1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пози за сликање

Дискусија во 'Мода и стил' започната од biggirlsdontcry, 8 април 2012.

 1. biggirlsdontcry

  biggirlsdontcry Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2012
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  163
  Епа ајде феминки ,сите си имаме наша поза за сликање,каква е вашата?
  Како би сакале да се сликате?
  Постирајте слики од вас,од нет,слика која дефинитивно треба да ја направите :D

  Еве нешто од мене,слики на кои би сакала да ме има мене а не девојката :D

  Имаше повеќе што сакав да ги постирам ама изгледа не сум ги зачувала во пц. :$
  Добро,понатака ќе додавам,сега вие сте на ред. :)
   

  Прикачени фајлови:

  На sweet25 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ognenija

  Ognenija Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2012
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  586
  Типична женска поза :D :D :D
  [​IMG]
   
  На Name, Butterfly15, crazylady и 7 други им се допаѓа ова.
 3. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.831
  Пол:
  Женски
  :D :D :D
   

  Прикачени фајлови:

 4. pamelche

  pamelche Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  5.277
  Допаѓања:
  16.686
 5. biggirlsdontcry

  biggirlsdontcry Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2012
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  163
  :inlove:

  само не мора таа позадина,позата е битна
   

  Прикачени фајлови:

  • qs5ab4.jpg
   qs5ab4.jpg
   Големина на фајлот:
   14,9 KB
   Прегледи:
   2.022
 6. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.718
  Допаѓања:
  5.012
  Пол:
  Женски
  Првата слика е во каква поза некогаш би сакала да се сликам. А втората е во каква поза најчесто јас се сликам.
   

  Прикачени фајлови:

  • 36340.jpg
   36340.jpg
   Големина на фајлот:
   43,2 KB
   Прегледи:
   1.987
  • Angelina-Jolie.jpg
   Angelina-Jolie.jpg
   Големина на фајлот:
   30,4 KB
   Прегледи:
   1.988
 7. bella.honey

  bella.honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  295
  Лева рака на колк, десна малце подискривена и позади коса (немора позади коса ама да биде во близина на главата). Десна нога на земја, лева крената т.е. подвиткана од коленото (може и лева доле десна горе зависи од која страна сликаат). Инаку може да ми текне и да ги вкрстам нозете со иста поза на рацете. Некогаш сум олабавена..

  Битно, насмевка, исправен грб, стомак внатре, граден кош напред :) .
   
  На Kristina.R му/ѝ се допаѓа ова.
 8. N1ky

  N1ky Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2012
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  25
  Многу сакам филмски слики :rofl: Колку пати да пробувам да направам не ми излгеуваат.Досега ми има само три пати успеано :/ Ги немам во компјутер инаку би ги ставила :) И ако некој знае некои совети за сликите да ти испаѓаат филмски слободно нека каже :D
   
 9. biggirlsdontcry

  biggirlsdontcry Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2012
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  163
  ........................
   

  Прикачени фајлови:

 10. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.071
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  На sweet25 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. pamelche

  pamelche Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  5.277
  Допаѓања:
  16.686
 12. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.279
  Допаѓања:
  2.305
  Пол:
  Женски
  Овие три ми се најјаки. :)

  [​IMG]

  [​IMG]
   

  Прикачени фајлови:

 13. Champs.Elysees

  Champs.Elysees Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2012
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  117
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 14. kosmodiks

  kosmodiks Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  375
  Допаѓања:
  251
  Пол:
  Женски
  Секогаш пробувам да направам слика со некоја интересна поза,но никако да ми успее! :swear:
  Пред да одиме на одмор си ставив слики со интересни пози, за да се сликам и пак ништо :)

  Овака секогаш се сликам :
  [​IMG]
   
 15. Champs.Elysees

  Champs.Elysees Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2012
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  117
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Sarah123, sweet-cherry и pamelche им се допаѓа ова.
 16. Hkikica

  Hkikica Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  989
  Допаѓања:
  676
  :lol:
   

  Прикачени фајлови:

 17. Sarah123

  Sarah123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  18
  1. слики на кои би сакала да бидам

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  2. стандард мои пози

  [​IMG]

  [​IMG]


  :D :*
   
 18. Li..Na

  Li..Na Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2012
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Еве некои мои желби .. :lol: :lol:
   

  Прикачени фајлови:

 19. Jordanovska-K

  Jordanovska-K Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2012
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  6.138
  Пол:
  Женски
  Најубавите слики се фотографирани спонтано! Бидете свои, самоуверени и насмеани! Останатото е на фотографот! ;)
   
  На Glossy-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 20. M..a.C..h.e

  M..a.C..h.e Активен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  1