично прилегаат во секое годишно време освен лето.

    Неопходен детал за комплетен outfit сметам дека се очилата независно дали проѕирно или потемно стакло, еден поскап пар вреди да се употребува секојдневно во најразлични комбинации.
    images-25.jpeg images-11.jpeg
     
    На bella.s, shining_star, rainbowec и 8 други им се допаѓа ова.
  3. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.975
    Допаѓања:
    8.740
    Пол:
    Женски
    @LivingGlam , добро што цитираше.(y) Сум заборавила да напоменам за линијата, па со помош на твојата слика и оваа подолу, се гледа разликата.

    jkg.jpg

    -
    jtyuj.jpg gg.jpg jhj.jpg
     
    На vitamina му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Ginger^

    Ginger^ Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 март 2015
    Пораки:
    4.320
    Допаѓања:
    55.364
    Пол:
    Женски
    Мојата форма најдобро е доловена bootcut,flare jeans кои ги комбинирам со струкирани сакоа, кожни палта , мантили и задолжителни обувки на платформа. Форма на песочен часовник најдобро се истакнува со пантолони кои ја следат линијата на ногата, или во други случаеви шират во долниот дел од ногавиците. . По некој шешир и марама во посветли нијанси се must have додаток.


    b6f6d6e1de4774c4a5b55031a99f38ed.jpg bootcut-button-dow.jpg boot-cut-jeans.jpg Salma_Hayek_at_Late_Night_with_David_Letterman.jpg images (1).jpg
     

    Прикачени фајлови:

    На mims-89, Askopje и joy1 им се допаѓа ова.
  5. Punk girl

    Punk girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2015
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    435
    Пол:
    Женски
    Нема што стил не следам мода своја сум и секогаш сум уникатна ! кис 8)8)
     
  6. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    Ги разгледав мислењата и се согласувам дека најпрво личноста треба да си ја добро знае градбата за да ги бира парчињата формата на телото. Но, иако темата е "Подобри го својот моден стил" сите мислења се околу класичните парчиња и се однесуваат на подобрување на класичниот стил. А што ако некој има рокерски стил, boho, или пак гламурозен? Темата е повеќе како водич за оние што воопшто не поседуваат некој свој личен стил и не се снаоѓаат најдобро во облекување и комбинирањето.
     
    На mims-89, Robin25 и PiaMia им се допаѓа ова.
  7. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.100
    Допаѓања:
    56.329
    Пол:
    Женски
    Темата е супер за безвременски комбинации што секогаш успеваат. Ако сакаш теми за рокерски, гламурозен и бохо стил, не гледам проблем да отвориш. Ако сметаш дека сите треба да експериментираат со такви стилови, слободно можеш и овде да дадеш предлози за добри парчиња што влегуваат во повеќе комбинации. Пак не гледам проблем и нарушување на текот на коментарите со вакви забелешки.
     
    На bella.s и kjukli им се допаѓа ова.
  8. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    @LivingGlam Си дадов свое мислење бидејќи темата е за сопствениот моден стил, а под сопствен моден стил не спаѓа само класичниот и класичната гардероба. Така да, зошто да се отвараат посебни теми, кога и овде може да се даваат такви совети, бидејќи темата според насловот е универзална, за сите стилови, иако според мислењата гледам дека не е така. И не сметам дека моето мислење е нарушување на вашиот ред и мир, туку само ги потсетувам оние што советуваат, дека постојат и други стилови.
    Не сметам јас ништо, туку ако не знаеш, постојат и такви што негуваат стил, а не е класичен.
     
    На SuperGirl24 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. zabec

    zabec Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2014
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    357

    Не може некој да даде предлог за рокерски стил, доколку не го применува истиот.
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  10. LUCERKA

    LUCERKA Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2015
    Пораки:
    764
    Допаѓања:
    5.370
    Пол:
    Женски
    Темата е многу добра.Имам едно прашање па се надевам не грешам што го поставувам овде.Пред некоја година си купив зимско палто со 3/4 ракави.Дали оваа сезона можам да го носам или не?
     
  11. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.415
    Пол:
    Женски
    Секако, за оваа сезона е баш. :)
     
    На LUCERKA му/ѝ се допаѓа ова.
  12. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.368
    Допаѓања:
    317.538
    Пол:
    Женски
    Ајде девојки ми треба ваша помош.Ми треба идеа како да го подобрам стилот за на работа.Веке ми здосади комбинација од фармерки и маица и балетанки.Среќа есен иде ...
    Работам во болница,имам униформа бел мантил но откопчан седи.Значи пак се гледа како сум облечена.
    Проблемот е што на такво работно место несакам да носам деколте,кратки сукњи или дреч бои.Какви панталони ми предлагате со какви чевли?Накит?Комбинации некои со зимски сукњи(не кратки) ,чизми до глужд,кошули?
    Значи да изгледам убаво но не накинџурено и превише упадливо :wasntme:
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Ginger^

    Ginger^ Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 март 2015
    Пораки:
    4.320
    Допаѓања:
    55.364
    Пол:
    Женски
    Кака форма на тело имаш ? :) Нели треба да ги покажеме најубавите делови што ги поседуваме, во најсветла верзија.
     
  14. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.368
    Допаѓања:
    317.538
    Пол:
    Женски
    Точно :)
    Не сум мн висока ,околу 162 см затоа и мразам балетанки.Но имам убави нозе ,прави и згодни.
    Кукови немам мн широки,тенка половина и мали гради :)
    Формата на телото стварно незнам како да ја наречам :wasntme:
     
  15. Jordanovska-K

    Jordanovska-K Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2012
    Пораки:
    896
    Допаѓања:
    6.138
    Пол:
    Женски
    @joy1 , мене многу ми се допаѓа новата колекција на Ева Мендез, мислам дека начинот на кој се искомбинирани сите парчиња е прекрасен. Можеш да извлечеш идеја или пак целосно да копираш некој од овие предлози :)
     
    На Askopje и joy1 им се допаѓа ова.
  16. Ginger^

    Ginger^ Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 март 2015
    Пораки:
    4.320
    Допаѓања:
    55.364
    Пол:
    Женски
    А дане си атлетски тип ?
     
  17. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.368
    Допаѓања:
    317.538
    Пол:
    Женски
    Ја гледав баш денес.Ете ми се допаѓаат такви есенско зимски фустани мн.Но каде да најдам?Еден два модели видов на веб страната од зара и манго и толку.
    А убаво би седеле,покриваат недостатоци,целосно си облечен со едно парче облека и не се преобични :)

    @Ginger^ Нее далеку сум од атлетски тип :)
    Напротив би рекла имам мн нежна градба и тен
     
    На Jordanovska-K му/ѝ се допаѓа ова.
  18. k.frosina

    k.frosina Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    2.490
    Допаѓања:
    26.347
    Пол:
    Женски
    се согласувам со @Jordanovska-K новата колекција на Ева Мендез е прекрасна ми се допаднаа комбинаците кога би работела на некое работно место каде што треба добро да си облечен сигурно би ископирала нешто од тоа :)
     
    На Jordanovska-K и joy1 им се допаѓа ова.
  19. Ginger^

    Ginger^ Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 март 2015
    Пораки:
    4.320
    Допаѓања:
    55.364
    Пол:
    Женски
    Според описот , на атлетска градба ме потсеќа . Што значи имаш тело како Камерон Дијаз,Гвинет Плтроу, Кира Најтли.... Почни да ги следиш, и полека вклучувај по нешто од нив во твојот изглед. Ем ќе го истакниш топа што е најубаво кај тебе, ем ќе бидеш сигурна дека тоа навистина ти одговара . Башка чувството на комоција и пријатност дека сама си го одбрала, со свое знаење стекнато додека си истражувала за твоето тело.
     
    На kjukli, Jordanovska-K и joy1 им се допаѓа ова.
  20. badgirl2

    badgirl2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2012
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    104
    Пол:
    Женски
    Девојки, од Штип сум и овие деновие е пастрмалијадата нели, сега имаме резервирано маса таму за да седиме со дечко ми и друштвото..и незнам како да се облечам, се облекуваат и спортски и по елегантно, ние имаме и флаша на масата и после некои ке одат и во диско, Е јас не знам дали да облечам штикли или рамно, гледам дечко ми кошула ке носи... а со нас ке има и девојчиња од битола па претпоставувам дека штикли ке носат... но ако не носат па глупо ке ми биде само јас да сум во штикли...што да правам како да се облечам?..