1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Под среќна ѕвезда (Pod sretnom zvijezdom) [A1]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Barbica, 8 март 2011.

 1. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.309
  Допаѓања:
  489
  Од сабота во 20.30 часот на А1 телевизија започнува најновата хрватска серија
  ПОД СРЕЌНА ЅВЕЗДА.

  Серијата ќе ја има својата премиера на А1 во Македонија, а во Хрватска започнува дури два дена подоцна.
  Екипата која работела на оваа серија е истата од претходните хрватски серии (Долина на сонцето, Вила Марија, Љубов во офсајд, Гордоста на Раткаеви, Обични луѓе, Се ќе биде добро).
   
 2. MoDeRnA

  MoDeRnA Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2011
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  50
  да баш преска ја видов рекламата, обично сите хрватски серии ми се интересни, па ке видме оваа каква ке биде ;)
   
 3. SexyPrincess

  SexyPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  132
  хрватските серии ми се поинтересни и некако поубави за гледање од оние турскине серии... ја немам видено рекламата сеуште ама сигурно ке биде супер серија... ке ја гледааам :lol:
   
 4. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  Некој да не знае како се вика песната со која почнува серијата? :)
   
 5. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.309
  Допаѓања:
  489
  "Pamtim samo sretne dane" - Ivana Starcevic i Arsen Dedic
   
  На Barbie-mwa му/ѝ се допаѓа ова.
 6. babaDara

  babaDara Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2011
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  622
  Пол:
  Женски
  Серијава ми е многу реална. Се што се случува во животот се случува во серијава. може многу да се научи. Кој ја гледа ајде да споделиме мислење. Нина најмногу ми се допаѓа.Какви испреплетени приказни, какви животни судбини. Како животот во следната секунда може да ти покаже дека си имал се а сега немаш ништо, или да ти покаже дека ти, баш ти имаш се? Интересно.
   
 7. mamita

  mamita Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  176
  Пол:
  Женски
  Ја обожавам серијава,и баш ми е криво,ја пропуштив синоќа епизодата. :(
   
 8. Em4e711

  Em4e711 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  613
  Допаѓања:
  368
  Знае ли некој што се случува во серијава...т.е. што ќе се случи :) некое кратко сценарио..
  Што се случува со Сузана, зошто е вака чудна кога зборуваат за тој Мики?
   
 9. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.309
  Допаѓања:
  489
  Серијата истовремено се прикажува и во Хрватска и кај нас на А1. Затоа не може да се знае што ќе се случува понатаму.
   
 10. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.719
  Допаѓања:
  7.085
  Па изгледа си ја пропуштила епизодата кога открија некој детал за него. Бил дечко на оваа што работи како службеничка во факултетот :D (не паметам имиња стварно) и еден ден, т.е. доцна навечер се спакувал и заминал без да ја извести воопшто. Таа дознава од некој сосед за неговото заминување. Од тогаш нема слушнато ништо за него, била страшно повредена и уште нема закрепнато сосема. Тетката на Мики и остави огромно наследство на оваа, со аманет да го најде Мики и само да му каже дека ако и се јавувал на тетка си понекогаш ќе можел да го наследи истото. :)
   
 11. Em4e711

  Em4e711 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  613
  Допаѓања:
  368
  Да да..го знаев тоа, ама Сузана (другарката на женската на Мики) некако е чудна на таа тема, мислам дека има некоја тајна тука, а јас сум нестрплива хехехехе
   
 12. Isidora-Veles

  Isidora-Veles Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  124
  Јас мислам дека Сузана имала некоја врска со Мики затоа што е многу чудна кога другарките зборуваат на таа тема. Мислам дека Мики е таткото на Марта ( ќерката на Сузана ).
   
  На roberta-rubi му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Em4e711

  Em4e711 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  613
  Допаѓања:
  368
  Хехе и ние со сестра ми дојдовме до тој заклучок.. значи сигурно така ќе испадне (и нели кога девојката на мики-нзз точно како се викаше, на Н..., се присетува на тие моменти секогаш има од страна плава девојка што ги посматра, тоа изгледа е Сузан, а можеби и сум грешка, можеби и Сузам се присетуа на тие моменти а не другарка и...)
   
 14. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  Сте извеле точен заклучок ;) Нели пред некој ден кажаа :) А инаку и мене ми е интересна серијава и сите други серии. Од секакви проблеми што ги имаат луѓето склопуваат ептен реална слика за нашиот живот. :)
   
 15. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  637
  Сакам хрватски серии и ми се многу поинтесерсни од шпанските и турските (кои не ги гледам баш, скоро ич) Овој филм го гледам секогаш кога ќе го затечам на а1! Сега му е сменет терминот изгледа,но пак успевам да фатам по малце од репризите!
  Инаку ми се допаѓа, интересно ќе биде ако не го развлечат ептен (не дај Боже како тој што беше ,,забранета љубов,,) |( !
  Веќе е јасно дека Марта е ќерка на Мики и Сузана па да видиме како ќе се открие тоа! Инаку не ми е јасно што ќе се случува со пејачката Јелена Розга,нели и она се појавува во последните неколку серии!
   
 16. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  И Јелена да не испадне ќерка на некој :D
   
 17. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  Инаку проверив серијава има околу 240 епизоди. А зарем Нина не е истата глумица од серијата Не Давај се Нина? (таму мислам дека се викаше Моника)

  Засега интересна ми е мене па ќе видиме натаму :)
   
 18. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  17.190
  Допаѓања:
  235.188
  Која е Јелена, не можам да ја препознаам? :)
   
 19. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  637
 20. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  Леле и се појави Мики сега... А зошто веќе не ја даваат Јелена? :o