1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Поздравување со бакнување

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 8 септември 2010.

  1. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Навиката ми премина да бацам некого 1 во образ...што вика Мерлинка ако не бацам после се мислат зошто
     
  2. babaDara

    babaDara Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2011
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    Поголема глупост од ова нема. Каква почит, со некого очите си ги вадиш ама така фино убаво ќе си се изгушкаш и избакнуваш. За да изразиш почит доволно е само здраво а после секако ќе продолжиш со тоа дали сакаш да влезеш во комуникација или не.
    Искрено многу ми е простачки ова со бакнувањево, веројатно го превземавме од шпанскиве или турскиве серии зашто секојдневието ни премина единствено во задоволување на времето на серии. Мислам дека толку многу време поминав со гледање на серии, без да си процитам некоја фина книга и забележав дека отупавев, вокабуларот на зборови ми се намали. Што и да е причината поздравот со бакнување ми е одвратен, сметам дека се бакнува некој што не си го видел одамна, а ние со другарките, пријателките, пријателите можеме да се видиме пет пати во денот и исто толку пати да се бакнеме.
     
  3. MissCupcake

    MissCupcake Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    263
    Мразам луѓе кои се поздравувата така,а пак оние колку мене и помали е тоа веќе ми е грозно..
    Ќе се сретнат и шлап на едниот образ шлап на другиот седат и се гушкаат и тоа јавно не дај боже,а не се виделе 2 часа.. Од роднините така им дозволувам само на тетка ми бидејќи во друг град е и ретко се гледаме и на сестра ѝ од баба ми. А исто така ме нервираат оние страсни бакнувачи, и женски и машки да те бакнат лиги да ти истечат од лицето... |(
     
  4. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    ако со некого се немам видено подолго време океј е , мрзам да се шлапам со некој што го неам само2 саати.. особено па 100 души да ми се насоберат.. и со сите позздравувај се :fubar: !
     
  5. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    едино со блиски роднини што не сме се виделе долго време (мада и со сите не се бакнувам) или со другарките дека далеко сме си сите...а она видела сум пријателка која сум на здраво како си да ја бакнувам нема шанси....па јас сестра ми не ја бакнувам секогаш а еве сега секој втор ден се гледаме а камо ли некои што пред тебе срце мрце а зад тебе се најлошо....
     
  6. S-i-m-o-n-a

    S-i-m-o-n-a Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2011
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    135
    Искрено мразам такви да речам ‘‘ лигавења‘‘ се знае.. Едно здраво и готово :) :) :)
     
  7. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Со другарките секогаш го правам тоа, веројатно веќе и навика ни стана. Секојдневие ни е. Инаку, ако има повеќе луѓе нема логика да се поздравувам така со сите, па ќе речам само едно здраво и готово, потоа ќе си комуницирам со кого сакам. :)
     
  8. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    i jas mrazam ligavenje so rodnini :puke: ми е
     
  9. Aglaja

    Aglaja Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    24
    mwaaa, mwaaа.
    фууј, не сакам ниту толерирам шлапање во лице, т.е шлапање со сам себе зошто на крајот го извикуваш тоа :* . и кога ќе ми речат - не се поздравуваш - се разбеснувам. зарем не им се доволни насмевка и пријатни зборови? :) али ако некој ми е премногу драг, мил и не сум го видела одамна, таков поздрав доаѓа сам од себе, без да размислиш, всушност не би го избегнала во тој случај.
     
  10. angel4e121

    angel4e121 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2010
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    291
    Па да се позравувам во образ секогаш со другарки,другари ама само еднаш,ама кога ќе дојде некои стари кога ќе земат да ми се лигават на образот е тогас фујј ми се гади :puke: и јас како што имам нежно лице за неполни 5 мин цело мице ми се прави со брунчина,и зато сега ми е гајле ако ссе лутат кога ќе ми дојдат да ме бацуваат и јас рака им пуштам или ќе им избегам,кога бев помала стоев ама сега јок бре,ни срам ни перде :D
     
  11. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Го практикувам со другарки, другари, братучеди, братучетки, тетка ми и стрина ми(ретко се гледаме, не живееме во ист град). Но, многу се нервирам кога некоја пријателка на мајка ми или на баба ми ќе ме сретне и ќе ме зашлапа. :puke:
     
  12. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Дали го претпочитате тоа?
    - Порано, да, сега не. Не претпочитам да го правам тоа со луѓе што не ми значат и не ги познавам доволно добро, а ако веќе ми значат тогаш се гушкам со нив, не се цмокнувам по старински.

    Вчера бев на базен и девојката при идење се испобаци со буквално секој, а со последната другарка која и остана на која како и на другите, сметам можеше само да и мафне, само што не паднаа. Се бакнаа преку стол на кој седеше нивни другар. Едната се натрти од едната страна, другата од другата страна, како да изгубија рамнотежа дека ногата во вис, и едвај се бакнаа, ама секако мораше сите околу да го чуеме звукот на нивниот цмок. |(

    Во секој случај, иако јас не претпочитам ако некој ми се подаде ондак го правам тоа, поздрав како поздрав. Не ми е пријатно да си стојам како здрвена и така да ги одбијам.
     
  13. Greenny

    Greenny Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    39
    Сега баш пред некој ден бев на свадба, а најмногу не ми се идеше поради ова и сега сите со ред од баби, вујни, тетки да те испошлапаат аман више едвај издржав па и некој што не ги знаеш кој ќе дојдат аууу :lol:
     
    На Miss666 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Еј што ме нервира ова плескање од кожа ме вади :@
    Демек ваква работава чекај бац ,бац уффф.....
    Сакам да ги гушнам луѓето коа ќе дојде тоа од мене осетам потреба ..... Драгите луѓе оние кои ги сакам почитувам и ценам и тоа да го направам од срце !!!
    А сега ? ! Се плескаш со секого макар и да не можеш да го замислиш и во истиот момент би му дала 2-3 воспитни и такви лигавења лилеее кај си ? чекај да те бацам , а гледам да не има нож во рака па да не се излаже |( :lol: :puke: . Избегнувам колку што можам повеќе , ама некако тешко ми оди |(
    Се на се глуп глуп тренд , навика или што и да е ! |(
     
  15. patika19

    patika19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    54
    Многу ме нервира тоа бакнување |( Па што е тоа бре на секое видување шлап-шлап..
     
  16. Gioia

    Gioia Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    601
    Пол:
    Женски
    Ме нервира искрено! Па како стана мода и со тие што не се знаеш си ги запознал вчера и се глеате нареден ден и се бацувате! глупост жива..
     
  17. BlackCat

    BlackCat Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    202
    леле многу ме нервира...од моето бившо одделение не ми се баш омилени децата, они имаа различни сваќања и г инервирав со моите ама јас си останав своја и знам дека сите ме мразеа, ама да ме видат на улица одма да ме гушнат и бацат... :^) ...Јас кога ќе бидам некој му се насмевнувам, му мавтам и викам Здраво...и многу ме нервира кога после тоа ми викаат Што не дојдеш да се поздравиш? ;(
     
  18. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.475
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    Доколку видам некој така поблизок може да го бацам во образ, но некои луѓе што не ги поднесувам или не ги поднесувам баш најмногу само се поздравувам со едно Здраво и толку.
     
  19. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    Порано со секој познат се бакнував на лице како некоја
    будала
    ама сега не практикувам ако некој го немам долго време видено го гушкам но не го бакнувам некако ми е лугушејне тоа
    А најмногу мразам некоја стара жена да ме зашлапа тука леле блак :puke:
     
  20. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    „Леле маче од кога те немам видено, како си ми ти?“ Цмок, цмок...Ме виде вчера, е**те!
    Да, до некоја мера ми е ок, и немам ништо против, ама само со оние што навистина ми се мили и блиски, а не со некого кого два пати во живот сум го видела а веќе да ми виси на рамо како мрсул на цигански ракав.
    И како и останатите, го мразам и она лјубејне на постарите од типот а ла свето тројство, сочно, со немиен заб од дента кога умрел друг Тито и усна шуплина од која се шири прекрасна реа на грав со урда, туршија и лук измешан со изметовидни опојни ароми и домаќа алва, а јас цело време треба да стојам така наведната, со кисела насмевка и стегнати ноздри дури ми „искажуваат милост.“ :@
    Ај со помладиве ке се разбереш некако, ако не ти е до шљапање ке пружиш рака, ке се извиниш демек настинат си или нешто и готово, ама од постариве нема бегање бре! Викај, кашлај, поврати пред нив ако сакаш ама пак ке те грабне и ке си го истера меракот. :swear:
     
    На Sanniii и JoxyTheFreak им се допаѓа ова.