Позирање гола за Плејбој

Дискусија во 'Секс' започната од aaaGIRLlove, 13 август 2011.

 1. aaaGIRLlove

  aaaGIRLlove Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  Vaka, ako mozete pomognete mi-onie sto mislite kako mene od vas baram pomos i ve molam, ako nekoj misli poinaku od mene neka ne ostava komentar bidejki mnogu mi e tesko, jas smetam: deka za edna zena da pozira gola vo plejboj e ogromno ponizuvanje sto so sebe nosi teski posledici, ama teski posledici, cel svet tie sliki ke gi gleda, ke ja znae intimata na zenata, odvratni mazi ke se gledaat vo spisanieto, ma celo bogatstvo neka davaat pari za toa ne e vo red...
  Mojot problem e: edna mnogu sakana, moja najdraga licnost saka da pozira gola i zaradi parite ili neznam zosto e vo strasna zabluda i ke napravi greska, POMOS, pomognete mi kazete mi bilo sto da ja razubedam da ne ja napravi najstrasnata greska za koja ke se kae ama ke e docna...se raboti za licnost od familijata stavate se na moe mesto...kazete mi kako da ja razubedam, samo ne mi velete da ja ostavam, nejzin zivot ili deka ne e tolku loso...ve molam ocajna sum... :'(
  [mod-kirilica:15yxm6o7][/mod-kirilica:15yxm6o7]
   
 2. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.483
  Допаѓања:
  3.139
  Пол:
  Женски
  Poziranje gola vo spisanja za mazi

  незнам како би ти помогнале останува само да пробаш да разговараш и да ја разубедиш а до некаде и точно е тоа е нејзин живот и сама нека одлучи но и нека ги снесе последиците од таа одлука, јас лично не сметам дека е некоја страшна работа тоа во денешно време но никогаш не би го направила тоа, а на девојкава и честитам на храброста ( лудоста ).
   
 3. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.711
  Poziranje gola vo spisanja za mazi

  Ако таа е толку цврсто убедена дека тоа ќе го направи, ако е голем инает, верувај дека тешко ќе оди со разубедувањето.
  Зависи каков е нејзиниот карактер, а зависи и од тоа колку си ти способна да разубедиш некого.
  Зошто мислиш дека тоа е толку страшно? Јас не се согласувам баш со тебе, дека тоа ќе и донесе толку тешки последици, но земајќи го во предвид нашиот менталитет, ќе биде доста озборувана и покажувана со прст.
  Но сепак, тоа е нејзин живот, нејзина одлука и избор. Ти можеш да ја посоветуваш, а нејзино е да одлучи што ќе прави.
   
 4. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.021
  Poziranje gola vo spisanja za mazi

  Koлку години е личноста?ако не е тајна секако?
   
 5. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.362
  Допаѓања:
  15.947
  Пол:
  Женски
  Poziranje gola vo spisanja za mazi

  Епа види, ако таа решила нешто, тешко дека ке се откаже од тоа.
  Се` зависи од нејзините ставови, размислувања и возраста.
  Зависи и за кое списание ке се слика. А дека цел свет ке ги види сликите, нема ако е Македонско списанието. Ама баш тоа е трагичното, што со нашиов менталитет одма ке и извадат муабети. Сигурна сум дека таму тие од редакцијата и ветиле секакви пари и слава, ама нека не се залажува по тоа, имам колешка што е обична манекенка/модел и никогаш не ја терале да се соблекува гола, но има носено проѕирни работи неколку пати. За да ги облече тие провидни работи неколку пати, и` имаат ветено зголемена сума пари, криење идентитет, заштита на сликите итн, и на крај-ништо, била платена исто како и останатите, а сликата и завршила во еротски фотографии во еден од нашиве весници.
  Ако е доволно возрасна и зрела да размисли убаво за својата постапка, опкружувањето, условите и последиците, и притоа е свесна за сите позитивности и негативности а сепак решена да го стори тоа, не верувам дека има назад.
   
 6. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.029
  Poziranje gola vo spisanja za mazi

  И јас сметам дека тоа е голем срам во нашава држава за девојката/жената. Како ќе ја гледаат родителите после тоа ако дознаат, освен ако не се некои ептен оупен-мајндед? Пријателите на родителите, роднините, сите нејзини познати...А и сигурна сум дека и нејзините пријателки ќе ја оговараат сите до една, а пријателите прво ќе ја тапшаат по рамо и потоа штом излезе списанието ќе се затрчаат да го купат, ќе се изназјапаат и при прва прилика ќе почнат да ја заебаваат за тоа. Колку понижувачки, ама и менталитетот ни е таков.
  Да знае она дека никој ништо нема да и рече, да ја погледне накриво, дека не е срам за родителите и останатите блиски, дека не е мета на трач партии и потсмевање, и дека не е во Македонија, туку во Америка друго би било. Ама кај нас не.
  Еве и јас да ми е пријателка како тебе ќе ја советувам, дека не е добро, ама ако не се разбира од збор нека го напраи тоа па нека си ги носи последиците цел живот. Ако е мажена, што не верувам дека е маж и не знам како би и дозволил, или пак ако не знае - ќе дознае.
  Ако е девојка, тешко дека ќе најде добар и прибран дечко, може багабонт, хохштаплер (по нашки нели) и пропалица. И сите останати негативни особини, и тој ќе ја искористува и ќе јаде трици за неа кај стигне. А за сопруг па да не збориме, прво тој нема да ја земе за жена некоја што ја изнагледале сите и се ложеле на тоа што тој треба да го има во бракот, мислам дека мажите (оние вистинските, не пропаднатите и нискоинтелигентни) не сакаат такви жени што јавно го покажале своето тело. После неговата фамилија никад нема да ја прифати, па после неговите пријатели кога ќе ја видат ќе им текнува на сликата во списанието, и животот ќе и биде хаос.
  Можеби личи на шпанска серија мојот пост, ноооооооооооооооо мислам дека така ќе си помине во животот ако се слика, и слободно препрочитај го постов и прераскажи и го во прво лице. Со среќа!
   
 7. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.021
  Poziranje gola vo spisanja za mazi

  Океј небитно колку години има.
  И самата треба да е свесна колку ке си уништи животот.Мислам дека е доволно зрела да знае што ке ја снајде.Којзнае зошто дошла таа личност до таа одлука?Уште првиот ден ке мора да трпи дофрлувања,лепење на етикети.Да беше во некоја друга држава немаше да им биде гајле која е и да озборуваат пошто не се интересираат за тугите ивоти но ваков е нашиот менталитет и не може да се смени.
  Си се обидела да ја одвратиш од таа одлука,ако таа сака,што и да сториш ке биде недоволно.
   
 8. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.167
  Допаѓања:
  3.979
  Позирање гола во Плејбој

  мислам дека не е фер од тебе да речеш дека тој што има спротивно мислење од твоето да не остава коментари сепак ова е форум. Иако морам да кажам дека те разбирам зошто не сакаш да слушнеш поинакво мислење од твоето, кога јас би била на твое место сигурно ке се лутев и сигурно цврсто ке го бранев својот(твојот) став. Знам дека се работи за твојата фамилија и дека сите во мак. би те покажувале со прст како сестрата на она што се сликаше гола, но мораш да разбереш дека таа е доволно возрасна за сама да размислува и одлучува (барем по нашиот закон) сигурно е над 18год.А со тоа што ке кажуваш дека тоа е одвратно нема во никој случај да ја разубедиш. Некои луге едноставно сакат да бидат во центарот на вниманието на кој и да било начин без да размислуваат за последиците. Сакаат сите да воздивнуваат на нив, на нивното тело, памет ...би те советувала да не и зборуваш повеке на таа тема можеби со тоа што ти постојано си против ја силиш, пробај да бидеш индиферентна и рамнодушна, речи и дека нема да направи ништо посебно , само ке биде уште една од многуте лесни девојки со мал мозок и речи и дека нема да ти биде воопшто криво што таа ке си го уништи својот живот само ти е криво што ја уништува чест на целата твоја фамилија и дека никој од вас не го заслужил тоа ,да пати само заради еден член од фамилијата
   
  На srcekrsacka и Meggy им се допаѓа ова.
 9. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.765
  Допаѓања:
  4.090
  Пол:
  Женски
  Секоја личност пред да го направи овој потег треба да се сети дека има мајка, татко, семејство, дека еден ден ќе се омажи, ќе си основа свое семејство и ако може да живее со фактот дека тие слики ќе ги видат сите па и нејзините деца еден ден и ако не и пречи тоа, што има некој друг да се меша?
  Велат човек најубаво учи на своите грешки, ти можеш да ја посоветуваш, да и укажеш на последиците кои
  ќе ги има, можеби не сега но за неколку години сигурно.
  И ако по тоа не се предомисли неможеш ништо да направиш
   
 10. aaaGIRLlove

  aaaGIRLlove Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  Kolovoz mnogu fala mozi vo pravo si, ke probam obratno inat e da...fala mn na site so i da vi tekni drugo slobodno pisete, ke se obidam jas pak
   
 11. paulina2

  paulina2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  419
  Допаѓања:
  122
  ne znam sto e tolku strashno vo toa....prvo Plejboj e svetsko poznato spisanie i voopshto ne e mala rabota toa....mozam da mu pozavidam na toj sto go baraat da se slika za Plejboj kade gi fotografiraat najubavite i najzgodnite devojki...jas ne znam dali bi imala hrabrost da se slikam gola za Plejboj...no voopshto ne osuduvam nikoj koj se slika....site akteri vo svetot ama eve ne mora vo stevot da trgneme od Makedonija,kolku mogu akterki vo Makdeonija gi imaat pokazano svoite goli tela (prvata akterka koja se soblece vo Makedonija bese Sinolicka Trpkova)i shto sakate dakazete deka tie nemaat majki i tatkovci deka ne se omazile i nemale deca.... (ama kaj nas sekogas e povazno so ke rece komsijata Petko od mene)znam sega ke recete"tie se akterki"ama za mene e potpolno isto ....nemam nikakvi predrasudi sprema ova...ako nekoja devojka e podgotvena da se slika gola za najpopularnoto mashko spisanie Plejboj...i simnuvam kapa ...treba mnogu hrabrost za ova i pred se ubavina.....:) a najvazno MAZ do nea,ama vistinski sovremen maz...a ne nekoj nedovolno socijaliziran koj cel zhivot ke i go zagorci zaradi edna razgolena Fotka na koja plukale i koja ja osuduvale babi i tetki (i sega nemora odma da se protivite i da me vregate za moeto mislenje)sfakam ako nekoj razmisluva poinaku :))
   
  На vesevska му/ѝ се допаѓа ова.
 12. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.817
  Пол:
  Женски
  Кажи и дека не е убаво таквото позирање и баш како што рече секакви мажи ќе можат да ја видат..... не е таа некоја позната звезда за да се слика.... тоа речи и го и дека не се битни парите битно е таа да си биде мирна и да не се занесува за Плеј бој многу.... и во Македонија сака после сите чудно да ја гледаат и да дофрлаат невкусни коментари :^)
   
 13. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.167
  Допаѓања:
  3.979
  добро го почитувам твоето мислење но сепак ти зборуваш за светот , и да таму тоа го прават за да се здобијат со популарност тоа им е еден вид врата за да постанат славни дали актери, дали модели,дали за да се омажат со некој славен... но душо ова е македонија овде освен камионџии се прашувам дали некој друг паметен го купил списанието, можеби некој само еднаш од љубопитност,... а оние верните читатели на плејбој верувај сеуште го купуваат странското а не ова нашето...
  А и се прашувам со која слава можеш да се здобиеш во македонија? ..
  И да не зборавиме дека кога на Миа не и платиле што се сликала-сеуште се тужат, се чудам дали на некој друг од нас ке речам неславните :lol: воопшто ке им исплатат некогаш
   
 14. paulina2

  paulina2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  419
  Допаѓања:
  122
  Ах ние либералните за мака сме родени. Ако ви пречи гледањето на ваши сестри и родбини во еротски списанија и порничи тогаш не гледајте ги ни туѓите, знаете, дркајчи на туѓите автоматски дркате на вашите т.е. дркате на "сестра" на нечија сестра. Ако сте толку морални останете такви до крај. И јас се прашувам кој продава двоен морал, ете нас либералните не ни пречи голотијата и личниот став на туѓите родбини па не ни пречи ни на нашите, а вие мераклии за туѓо исклучавате светла, пуштате Пи Си и се фрлате на работа со милијарди мисли во секунда. Но не, кога станува збор за ваш близок и некој друг да го прави истото на него не е во ред хехех
   
  На vesevska му/ѝ се допаѓа ова.
 15. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.167
  Допаѓања:
  3.979
  Па многу нормално дека не е во ред затоа што ке се дркаш на твојата сестра-тоа е инцес бе злато
  А јас незнам што си ти толку либерална -само во зборење!!! Па да си досега ке си се сликала,....
  а инаку да те потсетам дека Синоличка тоа го направи на филм за да прикаже нечии живот-значи со цел, со причина и ги покажа само градите ништо повеке а не ја свакам причната за да си ја покажиш п...... а потоа да бараш силен маж кој ке застане до тебе??? Не за џабе рекле дека тоа е интима инаку не би ја ни крстиле така...
  без разлика што и да вратиш на ова ке биде илузорно да ти реплицирам не за друго ти само на темите секс и курва си активна - тоа објаснува се!
   
 16. paulina2

  paulina2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  419
  Допаѓања:
  122
  ако си прочитала погоре убаво си кажав дека немам толку храброст...а кој е тој сто ке дрка на својата сестра мислам алоо ??? како и да е во филм или во списание не гледам разлика.....а можеби и би се сликала кога би добила некоја добра понуда
  И градите или вагината зошто мислиш дека е различно ...интимност е и тоа и тоа
   
 17. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.362
  Допаѓања:
  15.947
  Пол:
  Женски
  Погрешно. Многу погрешно.
  На своја сестра никој нема да го клати, ама затоа ке клатат и манијачат илјадници искомплексирани и мрсни батки, а искрено, незнам на која девојка би и се допаднало некојси таму шмокљан секој ден да и ја валка фацата и телото по списанието притоа замислувајќи си 1000 перверзии. Не верувам дека најнормалната реакција ке е гордост од типот: „Wow! Абе посакувана сум јас!“, барем не кај девојка со нормално размислување и самопочит.(Која на прво место не би ни направила такво нешто)
  За филм е сосема друго, не дека нема да има батки кои ке се наострат, ама намената не е таа, намената е да се долови некоја случка, а да одиш да се сликаш при чиста свест за некоја поситна или покрупна пара и слика во некој агол од наше ванаби еротско списание за самци со 3 заби и неизмиени гениталии кои живеат во подрумот на мама, е тоа е веќе несамопочитување и никоја сума пари не би можела да го искупи. Па после незатупавен маж...баш незатупавениот не би си дозволил да погледне таква.
   
 18. paulina2

  paulina2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  419
  Допаѓања:
  122
  па срцка на тебе или на мене или на било која може и во моментов некој дрка па си размлислува валкани работи не знам зошто мислиш дека ако некој да дрка на некоја тоа би си го дозволила девојка која нема самопочит мислам не гледам логика во тоа расмислување...а и не е точно дека на таквите списанија дркаат самци со неизмиени гениталии...на убаво и згодно женско тело секој нормален маж се возбудува
   
 19. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  866
  Па можеби ке ја разубедиш ако се потрудиш да сфати дека постапката нема да остави печат само на нејзиниот, туку утре и на животот на нејзината ќерка. Замисли мало девојченце кое плаче зошто на улица или во школо децата ја избегнуваат, и кога ке ја праша: Мамо зошто?! ....... :swear:
   
 20. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  1.563
  Допаѓања:
  2.853
  Пол:
  Женски
  А бе се е тоа убаво ама утре друг ден син ми со другарите може и да др**ат на мене :puke:

  Не не не стварно не знам што задоволство е тоа за Плејбој да се сликаш демек доказ е оти јака пи*ка си или што? Оставете им ги тие западњачки глупости на западните земји. Нивни цури нека се сликаат за очите на нашите мажи. Ај да не се правиме модерни, да си останиме Балканци со застарени сваќања, после што и да направиш во животот во што и да успееш за средината ти ке бидеш ’’таа што се сликала за Плејбој’’. Е сега ке кажете гајле ми е за средината. Е па не ми е гајле за комшиките од другиот влез ама гајле ми е за мајка ми и татко ми и брат ми (аууу можам да замислам како ке го пцујат после ’’да ти ја е*ам таа Зајачицата дома што ја имаш)

  Oдиш на гости кај идниот маж, гледаш брат му ерѓенчњ е, постери од разголени цури по собата изналепено, и се препознаваш ти одма до Џена Џејмсон ( или како се викаше таа надарената не знам). Не не не подобро за партиски плакат на Амди ќе се сликам со Кока Кола в рака отколку за Плејбој.