Поза 69

Дискусија во 'Секс' започната од shverkova, 31 март 2016.

 1. shverkova

  shverkova Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2011
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  64
  Ja praktikuvate,dobri i losi strani
   
  На dragan72 и the drummer им се допаѓа ова.
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.835
  Допаѓања:
  55.029
  Пол:
  Женски
  Јас еднаш ја имам пробано и ми беше не баш толку добро, не можев да се фокусирам истовремено и на моето и на неговото задоволство. Всушност, тогаш и двајцата бевме уште почетници и неискусни. Би ја пробала пак но сепак преферирам одделно да се изведе отколку истовремено.
   
  На Moll, Gosh, the drummer и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. TammyS

  TammyS Активен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2016
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  74
  Пол:
  Женски
  Убaвo е дa се имa пред игрa a 69 е нaјдoбрa...убaвo е 69 вo истo време дa се пaли и тoј и јaс a пoсле 69 имaш мнoгу див секс :)
   
  На butik, Jdvdks50 и BoyL им се допаѓа ова.
 4. Математичарката

  Математичарката Активен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2016
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  Мене не ми е нешто посебно но тој ја обожава оваа поза. Кога ќе му речам да легне и ќе дојдам врз него среќен е како мало детенце. Вели имал убава слика ...дека имам голем засника па затоа хахахахха :D и мене ми е поубаво одделно но мора некогаш и него да му удоволам :rofl:
   
  На Lolo5, Gosh, Тошо Малеро и 4 други им се допаѓа ова.
 5. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.942
  Jas ne ja praktikuvam ova poza bidejki nemozam da se odlucam dali da bidam 6-kata ili 9-kata.
   
  На LittlePinky, Milan444, diskreten32 и 22 други им се допаѓа ова.
 6. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.482
  Пол:
  Женски
  Хехеее Да ви кажам јас до пред една година мислев дека 69 е всушност кога девојката си е горе и она е во акција :D неедуциран човек :D
   
  На BoyL, kjukli и Bozica1980 им се допаѓа ова.
 7. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.903
  Допаѓања:
  200.969
  Пол:
  Женски
  9-ката 8-|
   
  На ku4ence, Роберт 7, kjukli и 3 други им се допаѓа ова.
 8. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.678
  Допаѓања:
  2.925
  Не сум ја правел, но би ја пробал.
   
 9. Stariot

  Stariot Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2012
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  130
  Пол:
  Машки
 10. Lotus-14

  Lotus-14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2014
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  659
  Пол:
  Женски
  Јас на оваа поза неможам некако да си ја вршам работата се кочам, неможам да се фокусирам на пушењето подобро ми е одвоено. (facepalm)
   
  На Milan444, zokipoki.1 и BoyL им се допаѓа ова.
 11. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  3.048
  Допаѓања:
  28.607
  Пол:
  Женски
  Има многу поитересни бројки од оваа. 8)
   
  На Kiki-Angel му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.942
  ^Kako na primer..?
   
 13. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.835
  Допаѓања:
  55.029
  Пол:
  Женски
  На пример 404 - Ти си горе а долу нема никој. Оваа е поза за да му ја предложиш на некој што те замара а ти не си заинтересиран/а.
   
  На Tina22m, xoxo5, Lolo5 и 9 други им се допаѓа ова.
 14. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  3.048
  Допаѓања:
  28.607
  Пол:
  Женски
  Е сега, не можам до толку експлицитно да се објаснувам. Кој сака ќе си прогугла, ќе си земе некое четиво, ќе се образова.
   
 15. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.819
  Пол:
  Женски
  Хахахаха ме изнасмеааааа, ова да не на Форевер алоун позата ? :D images.png
   
  На Gosh, buttercup5 и elimkd им се допаѓа ова.
 16. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.685
  Допаѓања:
  14.336
  Пол:
  Женски
  Не ми е практична, ама се случува понекогаш.
   
  На veren му/ѝ се допаѓа ова.
 17. BoyL

  BoyL Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  1.265
  Допаѓања:
  7.005
  Пол:
  Машки
  Се практикува понекогаш но не многу често...повеќе на одделно се цепа..мислам дека така се фокусираш повеќе на задачата..додека другиот ужива максимално..
   
 18. Сега Те Спржив

  Сега Те Спржив Активен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2016
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Машки
  Зависи. На пример, јас сум геј и курва, и кога имам некој „муштерија“ не би било тешко пошо и двајцата имаме нешо за кое не треба да пушташ јазик за да ужива другиот, а кога се машко и женско, многу нормало е женското да чувствува помало задоволство, поради тоа што на машкото ке му биде тешко да се фокусира за да ја погоди точката. Мене, генерално, ми е чудна и неефикасна позата 69. Затоа, кога би зависело само од мене, јас би прво мене да ми го исуши, па ја на него, па да ме фуфка после.
   
  На Milan444 и Lolo5 им се допаѓа ова.
 19. zokipoki.1

  zokipoki.1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2016
  Пораки:
  397
  Допаѓања:
  1.277
  Пол:
  Машки
  Nema losi strani pozickata...igra na strasti i koj poprvo ke svrsi..vo sekoj slucaj mnogu jako ahhhh...ja imam primenuvano nekolku pati i od moja gledna tocka zenskoto poveke uziva i de vozbuduva
   
 20. zlakoo

  zlakoo Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2016
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Машки
  poubavo zdravje