1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Подолго време без секс ?!

Дискусија во 'Секс' започната од dreamerrr, 3 август 2012.

  1. dreamerrr

    dreamerrr Активен член

    Се зачлени на:
    3 август 2012
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Вака ме .. Ме интересира дали кај жените се јавуваат некои промени кога некое време немат секс .. Дали се стеснува вагиналниот отвор , дали има болка . црвенило , или нешто слично во рок од 1 недела -2 , месец .. ? Дали тие промени можат да се препозаат ?
     
  2. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.485
    Допаѓања:
    8.270
    Пол:
    Женски
    Dreamer :hai: .Да,настануваат промени,еве по тоа јас што сум го осетила кога сум немала однос подолго време,колку повеќе време поминало,наредниот пат кога имав однос повеќе ме болеше,некако како пак химен да имав се осеќав :$ ,непријатна е болката,и тоа е нормално,верувам дека кај сите девојки е исто.
    А за цревенило првпат слушам ,барем не ми се случило на мене во ваков случај :^) .
    Секако дека може да се препознаат тие промени,девојката ќе почувствува само поголема болка при пенетрирањето ,ме сфаќаш?
    Никакви црвенила,никакви бакрачи :!:
     
    На dzeneta му/ѝ се допаѓа ова.
  3. mihaela.barbi

    mihaela.barbi Нов член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    138
    Тоа нема блага веза со вистината. Еве јас сум жена дупло повозрасна од вас и се случувало особено по разводот со години да немам интимен однос со маж, и освен она психичка напнатост, поголема раздразливост не постои причина за физичка болка поради апстиненција, освен ако си недоволно навлажнета или ако имаш некој воспалителен процес во вагината може да почувствуваш болка па дури да дојде до крварење. Значи хименот не зарастува без гајле ниту отворот на агината се стеснува.
    А уште подалеу од разумот е да се јавува црвнило заради апстиненција бог да чува и да брани.
     
  4. dreamerrr

    dreamerrr Активен член

    Се зачлени на:
    3 август 2012
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Mozebi loso se izraziv .. Znaci masko sum .. i me interesira kaj edna devojka dali vsushnost moze da se zabelezi koga podolgo nemala seks , koi se tie promeni .. Dali piri penetriranjeto ke se zabalezi nesto ??
     
  5. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.485
    Допаѓања:
    8.270
    Пол:
    Женски
    Мислиш дали ти ќе забележиш промени?Не,дефинитивно.Може да се случи девојката да се пожали да има многу болки при пенетрацијата ,па сама да ти каже,инаку нема шанси да приметиш.
    :hai:
     
    На irrelevant му/ѝ се допаѓа ова.
  6. irrelevant

    irrelevant Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    8.326
    Јес афкорс :lol:
     
  7. irrelevant

    irrelevant Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    8.326
    Јас не сум имала секс па може 8 месеци :sweat: Абе многу пребирлив човек сум 8)
     
  8. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.485
    Допаѓања:
    8.270
    Пол:
    Женски
    КАКО ПРВО,што е смешно?
    А како втро каква врска има тоа што ти си немала секс подолго време со моето мислење :^) ,или само си даваш мислење?
     
  9. dreamerrr

    dreamerrr Активен член

    Се зачлени на:
    3 август 2012
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Nekoi drugi odgovori ????!
     
  10. tea19

    tea19 Активен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    23
    Не настануваат никакви физички промени, ни на краток ниту на долг период.
     
  11. mihaela.barbi

    mihaela.barbi Нов член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    138
    Баш така тоа може само оправдување некому дека ете се е**м не затоа што сакам туку ете таков ми е организмот ако апстинирам потоа имам проблеми, што нема многу врска со реалноста. Секако дека може да се издржи ез секс па дури и цеч живот. Сексот е задоволство а не потреба.
     
    На Cija-si му/ѝ се допаѓа ова.
  12. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.006
    Пол:
    Женски
    И јас сум немала долго време секс , но барем кај мене не настануваат никакви промени. Дури и после долг период кога имам секс, не чувствувам болки. Се е во најдобар ред, но зависи кај секој различно
     
  13. Amore

    Amore Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    71
    Имам болка и не уживам многу... тоа е кај мене.
     
  14. tosic92

    tosic92 Активен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    4
    vsusnost seksot e potreba prosledena so zadovolstvo(vo zavisnost od licnosta so koja go imame)
     
    На Jessicka му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.314
    Пол:
    Женски
    Сакаш да провериш дали женска ти се ебела со друг додека ти си бил негде отсутен или што ти е финтата всушност? :rofl:
    Е свашта ќе ви текне само да ви биде полесно на душичката.
    p.s. Да, при пенетрација, ако влезеш доволно длабоко ќе излезе кловн со цвеќе во рака, и ќе ти каже-ти честитам дечко, овде никој нема влезено освен мене, ич да не се секираш.
     
    На Korija, Gushkalo, ванилала и 13 други им се допаѓа ова.
  16. DjinTonik

    DjinTonik Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 септември 2012
    Пораки:
    399
    Допаѓања:
    110
    хахах се изнасмеав :lol:
     
  17. gesika

    gesika Активен член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    Devojki jas ja izgubiv nevinosta na 19 godini, se sluci taka spontano deckoto go sakav i se sluci,rabotata e sto bukvalno samo ja izgubiv, znaci poslikovito se ,,skinav" samo i me bolese mnogu i poradi toa ne sakav da prodolzam ponatamu.potoa se razdelivme so deckoto..posle toa sum nemala odnosi so nikoj, sega ima 22 godini, me interesira dali sega koga pak ke imam odnosi dali povtorno ke ima bolka, krv ili ne?zatoa sto dolgo vreme ne sum imala nisto, vsusnost i nisto i nikogas ne bilo osven bukvalno ,,kinenje"...
     
  18. miljana1991

    miljana1991 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2012
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    6
    Женски нова сум на форумот ... имам еден мал проблем, се надевам ќе ме сфатите и ќе ми помогните... вака: се мував со едно дете и бевме договорени да сме заедно ама без обврски, да може и тој да прави што сака и јас. После негде 1 година и пол двајцата пијани од излегување отидовме домаму и го имав првиот сексуален однос со него, на 18 години. Многу ме болеше и неможев да издржам и се тргнав, крв малку протече ама не влезе до крај во мене, ми викаше издржи ама не можев... после тој ден излеговме уште два пати ама јас не сакав секс се дури официјално не сме заедно, мизерно многу се чувствував да имаме односи а да не ми е дечко... тоа беше крајот. Отогаш поминаа 2 години и 3 месеци уште еднаш со него не излегов, излегував со други машки ама однос со никој немав. Сега во врска сум со едно дете 6 месеци, ама уште на почеток на врскава му глумев невина бидејќи ништо не планирав со него, сакав се на мување да останит и си викав ако мислит дека сум невина нема да ми барат... ама ете на двајцата мн ни е убаво заедно, веќе официјално заедно сме и сега сака да имаме односи. Ве молам кажете ми што да правам, тој мисли дека сум невина, постои шанса да не осетит дека еднаш нешто сум имала, ќе ми протече ли крв повторно, ќе ме боли ли повторно??? Ве молам феминки ако некоја била во слична ситуација помогнети ми, не сакам да го изгубам!!! Фала однапред
     
  19. Suzi-Q

    Suzi-Q Активен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2012
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    ништо нема да ви се деси ако немате секс.. но нормално е да се има секс не се сеќирајте =)
     
  20. Gaga93

    Gaga93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Нема да ти потече крв повторно, тоа се случува само еднаш за жал сите би сакале да се случи повеќе пати али тоа е, дечкото може да примети нормално ако се разбира во тие работи, јас мислам дека најдобро би било да седнеш да разговараш со него да му кажеш што се случило, зошто може да се налути бидејќи го лажеш, а за болката незнам можно е но не се случува кај секого, така да ако мислиш нешто со него најдобро би било да разговараш ;) и тој ке знае што се случило а и на тебе ке ти е полесно...