1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Под сенката на врбите

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од BI-44, 8 март 2012.

 1. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  839
  Допаѓања:
  319
  Наскоро...
  Топла и љубовна приказна која сведочи за болката што може да ја предизвика желбата за голема моќ, која во овој случај е посилна и од љубовта.

  Убавата Елиф се вљубува во скромното момче Јилмаз. Тој е искрен и токму поради таа негова особина лесно ги придобива симпатиите на сите околу него, неговото срце чука само за Елиф. Живеејќи го својот скромен живот, единствената желба на овој вљубен пар е што побрзо да ги завршат подготовките за венчавката и да се обединат за да живеат среќно засекогаш. Но оваа бајка добива пресврт во моментот кога Елиф ќе запознае богат човек што може да и го овозможи животот за кој отсекогаш сонува. Таа ќе треба да одбере... скромен живот, но полн со љубов, или едноставно само живот од висока класа.
  http://www.youtube.com/watch?v=IRMYn8DzZ_Y&feature=player_embedded
   
 2. booba

  booba Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2011
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  225
  Мислам дека Турскиве серии веке стаанаа досадни. |(. Истата приказна и мото во секоја од нив, пу да дадеа нешто ново и поразлично, али не им текнува.

  Забегав малце од темата...Филмот уште не е почнат затоа е рано за да коментираме.Иако мислам дека ке биде како сите останати Турски серии. :^)
   
 3. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  635
  Допаѓања:
  1.043
  Пол:
  Женски
  Нова ГОРКА ЉУБОВ на повидок? |( ја претераа веќе..
   
 4. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  839
  Допаѓања:
  319
  не ја гледам
   
 5. xoxo.Martina

  xoxo.Martina Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  198
  И мене ме подсетува на Горка љубов
   
 6. Leeloo

  Leeloo Популарен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2010
  Пораки:
  645
  Допаѓања:
  290
  Точно, како и фактот дека кога ќе отворам делот Серии и емисии, најкоментирани се турските серии и сл. |( И повремено стандардната екипа што ги прати, Хаус, Како ја запознав мајка ви, Биг бенд, Госип Гирл и некои други.
   
 7. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.669
  Допаѓања:
  19.749
  Пол:
  Женски
  Eееее со турскиве сери :^) ајнесто да сменат.....
  Iнаце онака првата епизода од досада само гледав во тв додека си писував и несто..
  Pа се несто филмовиве се слицни :lol: :?: ај ке видиме понатака сто ке биде...само да не изгуби смисла филмот-како сто повекето се така :hai: поз
   
 8. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.092
  Допаѓања:
  2.508
  Пол:
  Женски
  Нема да ја гледам.. Почнаа ко шпанскиве серии.. Безвеза.. |(
   
 9. lepa.milena

  lepa.milena Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2011
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  159
  „Руби“ или „Горка љубов“ :D
   
 10. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  839
  Допаѓања:
  319
 11. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.472
  Допаѓања:
  138
  Пол:
  Женски
  И мене ме подсетува на Горка љубов и на Руби.
   
 12. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.896
  Не е лоша јас ја гледам кога ми е досадно!
   
 13. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Од сите серии сум ја изгледала првата епизода,..им давам шанса прво.
  Оваа не ми се допаѓаше од првата епизода и не ја гледам. :D Глупа е ,многу секојдневна.Очигледно е како ќе заврши..
   
 14. Unique.chick

  Unique.chick Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  2.377
  ја гледам по некад ..
   
 15. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.896
  оваа некако и е многу слична на имотот на дамата....
   
 16. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  635
  Допаѓања:
  1.043
  Пол:
  Женски
  Скоро е идентична со Горка љубов..
   
  На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  78
  не ја гледам ама навистина е копија на горка љубов? како малку серии да даваат сега уште копии почнаа да прават.
   
  На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. selly.gomez

  selly.gomez Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  42
  Уште од прва епизода не ја гледам, само на реклама по малце, и уште од таму се гледа дека е досадна.
   
  На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. SkarletOHara

  SkarletOHara Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2012
  Пораки:
  1.167
  Допаѓања:
  2.751
  Може дека ја немам гледано Горка Љубов, оваа ептен ми легна на срце. Не дека е некоја јака серија, ама веќе одамна немам изгледано ни турска ни шпанска, единствено неа ја следам, сите таму ми се некако мили, нежни, искрени... Без некои нереалани заплети, единствено се раскажува за искрена љубов. Серијата како серија не е најквалитетна, ама како извираат чувствата од Јилмаз, љубовта во Филиз, тагата во очите на Елиф не можам да не ги почуствувам сите тие емоции додека ги гледам, па и музиката ми е некако многу убаво носталгична... Уф, уф гледам дека е при крај, вчера си пуштив неколку солзички а вечер ќе има река од солзи. ;(
  И оваа серија изгледа дека е доста стара па тешко да е копија на Горка љубов.
   
 20. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  Не го гледам мн ми е досаден,ама мми кажаа дека Елиф ќе умрела.