1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Под среќна ѕвезда (Pod sretnom zvijezdom) [A1]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Barbica, 8 март 2011.

  1. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Абе знаете што се случи со Зора? :^)
     
  2. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Дупли одговор, ама неможе редактирање.
    Едит: Ама глуп крај! Исто ко не дај се нина и забранета љубов. ]:)
     
  3. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    го гледам ама нешо крајов затупи :worried:
     
  4. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Абе гледав во програмата, ама изгледа ќе продолжи пак од среда..

    http://www.a1.com.mk/tvprograma/ispisi.asp?Den=3
    Ама се пишува реприза. Аман, колку пати една иста епизода ќе гледам? |(
    Дури од четврток изгледа нова епизода..
     
  5. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Epizoda 75/75 (24.06.2011.)
    Krešo ne razumije zašto se Zora nije pojavila. Suzana kaže Marti da moraju ozbiljno razgovarati. Adam i Slaven šokirani su iznenadnom pojavom Sibile. Nera želi znati zašto se Stjepan odjednom vratio. Martin sazna da je Ena prodala kuću. Švarc javi Zlatku da su Ena i Marina otputovale na Karibe. Ivo i Dina kažu Neri da im je otac rekao cijelu istinu. Suzana pred Martom prizna Mikiju da je ona njihova kćer. Zlatko kaže Martinu za Enu i Marinu. Egon je zabrinut za Zoru kojoj nema ni traga ni glasa. Krešo i Nina napokon su si priznali ljubav. Marta u šoku pakira stvari i odlazi.

    Ова го најдов како последна епизода значи заврши и овој фил...ама многу мутав крај некако ми има :^)
     
  6. cool-girl

    cool-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    160
    Дa завршеше ќе кажеа на реклами дека е последната епизода т.е. гледајте ја последната епизода :D
     
  7. GarpovaV

    GarpovaV Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    1.962
    Пол:
    Женски
    Овие Хрватите се шегуваат со нас?!

    Што е ова од нивните серии?! Во текот на серјата интересно, крајот... :swear: но коммент.
    Многу го сакав филмов, ептен беше интересен. Омилена ми беше Тонка 8) А од машките улоги...па, Иво, може да се каже :lol:

    Многу ме нервираше Нера и Марина. Марина, глумицата воопшто не знаеше да глуми. Мене ми беше многу...површна.
    Ама Ена ептен го изигра Златко :rofl: Всушност сите жени го изиграа. Прво Ена сега и Бети. Му дојде паметот, ама касно.
    Нина најпаметна од сите испадна. Си го купи факултетот, му изнакажа неколку лепи речи на Мики, и продолжи да си ужива. Добро се жртвуваше за Славен, ама... сепак мислам дека таа е родената Под Среќна Ѕвезда.
    Тонка се изглупира со Ведран, а Адам сосем спротивен карактер од неа. Јас очекував да се испокараат.
    Мене ми беше жал за Сузана. Ја изгуби Нина, ја изгуби Марта, а сега и Крешо. Добро си ја наплаќаше цента од минатото ама Крешо не требаше вака. А пак ако продолжи/еше, ако му каже дека е бремена...

    Серијата како и други Хрватски серии, беше поврзана како ланец. Еден со друг пријател, па со на непријател брат/сестра дечко/девојка... На мајка му мајка на чичко и‘ стрина :D Секој со секого е преку некој поврзан... :) Жал ми е ако е завршена!

    Ама на крајот на претходната епизода не пишуваше КРАЈ! :^) Јас мислам дека не е завршена :lol:
     
  8. Lady-Love

    Lady-Love Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    32
    па и јас мислам дека серијата не е завршена бидејќи на рекламите на а1 веднаш ќе кажеа „Вечерва гледајте ја последната епизода од вашата омилена серија „Под среќна ѕвезда“ и да видиме кој како ќе заврши“...блаблабла некој такви глупости..
     
  9. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    http://www.youtube.com/watch?v=Or6MuZbYTzw
    Видете девојки , крај на прва сезона било . Можда е вистина :) Глуп крај има ако е ств ова крајот :^)
     
  10. lovely-girl

    lovely-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    617
    Допаѓања:
    653
    Пол:
    Женски
    Хахха, девојки не грижете се за серијава, од Септември можеби и таа пак ке почне да се емитува, како и сите досегашни филмови :*
     
  11. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Да, али не се знае до кога ќе имаме А1.. :worried:
     
  12. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    И сега ќе ја има или не :( Знае некоја?Ептен си ја засакв оти ми дојде како освежување од преглупиве турски серии :devil:
    Бш интересна беше,ама не верувам дека вака ќе заврши :?: Би требало да има уште...
     
  13. minne-mouse

    minne-mouse Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    536
    Пред некој ден ми рекоја дека почнато било да се снимат новите епизоди а прекинале поради финансиски проблеми значи за брзо да ја чекаме ако не на а1 тогаш на хрватската ке ја догледаме :)
     
  14. cool-girl

    cool-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    160
    а кога е на хрватски(во колку саатот)?
     
  15. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.199
    Допаѓања:
    235.317
    Читав на хрватските форуми дека оваа му доаѓа како прва сезона, сеуште се снима серијата, оваа не беше крајот.
     
  16. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Првите хрватски серии ги гледав.
    Obicni ljudi, Ljubav u ofsajd и така натаму...Оние кои ги даваа на Канал5. :)
    Беа нешто сосем ново. Ме иритираше тоа патење на хрвативе да се покажат како богати, што ти јас знам луѓе. Се нешто као оние најдобри, таа бедно изгледаше ама ете гледав.

    Како и со турскиве и индискиве, доста им е и на хрватските.
    Оваа серија пак особено.
    Многу аматерска ми се виде. Тоа глумата? Страшно.
    Се молам да не се емитува понатаму.
     
    На Antonija123 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Лелее баш ми беше интересна оваа серија, ги сакам хрватските серии и покрај тоа што повеќето глумци некако вештачки глумат. Баш си ја засакав серијата, некако не беше развлечена како шпанските серии, вистината брзо се дознава. Само многу се изнервирав на крај Крешо и Нина кога легнаа :@ и она баш тогаш најде да заврши серијата :devil: Инаку и јас слушнав дека не е доснимана, дека ова е само една сезона, ве мооооолааам ако некој нешто дознае за серијава нека пише. Цел живот ќе ви бидам благодарна :D
     
  18. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Да има уште т.е се снимаат, сега заврши 1 сезона, би требало 2 да ја даваат и кај нас, е сеа а1 ни ја затворија, ама ја имаше на ОБН мислам и на атлас една црногорска телевизија, мајка ми редовно ја гледаше таму зашто и одговраше терминот повеќе. Таму сигурно ќе продолжи 8)
     
  19. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    Оваа серија беше добра,кај ние со хрватете бе(или?каква беше серијата???? :wasntme: :$ ) како и да е да не трескам више зелени ми се допаѓаше ја гледав на зулу ;)
     
  20. crtanfilm

    crtanfilm Нов член

    Се зачлени на:
    28 април 2012
    Пораки:
    581
    Допаѓања:
    79
    Не досадно. Имаше и поубави хрватски серии од оваа :)