1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Подуваност на стомакот

Дискусија во 'Канта' започната од sara18, 9 мај 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. sara18

  sara18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  3
  значи јас немам проблеми со тежината, немам ни сало, но многу се нервирам откога јадам стомакот многу ми се дува. посебно тоа го забележувам накај пладне, значи после ручек буквално стомакот ми е издуван. инаку немам спојлери воопшто, немам сало на стомакот едниствено многу малку на долниот дел на стомакот ама тоа не можам со ништо да го тргнам и вежбам постојано, трчам ама едноставно тоа ми се гени. незнам што би можело да се направи, наутро стомакот ми е даска, а до вечерта како бремена жена :worried: и на исхрана пазам, гледам да не внесувам јагленхидрати навечер, пијам зелен чај, лимони, кафе, не јадам леб, сендвич не сум пробала којзнае од кога, благо така по малку еден ред два чоколадо од стрв. и сепак џабе што немам стомак, кога јадењето ми прави да имам :doh:
   
 2. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.339
  jadi aktivia,pij zelen caj...toa go regulira metabolizmot i go pomaga varenjeto
   
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.878
  Допаѓања:
  60.852
  Пол:
  Женски
 4. sara18

  sara18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  3
  пијам и зелен чај и јогурт за регулирање на варењето на храната. и немам јас проблем со варењето на храната, имам редовна столица, ама и подуван стомак :worried:
   
 5. bilkata

  bilkata Администратор

  Се зачлени на:
  4 октомври 2008
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  1.677
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.