1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Поздравување со бакнување

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 8 септември 2010.

  1. blond.bunny

    blond.bunny Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    122
    Ако сакат нека почнат на секој саат во уста со јазик да се бацуваат,во секој случај лоша навика ем нехигенски ем смешно изгледа 4то одделенки се поздравуваат како сватови
     
  2. Inhume

    Inhume Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    243
    Го одбегнувам ова шлапкање значи никогаш не сум се поздравила јас прва со некој така па нема шанси :puke: едноставно неможам да поднесам кога некоја другарка или некое бабиште ќе ми се доближи да ме бакне :puke: И така другарките од средно уште секое сабајле шлап шлап а бе мрш таму секој ден само да се глупирало :roll: Па колку ми се смешни помалите девојчиња кога ќе ги видам така се поздравуваат :rofl:
     
    На poison.ivy му/ѝ се допаѓа ова.
  3. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    порано со секој втор се поздравувам така ама сега не...навечер кога испаѓам така се поздравувам со на братучед ми друштвото оти блиска сум со сите машки од таму а башка има некои што ми се допаѓаат :lol:
    И со уште некој така што ми е поблизок и со некои роднини ( сега вака изгледа како многу но за разлика од порано малку се )...со другите само здраво си викам.

    Ау да и заборавив да дополнам дека и јас мразам некои баби коа ќе ме зашлапаат на образот...имаме една комшика,секогаш кога ќе донесе нешто јадење да почасти на кучињата даваме...и пред некој ден ми вика дојди да те бацам и коа ме фана коа ме залапа на образот ми се повраќаше...и ми засмрде на праз...ауу ми се згади само што се потсеќам :puke: :puke: :puke:

    И веднаш испаднав одвај отидов до веце да се измијам без да повратам :puke:
     
  4. done

    done Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    73
    Во последно време ова како зараза е меѓу луѓево, каде и да погледнам скоро сите се поздравуваат со бакнување, шлап-шлап на сите страни :) , а мене тоа ми е грдо и не е хигиенски. Најчесто пружам рака или викам здраво, а ако дојде шлап-шлап ситуација ......добро. |( ќе се преживее некако, ама тоа бабиштата на свадби кога ќе земат да те зацеливаат....е тоа тешко се преживува (и нормално реченицата ''леле колку си пораснала'') :worried:
     
  5. Martinez

    Martinez Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2011
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    17
    Многу ме нервира овој поздрав, скоро никогаш не го практикувам! Ајде бе, лигавење :^)
     
  6. Lordi

    Lordi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2011
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    7
    живеев во помал град и таму немаше такви лигавењам,се додека не се преселивме во поголем и овде со сите мора.. :devil:
    Со поблиски роднини ајде може ама строго по еден пат,а не да те излигават по трипати :puke:
    И со другари понапред секогаш шлап-шлап ( по еден пат само ) безразлика дали е машко/женско или пак дека сме се виделе по трипати денес..
    Ама сега кој ме баци тој,понекогаш и не дозволувам а јас никогаш не сум се прва подадела за да го бакнам. 8)
     
  7. LadyH

    LadyH Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    85
    да со другарки, зашто да не :)
    а и кога ќе се видам, мене тинејџерски ми е ок :* :*
     
  8. NATALIJA89

    NATALIJA89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    43
    Во ред е донекаде поздравот со бакнеж нели во образ со блиски роднини,пријатели ,но секој ден иста личност така да ја бакнувам безвеза ми изгледа.А и најмногу ме нервираат ,,сочните,,бакнежи на роднини по три пати во образ и ме лигавеа цела.Значи ок да ме бакне и петпати ,ама не е тоа во уста па ај да ме изеде или пак има некои што ме гризеа буквално во образ и јас ваква |( .Па одозгора се лутат кога ќе им кажам нејќам нападно и лигаво бакнување.А тоа пак кога бевме тинејџерки,другарките мои изведуваа нешто морало да се бакнуваме во уста за да се видело демек ептен оти се сакаме :tmi: ,абре живи глупости.Јас повеќе претпочитам еден бакнеж во образ и прегратка :)
     
  9. cecilia

    cecilia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    1.195
    Овдека сите се шљакаат за здраво, за чао, за добро утро, за добра вечер цеееело време раат немам од нив :puke:
     
  10. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.706
    Леле како ме нервира мене ова бакнување,па морале секоја ден се гледаш со некого и да се поздравиш така.Порано ми беше интересно али сега некако не можам да поднесам.Се трудам да избегнам и никогаш не се поздравувам прва така.ОСвен кога ке ми дојди некој,е сега не можам да го турнам.
     
  11. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Поздравување со гушкање за моите три најдобри другарки, а за сите останати - ракување.
    Не го практикувам многу тоа лигавење и разменување бактерии, освен во ситуации кога некоја другарка или колешка ќе ми пријде да ме поздрави со таква намера.
     
  12. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    3.216
    Пол:
    Женски
    Дали има нешто поглупо од поздравување со бакнување? Ај донт тинкс со :|

    Ајде разбирам, се немаме видено долго време , па гушкање, бакнување ок, не ми смета... Ама секој ден, со едни личности, па ајде за здраво шлап, па ајде за чао шлап и после се жалиме лицето ми е вакво, лицето ми е такво...

    Безвезно е.. барем мене ми е ... :)
     
  13. Martinez

    Martinez Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2011
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    17
    Абе глупости, патетики и незнам веќе како да го наречам ваквиот начин на поздравување. Добро бе, за што постојат рацете? Ај сеа ќе се лигавиме, како не. Поглупо нешто?
     
    На Daddy.girl му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Daddy.girl

    Daddy.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    81
    Глупава навика!!! од кај дојде кај нас, па уште и општо-прифатена, навистина незнам. ама ич не ми се допаѓа! извегавам колку што можам повеќе такво лигавење!!!
     
  15. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    |( пффф го избегавам,но со некој што долго време го немам видено можеби :lol:
     
  16. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    Многу ретко се поздравувам вака само со личности што ми се блиски,а ги немам видено долго време или чисто онака ме фатило мерак да ги гушнам и со дечко ми секако.

    Крајно глупаво ми е личност што не ме познава и сега сме се сретнала по некој трет познајник и ми се фрла да ме бакне,а прв пат ме гледа во животот.Или пак сега со некои се гледам секој ден и ми се фрла како сто години да не сме се виделе.Ме бакнува за здраво,ме бакнува за чао. |( И тоа не дека навистина има потреба да ме бакне,туку од некоја навика демек модерно е. :rofl:
     
  17. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Поглупаво нешто -АМИН
    ептен со тие 3-4 другарки што ми значат со сите други само ракување.
    Се љутат кога ќе им речеш дека не се поздравувам така, и одма дееее па ти што си и фаца прават :^)
    Ама баш ми е гајле, ме научија дека не поштувам такво ракување и готово
     
  18. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Мене на почетокот ова поздравување ми беше многу чудно,но со тек на време се навикнав и на тоа.
    А баш летово кога отидов во Грција,се сретнав со пријателки и јас фино лепо се поздравувам еднаш во едниот образ а они ме повлекуваат за уште еднаш на другиот.хехехех :D
    Си се изнасмеавме.
    Подоцна си објаснивме дека кај нас е така,а кај нив било два пати. :)
     
  19. rakce69

    rakce69 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2011
    Пораки:
    419
    Допаѓања:
    231
    Глупост дојдена од шпанскине серии ... Ола чикас, шмрц! Да не кажам, Ребел де веј. Вчера баш, искочена и се поздравувам со една девојка и пружам рака и она, абе дојди да те бацнам еднаш леле леле ... ауууу ко најдобри другарки да сме, па лигавења, само лицево ко што ми е нежна кожава ми го поцрвене.
    Какво бацување, кога ке начекам друштво, само здраво како сте ми и тоа е тоа, гушки може ама и тоа само со другаркиве мои.
     
  20. T.e.d.d.y

    T.e.d.d.y Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.552
    Допаѓања:
    8.263
    Пол:
    Женски
    Пффф како 100 години да не се виделе.
    Кога видов дека девојчиња од четврто одделение вака се поздравуваат |( си викам " I don't want to leave on this planet anymore" :x
    Абре шмизли ние вака не се поздравуваме, тие ќе се поздравувале господ да чува и да бране (што викаат старите) :D