1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Поезија

Дискусија во 'Канта' започната од zombi, 31 јули 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. zombi

  zombi Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2012
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  18
  Прости ми

  Прости ми што за него пеам
  но што можам солзи кога течат
  прости ми што пред тебе соли леам
  но старите рани уште печат.

  Не сум прва која губи
  во животот секој еднаш губел,
  биди тажен и плачи со мене
  и ти мора силно да си љубел.
   
 2. zombi

  zombi Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2012
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  18
  На чекор од дното стојам
  со неспокој кој ме следи,
  и само со една мислам
  -да те сакам дали вреди-

  ммммммммм не ми текнува како беше овие се сите сестрами што ги пишување а ова ми е посебно убава само што сега не ми текнува како беше
   
 3. zombi

  zombi Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2012
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  18
  Ако мислиш дека згеши
  што љубовта не ја врати
  -побарај ме-
  кај мене љубовта не може да сопре.

  Ако мислиш дека згреши
  а не можеш да ме најдеш
  -јас ке дојдам-

  А ако мислиш дека патам
  и без повик,ќе се вратам
  верувај ми грешиш.
   
 4. zombi

  zombi Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2012
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  18
  Вечна сенка

  Не,не рече дека-одиш-
  а од што се плашиш
  од моите солзи,
  си ги видел толку пати
  -зар уште те плашат-
  те болат ли кога гледаш
  а како е кога течат.

  Не не рече дека одиш
  -зар уште ме жалиш-
  Но не треба да се палашиш
  и не треба да ме жалиш.

  Ти што беше моја надеж
  а сега си вечна сенка.
   
 5. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.