babylove кашички

Под мермерно небо (Џон Шорз)

Дискусија во 'Книги' започната од Beauty161, 29 јули 2012.

 1. Beauty161

  Beauty161 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  315
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  Ви се допаѓа ли оваа книга ?

  На мене на почетокот миз изгледаше досадна,монотона мислев дека ќе тапка во место но се излажав.
  Книгата на крајот ме воодушеви и не жалам за тие часови што ги поминав читајќи ја.

  Што мислите вие и кои се вашите впечатоци од оваа книга? :)
   
 2. Val-Dim

  Val-Dim Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  1.406
  Допаѓања:
  55.953
  Интересна историска книга. Приказната за изградбата на еден од највелелепните споменици во светот Таџ Махал, за големата љубов кон сопругата, но и за љубовната приказна на ќерката на таа жена никого нема да остави рамнодушен!!!
  Многу ми се допадна, се чита со нестрпливост да се сврти следната страница!!!
   
 3. DivineFM

  DivineFM Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2014
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  И јас ја имам прочитано и морам да кажам дека е прекрасна! Стварно приказната на девојката не може да ве остави рамнодушни. Ееее стварно да постоеше таква љубов...
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 4. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.945
  Допаѓања:
  7.816
  Прекрасна книга, ја имам читано одамна, но дефинитвно спаѓа во една од моите омилени книги.
   
 5. Amaris

  Amaris Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2014
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  979
  Ја имам прочитано оваа книга одамна, навистина е многу добра.