1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Позиција, уживање, болка и секс

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од JustBeYou, 2 ноември 2014.

 1. JustBeYou

  JustBeYou Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  489
  Пол:
  Женски
  Океј дечки имам односи од скоро време само со еден сексуален партнер до сега, поминати се повеќе месеци но јас сеуште чувствувам болка, не постојана но присутна е какво искуство и мислење имате со ова?

  Која е вашата најомилена позиција, дали се совпаѓа со таа на партнерот или не? Искрено јас имам две првата е кога е зад мене а втората кога сум над него и кога можам да ја контролирам ситуацијата мислам дека и него му се допаѓаат овие две позиции а за жал некогаш чувствувам болка и при нив
   
 2. akvarium

  akvarium Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2014
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  124
  Сигурно се работи за надарен маж, штом се жалиш на болка.
   
  На Nina@Macedonia1 и draganaxx0 им се допаѓа ова.