Подуеност во образите

Дискусија во 'Лице' започната од Unfaithful18, 5 март 2010.

  1. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Малку сум буцка во образите, а иначе немам проблеми со тежината само неколку вишок килограми, ако може некој да ми каже може ли да ги смалам некако.Имам прочитано некаде дека се како резултат на недоволно пиење течности, или па ? Сакам поубава насмевка :D
     
  2. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.175
    Допаѓања:
    199.995
    Пол:
    Женски
    Девојче, немој да не си ги сакаш образите - млада си, и да видиш како со тек на годините ќе се намалат.... а бе ќе ти се стопи и лицето, верувај... и јас го имав истиот проблем, буцка во образите, ама сега коскиве како ми се гледаат што да ти кажам :roll:

    Има една позитивна страна на буцкастите образи... брчките покасно ќе ти се појават ;) односно нема толку да ти се познаваат... поздрав!
     
    На rose60 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. anastasija19

    anastasija19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    51
    мене многу ми се допагаат буцкасти затоа уживај си и не се секирај не е ништо страшно
     
  4. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.234
    Допаѓања:
    7.271
    Пол:
    Женски
    И јас го имам истиот проблем околу буцкастите образи.Некако како да ми го огрднуваат лицето...Досега не сум чула лек за ова ама се надевам ќе слушнам :worried: Најчесто тоа се регулира со правилно нанесување на руменило.

    Многу ми смета што не ми се познаваат јаболчници поради образите...
     
  5. Irenche7

    Irenche7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    ахх бе слатки ми се луѓето со обравчиња :D иначе би ти препорачала скокање со јаже бидејќи од познати ѕвезди имам слушано дека помага :D
     
  6. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Нервози и само нервози !
    Друго - тешко дека помага ...
    Луѓе бе , немојте така строго за топчестите обравчиња , јас толку копнеам по нив !
    Моиве ми се како шмукнати ,дупки имам покрај уста од што немам образ...
     
  7. Special.Someone

    Special.Someone Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    635
    мене ми се буцки обравчињата сум се родила со огромни обравчиња ама за разлика од другите јас си ги обожавам :D :rofl:
     
  8. gothchick

    gothchick Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.577
    Допаѓања:
    1.729
    Хаха ја баш си ги сакам образите дека ми се буцкасти :inlove: :D
     
  9. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.769
    Допаѓања:
    5.116
    Пол:
    Женски
    И јас имам такви, ич не си ги сакам! :( Се тешам со тоа дека после некоја год ќе ги снема :D. A за во меѓувреме помага бронзер и highlighter (нз кај нас како би било). Побарај на јутуб видеа од типот how to contour your face, ги има мн, али горе-долу се исти.
     
  10. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    И моите се буцкести но можеби оти имам некое кило вишок.Си ги мразам,но и јас се тешам дека ако ослабнам малце ќе ми ги снема :) .
     
  11. julijana77

    julijana77 Активен член

    Се зачлени на:
    2 април 2012
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    4
    i moite se buckasti no ne me neriraat tolku kolku sto potadi niv nekako povrzano mi odi pod muckata ,kako da imam i vtora mucka :( dali nekoj znai lek za toa ??? kako da ja otrstanam

    [mod-kirilica:1j2dyrin][/mod-kirilica:1j2dyrin]
     
  12. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.553
    http://facialexercisesguide.com/8/how-t ... exercises/

    На линков имаш три вежби, јас кога имав проблем со подбрадокот ја правев првата и многу ми помогна. Со среќа. :)

    Инаку мене образите ми се заштитен знак. Цел живот бев како компир на чачкалици, колку и да бев слаба во телото, образите ми беа прасести. Во средно ме заебаваше тој што седеше позади мене дека и од позади ми се гледале образите. :D

    Ама секогаш сум си ги сакала, даваат здрав изглед некако. Поубаво него испиена фаца. Е сеа јебига, секогаш ќе бидам повеќе слатка отколку убава, и тешко ме сфаќаат кога се лутам, ама тоа е. Проклетство и благослов. :D
     
  13. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.481
    Хаха, јас сум јајцевидна во лицето, имам подигнати образи и многумина ми рекле-некои плаќаат за такви. :D За жал кога ми е напорен периодот се сушам ко жална врба во лицето. :)