babylove овошни кашички

Подолго време без секс ?!

Дискусија во 'Секс' започната од dreamerrr, 3 август 2012.

 1. dreamerrr

  dreamerrr Активен член

  Се зачлени на:
  3 август 2012
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Вака ме .. Ме интересира дали кај жените се јавуваат некои промени кога некое време немат секс .. Дали се стеснува вагиналниот отвор , дали има болка . црвенило , или нешто слично во рок од 1 недела -2 , месец .. ? Дали тие промени можат да се препозаат ?
   
 2. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.681
  Допаѓања:
  3.731
  Пол:
  Женски
  Dreamer :hai: .Да,настануваат промени,еве по тоа јас што сум го осетила кога сум немала однос подолго време,колку повеќе време поминало,наредниот пат кога имав однос повеќе ме болеше,некако како пак химен да имав се осеќав :$ ,непријатна е болката,и тоа е нормално,верувам дека кај сите девојки е исто.
  А за цревенило првпат слушам ,барем не ми се случило на мене во ваков случај :^) .
  Секако дека може да се препознаат тие промени,девојката ќе почувствува само поголема болка при пенетрирањето ,ме сфаќаш?
  Никакви црвенила,никакви бакрачи :!:
   
  На dzeneta му/ѝ се допаѓа ова.
 3. mihaela.barbi

  mihaela.barbi Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  134
  Тоа нема блага веза со вистината. Еве јас сум жена дупло повозрасна од вас и се случувало особено по разводот со години да немам интимен однос со маж, и освен она психичка напнатост, поголема раздразливост не постои причина за физичка болка поради апстиненција, освен ако си недоволно навлажнета или ако имаш некој воспалителен процес во вагината може да почувствуваш болка па дури да дојде до крварење. Значи хименот не зарастува без гајле ниту отворот на агината се стеснува.
  А уште подалеу од разумот е да се јавува црвнило заради апстиненција бог да чува и да брани.
   
 4. dreamerrr

  dreamerrr Активен член

  Се зачлени на:
  3 август 2012
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Mozebi loso se izraziv .. Znaci masko sum .. i me interesira kaj edna devojka dali vsushnost moze da se zabelezi koga podolgo nemala seks , koi se tie promeni .. Dali piri penetriranjeto ke se zabalezi nesto ??
   
 5. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.681
  Допаѓања:
  3.731
  Пол:
  Женски
  Мислиш дали ти ќе забележиш промени?Не,дефинитивно.Може да се случи девојката да се пожали да има многу болки при пенетрацијата ,па сама да ти каже,инаку нема шанси да приметиш.
  :hai:
   
  На irrelevant му/ѝ се допаѓа ова.
 6. irrelevant

  irrelevant Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  7.652
  Јес афкорс :lol:
   
 7. irrelevant

  irrelevant Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  7.652
  Јас не сум имала секс па може 8 месеци :sweat: Абе многу пребирлив човек сум 8)
   
 8. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.681
  Допаѓања:
  3.731
  Пол:
  Женски
  КАКО ПРВО,што е смешно?
  А како втро каква врска има тоа што ти си немала секс подолго време со моето мислење :^) ,или само си даваш мислење?
   
 9. dreamerrr

  dreamerrr Активен член

  Се зачлени на:
  3 август 2012
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Nekoi drugi odgovori ????!
   
 10. tea19

  tea19 Активен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  23
  Не настануваат никакви физички промени, ни на краток ниту на долг период.
   
 11. mihaela.barbi

  mihaela.barbi Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  134
  Баш така тоа може само оправдување некому дека ете се е**м не затоа што сакам туку ете таков ми е организмот ако апстинирам потоа имам проблеми, што нема многу врска со реалноста. Секако дека може да се издржи ез секс па дури и цеч живот. Сексот е задоволство а не потреба.
   
  На Cija-si му/ѝ се допаѓа ова.
 12. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.480
  Допаѓања:
  30.765
  Пол:
  Женски
  И јас сум немала долго време секс , но барем кај мене не настануваат никакви промени. Дури и после долг период кога имам секс, не чувствувам болки. Се е во најдобар ред, но зависи кај секој различно
   
 13. Amore

  Amore Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  70
  Имам болка и не уживам многу... тоа е кај мене.
   
 14. tosic92

  tosic92 Активен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  4
  vsusnost seksot e potreba prosledena so zadovolstvo(vo zavisnost od licnosta so koja go imame)
   
  На Jessicka му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.213
  Допаѓања:
  16.845
  Пол:
  Женски
  Сакаш да провериш дали женска ти се ебела со друг додека ти си бил негде отсутен или што ти е финтата всушност? :rofl:
  Е свашта ќе ви текне само да ви биде полесно на душичката.
  p.s. Да, при пенетрација, ако влезеш доволно длабоко ќе излезе кловн со цвеќе во рака, и ќе ти каже-ти честитам дечко, овде никој нема влезено освен мене, ич да не се секираш.
   
  На Korija, Gushkalo, ванилала и 13 други им се допаѓа ова.
 16. DjinTonik

  DjinTonik Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 септември 2012
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  109
  хахах се изнасмеав :lol:
   
 17. gesika

  gesika Активен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  Devojki jas ja izgubiv nevinosta na 19 godini, se sluci taka spontano deckoto go sakav i se sluci,rabotata e sto bukvalno samo ja izgubiv, znaci poslikovito se ,,skinav" samo i me bolese mnogu i poradi toa ne sakav da prodolzam ponatamu.potoa se razdelivme so deckoto..posle toa sum nemala odnosi so nikoj, sega ima 22 godini, me interesira dali sega koga pak ke imam odnosi dali povtorno ke ima bolka, krv ili ne?zatoa sto dolgo vreme ne sum imala nisto, vsusnost i nisto i nikogas ne bilo osven bukvalno ,,kinenje"...
   
 18. miljana1991

  miljana1991 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2012
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  6
  Женски нова сум на форумот ... имам еден мал проблем, се надевам ќе ме сфатите и ќе ми помогните... вака: се мував со едно дете и бевме договорени да сме заедно ама без обврски, да може и тој да прави што сака и јас. После негде 1 година и пол двајцата пијани од излегување отидовме домаму и го имав првиот сексуален однос со него, на 18 години. Многу ме болеше и неможев да издржам и се тргнав, крв малку протече ама не влезе до крај во мене, ми викаше издржи ама не можев... после тој ден излеговме уште два пати ама јас не сакав секс се дури официјално не сме заедно, мизерно многу се чувствував да имаме односи а да не ми е дечко... тоа беше крајот. Отогаш поминаа 2 години и 3 месеци уште еднаш со него не излегов, излегував со други машки ама однос со никој немав. Сега во врска сум со едно дете 6 месеци, ама уште на почеток на врскава му глумев невина бидејќи ништо не планирав со него, сакав се на мување да останит и си викав ако мислит дека сум невина нема да ми барат... ама ете на двајцата мн ни е убаво заедно, веќе официјално заедно сме и сега сака да имаме односи. Ве молам кажете ми што да правам, тој мисли дека сум невина, постои шанса да не осетит дека еднаш нешто сум имала, ќе ми протече ли крв повторно, ќе ме боли ли повторно??? Ве молам феминки ако некоја била во слична ситуација помогнети ми, не сакам да го изгубам!!! Фала однапред
   
 19. Suzi-Q

  Suzi-Q Активен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2012
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  ништо нема да ви се деси ако немате секс.. но нормално е да се има секс не се сеќирајте =)
   
 20. Gaga93

  Gaga93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Нема да ти потече крв повторно, тоа се случува само еднаш за жал сите би сакале да се случи повеќе пати али тоа е, дечкото може да примети нормално ако се разбира во тие работи, јас мислам дека најдобро би било да седнеш да разговараш со него да му кажеш што се случило, зошто може да се налути бидејќи го лажеш, а за болката незнам можно е но не се случува кај секого, така да ако мислиш нешто со него најдобро би било да разговараш ;) и тој ке знае што се случило а и на тебе ке ти е полесно...