1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Подобри го својот моден стил

Дискусија во 'Мода и стил' започната од badgirl2, 9 септември 2015.

  1. badgirl2

    badgirl2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2012
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    104
    Пол:
    Женски



    [​IMG]


    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    На bella.s, Winter Lady и joy1 им се допаѓа ова.
  2. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.864
    Допаѓања:
    217.870
    Пол:
    Женски
    Мила сметам дека освен фармерки ти предлагам да си земиш неколку пара панталони, класика во обични бои како крем сива и црна црна боја вака нешто
    2015-09-19-20-22-09--472398567.jpeg images-3.jpeg
    Исто така можеш да комбинираш и хеланки но од типот полу паталона хиланка, не зборувам за стреч класичните хеланки, туку оние што се со џепови рабови и малку подебел памучен материјал ако ме разбираш.
    Според сликите што те видов во мала позадина многу добро би ти прилегале и овие комбинации, подолги елегантни сукњи во посвежи бои
    images-4.jpeg images-5.jpeg
    Ете ти комбинации на панталони и сукњи можне штосни и класични.

    За обувки би ти предложила некои сандали или кондурчиња со мала штикла колку да се отцртува елеганцијата и секако како за промена на балетанките, вакви нешто на пример
    images-10.jpeg images-8.jpeg images-14.jpeg images-9.jpeg
    Во врска околу накитот би ти рекла да користиш нешто мало и елегантно.
    Се надевам дека помогнав..
     
    На okcenzi и joy1 им се допаѓа ова.
  3. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.499
    Пол:
    Женски
    Jas baram pomos okolu obleka ! Imam mn problematicno telo , najgolem problem mi e da najdam farmerki sto mi stojat , visoka sum 168 sm , teloto mi e kako pesocen casovnik , golemi gradi-mal struk , siroki kolkovi , imam golem problem da najdam farmerki sto ke mi stojat dobro i zatoa nosam suknji ili fustancinja , najgolem kosmar mi se farmerkite "cevki" bidejki neubavo mi stojat :/ helpp
     
  4. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    Moj predlog ti e da si obleces stikli so farmerki i kosulka, em nema da si predoterana em odgovara i za vo disko i za vo kafich. Jas licno sekogas koga se mislam za nekoja prilika dali da se doteram ili da odam po obicno, sekojdnevno i koga ne sum sigurna kakov ke bide ambientot sekogas ja odbiram prvata varijanta, podobro predoterana otkolku preobicna ;)
    Temava ne e za toa ama sepak da ti dadam sovet.
     
  5. Emy867

    Emy867 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2014
    Пораки:
    4.198
    Допаѓања:
    93.434
    @joy1 , еве ти неколку комбинации кои јас ги практикував за на работа и мислам дека нема утка со нив:

    -кошулка со џемперче одозгора (раскопчано/закопчано зависи како ти одговара во комбинацијата), за мене нешто најдобро во есенско/зимскиот/пролетен период, нешто на кое што во долниот дел може да се напасува и фармерки најчесто потемни за на работа, панталони, сукња до над или средина на колена. Формата на панталоните и сукњите ќе ја прилагодиш на твојата фигура. Дали ќе бидат поцевчести или ќе паѓаат слободно по должината на ногата панталоните, а за сукњи сега се тренд глок , ама ако не ти одговара може и обични кои што ја следат линијата на твојата фигура. На нозете и кратки и долги чизми, па може и некои подлабоки чевли кога нема снег или дожд најчесто во комбинација со панталони оти они ми се мачни за во чизми :).

    - едноставни еднобојни/двобојни целосни фустани исто така со должина до средина на колениците и чизми, едноставно и практично а јас богами и многу лесно се осеќам вака облечена.

    - хеланки - панталони со туника плус чизмички до глужд или повисоки на средна штикла со средна дебелина или подебела. Јас не ги преферирам полните пети, не ми се елегантни.

    Боите да не бидат нападни. Земјени нијанси, тегет, црно, бело, сиво.
    Накитот нека биде дискретен. Обетки, не висечки туку нешто поситно и нежно, плус часовник. Марама исто така може да ја разигра комбинацијата.
     
    На joy1 и vitamina им се допаѓа ова.
  6. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    I jas imam takva forma na teloto, samo sto ne mi se izrazeni tolku oblinite ama sepak taa mi e formata i si nosam cefka farmerki samo gledam strukot da im bide povisok, nosam ili so sreden ili so visok struk, zatoa sto gi izdolzuvaat nozete i go istaknuvaat strukot. Isto za ovaa forma ubavo stojat siroki pantaloni od gore do dolu, mene toj tip na pantaloni me pravi da izgledam mnogu poslabo. Ako sakas da ne ti doagjaat do izraz kolkovite, ili da izgledaat pomali nosi temni boi na pantaloni i farmerki obicni, ne izbledeni, bez nisto, zatoa sto imam primeteno deka izbelenite delovi davaat nekoj volumen na nogata i kaj butovite i pravat da izgledas pokrupno.
     
  7. Ginger^

    Ginger^ Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 март 2015
    Пораки:
    4.320
    Допаѓања:
    55.364
    Пол:
    Женски
    Потполно се согласувам со фармерките или панталони во вид на цефка,. Јас не ги носам,. Прво се чувствувам неудобно затоа што кога ќе се видам изгледа многу подебело од инаку , и наместо да ми се истакнат облините , јас излегувам девојка со набилдани нозе .
    Затоа носам се останато , без разлика на висок или низок струк .... Траперки , стреч пантолони долж ногата, оние palazzо, само долниот дел од ногавицата да не биде стеснат . И преубаво се чувствувам . Така знам дека најубавите делови од половинатат нанадоле ми се истакнати, изгледам слабо и несекојдневно .
     
    На anakonda88 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.499
    Пол:
    Женски
    mene cefkite tolku mnogu mi gi izrazuvaat butovite , sto izgledam +20 kg, steta sto do sega ne bea bas vo moda traperkite , dali znaete vo koj butik vo skopje mozam da najdam traperki ??
     
  9. Ginger^

    Ginger^ Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 март 2015
    Пораки:
    4.320
    Допаѓања:
    55.364
    Пол:
    Женски
    Не , не се во мода. Демоде се :lol:.Затоа ги има само во Zara, Mango, Massimo Dutti , Koton... Има и во Bershka
     
    На anakonda88 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. badgirl2

    badgirl2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2012
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    104
    Пол:
    Женски
    Девојки дојде Есен, па почнуваат да се носат чизми и капути.. некои предлози од вас за Есен-Зима,но со пристојна цена ?
     
    На rainbowec му/ѝ се допаѓа ова.
  11. kala21

    kala21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2013
    Пораки:
    1.895
    Допаѓања:
    15.405
    Пол:
    Женски
    @joy1 Можеш да си купиш бели панталони за на работа (ако ти е дозволено) биди си целата во униформа,а за до работа што сакаш може да си носиш:)
     
    На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. bella.s

    bella.s Популарен член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    2.160
    Допаѓања:
    10.936
    Пол:
    Женски
    Devojki,aj pomos,sto farmerki odgovaraat na mojata gradba..visoka sum 1.67,okolu 60kg,nozete i se dr mi e ok ama otsekogas imam golem stomak,a sega po poragaj nemozam da si najdam farmerki sto mi stojat,zadnikot mi e stanat nikakov a stomakot uste ne mi e povlecen skros:@?
     
  13. badgirl2

    badgirl2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2012
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    104
    Пол:
    Женски

    [​IMG]

    mislam deka vakov model bi ti odgovaral, ni nizok ni visok struk za da ne ti go istakne stomaceto :)
     
  14. bella.s

    bella.s Популарен член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    2.160
    Допаѓања:
    10.936
    Пол:
    Женски
    Fala ti badgirl,jas obicno nosev nizok struk,i sega mi se tocni ali voopsto nese bendisuvam..ke probam nesto toj stil belkim ke se najde nesto:emo::)
     
    На badgirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. QueenM.G.

    QueenM.G. Активен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2015
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG][​IMG] [​IMG] [​IMG] Еве некои интересни зимски комбинации, се надевам ќе ви користат во стајлингот:D Исто така сакав да кажам да не се базирате секогаш на сликите од интернет, бидејќи некое парче облека можеби нема да го најдете..Не се разочарувајте, искомбинирајте го со некое друго парче облека за да пак би изгледале кул;) Поздрав
     
    На joy1 и bella.s им се допаѓа ова.
  16. Neodlucna

    Neodlucna Популарен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    1.051
    значи јас немам стил :(:( ке изнакупам нови работи и ништо од тоа не носам, и се каам што сум купила.
     
  17. VladeMila

    VladeMila Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2015
    Пораки:
    430
    Допаѓања:
    8.515
    Пол:
    Женски
    :rofl::rofl::rofl:како мене,и ај тоа ама ич не ме бива за комбинирање,само копирам од некого..(facepalm)
     
    На macka91 и crazylady им се допаѓа ова.
  18. macka91

    macka91 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 ноември 2013
    Пораки:
    3.570
    Допаѓања:
    63.959
    Пол:
    Женски
    ме насмеа искрено хахаххахаа :D
     
    На VladeMila и crazylady им се допаѓа ова.
  19. bella.s

    bella.s Популарен член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    2.160
    Допаѓања:
    10.936
    Пол:
    Женски
    Devojki si kupiv sukna od onie kako pleteni so dolzina do kolenata,ako sakate da mi dadete predlog so sto da ja iskombiniram nagore? received_593469777476475.jpeg
     
  20. badgirl2

    badgirl2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2012
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    104
    Пол:
    Женски

    за каква пригода сакаш да ја носиш?