1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Подолго време без секс ?!

Дискусија во 'Секс' започната од dreamerrr, 3 август 2012.

  1. LadyIvvy

    LadyIvvy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    772

    јас мислам дека нема да запримети затоа што не е крвта пресудна за да се каже-да прв пат ми е! болка ке имаш сигурно пак и по тоа и по неискуството ке знае дека си уште невина.не се секирај. еве на пример јас крв немав само болка. ;)
     
  2. martina98

    martina98 Активен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    10
    Помина долго време откако сум била со машко скоро 2 години.Секогаш некој со којшто несакам да имам нисто повеке.
     
    На Korija му/ѝ се допаѓа ова.
  3. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.899
    Допаѓања:
    103.024
    Пол:
    Женски

    Девојче, не си требала да го лажеш , што и да си планирала со него , си требала да му ја кажеш вистната. Па и тебе некој истото да ти го направи , нема да се чувствуваш убаво нели. Затоа седни, разговарај со него и кажи му што како се случило,па тој ако навистина те сака нема да му биде важно дали си имала порано односи :)
     
  4. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.147
    Допаѓања:
    76.567
    Пол:
    Женски
    Според моите сознанија нема никакви физички промени, има само промени во однесување. Редовниот секс те прави расположена, ти дава поттик, самодоверба, а апстиненцијата создава раздразливост. Со сексот жената цвета а без него венее. :D
     
    На Korija, Passionate23 и Hristov им се допаѓа ова.
  5. Hindsighter

    Hindsighter Активен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2016
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    156
    Пол:
    Машки
    Така е, раздразливост. Но прашањето е дали единствено само тоа? Други промени како на пример поголема самоконтрола, поголема концентрација, поголема физичка сила (барем кај машките), помала социјална анксиозност и помало неконтролирано однесување и зборување (читај: мумлање) и други примери, овие не се ли добри страни на апстиненцијата?
     
    На Korija и Passionate23 им се допаѓа ова.
  6. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.147
    Допаѓања:
    76.567
    Пол:
    Женски
    Па сепак изгледа дека не е кај секого исто. Она претходно го пишав гледајќи други примери, жени абе вештерки направени. :D
    Некаде читав дека долга апстиненција го намалува либидото и тоа можам да го потврдам. И мислам дека тоа ми е единствена лоша страна од досегашните изминати 10 месеци. :) Разликата во однесувањето ми се чини дека се должи на тоа што некои наместо да го контролираат телото, тоа ги контролира нив.
     
    На Petar80 и the drummer им се допаѓа ова.