Позитивни песни

Дискусија во 'Музика' започната од Wild.Child, 16 јули 2010.

 1. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.685
  Кои се песните кои најчесто ве исполнуваат со позитивна енергија и можат да измамат барем мала насмевка на вашето лице ?
  Јас би ги одбрала :
  Bob Marley - Don't Worry be happy
  http://www.youtube.com/watch?v=u-rJ-6hBfSo

  Afroman - Because i got high
  http://www.youtube.com/watch?v=WeYsTmIzjkw

  The Queen - We are the champions
  http://www.youtube.com/watch?v=xdCrZfTkG1c
  ^ Песна која што секогаш ме полни со позитивна енергија и ме мотивира да се борам до крај. :)
   
  На Mygirl му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  17.908
  Допаѓања:
  150.882
  Пол:
  Женски
  Еве ги моите топ позитивни песни, за добро расположение

  [youtube]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/e8w7f0ShtIM&amp;hl=en_US&amp;fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/e8w7f0ShtIM&amp;hl=en_US&amp;fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/youtube]

  [youtube]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/vx2u5uUu3DE&amp;hl=en_US&amp;fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/vx2u5uUu3DE&amp;hl=en_US&amp;fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/youtube]

  [youtube]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/qM_pKUugYYE&amp;hl=en_US&amp;fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/qM_pKUugYYE&amp;hl=en_US&amp;fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/youtube]

  [youtube]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/16FdJrrAWSo&amp;hl=en_US&amp;fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/16FdJrrAWSo&amp;hl=en_US&amp;fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/youtube]

  Ми даваат позитивна енергија... еве и сега кога ги слушам, ми го подобруваат расположението :)

  P.S. А оваа ја заборавив... ама еве ја сега :)
  [youtube]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/X_PDns23RWY&amp;hl=en_US&amp;fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/X_PDns23RWY&amp;hl=en_US&amp;fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/youtube]
   
  На BelaWo му/ѝ се допаѓа ова.
 3. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  58
  Bon Jovi - It's My Life
  Miyatta-Veruvam vo sebe
  Queen - We are the champions
  Tina Turner - Simply The Best
  сега за сега толку ми текнуваат. Ќе си постирам јас и покасно, само да се сетам :P
   
 4. ForeverYoung

  ForeverYoung Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  524
  Допаѓања:
  1.285
 5. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  153
 6. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.525
  Fall Out Boy - I don't care
  Oasis - Wonderwall
  Joss Stone - Just walk on by, Under pressure
  Kings of Leon - Use somebody
  Lenny Kravitz - Dig in, Are u gonna go my way, Fly away
  и јас ќе си ја додадам од U2 - Beautiful Day :y:
   
 7. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  153
 8. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.685
  На Med му/ѝ се допаѓа ова.
 9. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.731
  Допаѓања:
  5.145
  The final countown! ;)
   
  На caroline.costa му/ѝ се допаѓа ова.
 10. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.193
  Допаѓања:
  5.066
 11. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.836
  Пол:
  Женски
 12. Iva-Sliva

  Iva-Sliva Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  43
  Оууууу јеееееееееееее :ninja: :ninja: :music: :music: :ninja: :ninja: :music: :ninja: :music: :ninja:


  <object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/EJee0gu7USc&amp;hl=en_US&amp;fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/EJee0gu7USc&amp;hl=en_US&amp;fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
   
 13. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.880
  Допаѓања:
  3.919
  Пол:
  Женски
 14. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.409
  Допаѓања:
  3.634
  Пол:
  Женски
  [youtube]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/SzlpTRNIAvc&amp;hl=en_US&amp;fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/SzlpTRNIAvc&amp;hl=en_US&amp;fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/youtube]
  [youtube]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/_ahOfKmOxyU&amp;hl=en_US&amp;fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/_ahOfKmOxyU&amp;hl=en_US&amp;fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/youtube]
   
 15. WildAngel

  WildAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  105
 16. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
 17. Mygirl

  Mygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  847
  Tina Turner- simply the best
  Gloria Esteban- Wrapped
  Bon Jovi- Its my life
  Elvis Presley- suspicious minds
  Владо Јаневски- две души и месечина
  Riblja Corba- Kako je lepo biti glup, Hocu majko hocu, Amsterdam
  Bijelo Dugme- Napile se ulice
  Zdravko Colic - Ti si jedina od svi
  и мн. други
   
 18. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.525
 19. malena23

  malena23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  5
  waka waka -shakira
   
 20. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  124
  Пол:
  Женски