1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Подуеност во образите

Дискусија во 'Лице' започната од Unfaithful18, 5 март 2010.

 1. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Малку сум буцка во образите, а иначе немам проблеми со тежината само неколку вишок килограми, ако може некој да ми каже може ли да ги смалам некако.Имам прочитано некаде дека се како резултат на недоволно пиење течности, или па ? Сакам поубава насмевка :D
   
 2. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.885
  Допаѓања:
  198.218
  Пол:
  Женски
  Девојче, немој да не си ги сакаш образите - млада си, и да видиш како со тек на годините ќе се намалат.... а бе ќе ти се стопи и лицето, верувај... и јас го имав истиот проблем, буцка во образите, ама сега коскиве како ми се гледаат што да ти кажам :roll:

  Има една позитивна страна на буцкастите образи... брчките покасно ќе ти се појават ;) односно нема толку да ти се познаваат... поздрав!
   
  На rose60 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  51
  мене многу ми се допагаат буцкасти затоа уживај си и не се секирај не е ништо страшно
   
 4. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.069
  Допаѓања:
  6.613
  Пол:
  Женски
  И јас го имам истиот проблем околу буцкастите образи.Некако како да ми го огрднуваат лицето...Досега не сум чула лек за ова ама се надевам ќе слушнам :worried: Најчесто тоа се регулира со правилно нанесување на руменило.

  Многу ми смета што не ми се познаваат јаболчници поради образите...
   
 5. Irenche7

  Irenche7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  ахх бе слатки ми се луѓето со обравчиња :D иначе би ти препорачала скокање со јаже бидејќи од познати ѕвезди имам слушано дека помага :D
   
 6. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  Нервози и само нервози !
  Друго - тешко дека помага ...
  Луѓе бе , немојте така строго за топчестите обравчиња , јас толку копнеам по нив !
  Моиве ми се како шмукнати ,дупки имам покрај уста од што немам образ...
   
 7. Special.Someone

  Special.Someone Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  635
  мене ми се буцки обравчињата сум се родила со огромни обравчиња ама за разлика од другите јас си ги обожавам :D :rofl:
   
 8. gothchick

  gothchick Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.447
  Допаѓања:
  1.500
  Хаха ја баш си ги сакам образите дека ми се буцкасти :inlove: :D
   
 9. Elence93

  Elence93 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  5.690
  Допаѓања:
  5.011
  Пол:
  Женски
  И јас имам такви, ич не си ги сакам! :( Се тешам со тоа дека после некоја год ќе ги снема :D. A за во меѓувреме помага бронзер и highlighter (нз кај нас како би било). Побарај на јутуб видеа од типот how to contour your face, ги има мн, али горе-долу се исти.
   
 10. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  И моите се буцкести но можеби оти имам некое кило вишок.Си ги мразам,но и јас се тешам дека ако ослабнам малце ќе ми ги снема :) .
   
 11. julijana77

  julijana77 Активен член

  Се зачлени на:
  2 април 2012
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  4
  i moite se buckasti no ne me neriraat tolku kolku sto potadi niv nekako povrzano mi odi pod muckata ,kako da imam i vtora mucka :( dali nekoj znai lek za toa ??? kako da ja otrstanam

  [mod-kirilica:1j2dyrin][/mod-kirilica:1j2dyrin]
   
 12. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.551
  http://facialexercisesguide.com/8/how-t ... exercises/

  На линков имаш три вежби, јас кога имав проблем со подбрадокот ја правев првата и многу ми помогна. Со среќа. :)

  Инаку мене образите ми се заштитен знак. Цел живот бев како компир на чачкалици, колку и да бев слаба во телото, образите ми беа прасести. Во средно ме заебаваше тој што седеше позади мене дека и од позади ми се гледале образите. :D

  Ама секогаш сум си ги сакала, даваат здрав изглед некако. Поубаво него испиена фаца. Е сеа јебига, секогаш ќе бидам повеќе слатка отколку убава, и тешко ме сфаќаат кога се лутам, ама тоа е. Проклетство и благослов. :D
   
 13. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.472
  Хаха, јас сум јајцевидна во лицето, имам подигнати образи и многумина ми рекле-некои плаќаат за такви. :D За жал кога ми е напорен периодот се сушам ко жална врба во лицето. :)