1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Познати личности родени во вашиот знак

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од simpaticnaa, 29 декември 2012.

 1. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  684
  Во мојот знак (вага) јас знам неколку познати или помалку познати личности:
  Eminem
  Иво Андриќ
  Лепа Брена
  Наташа Беквалац
  и многу други :)
   
  На Dog-lover, anichka94, MarchelineAmaru и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Evdoxia

  Evdoxia Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 декември 2012
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  129
  Пол:
  Женски
  Познати родени во вашиот знак :)

  Интересна тема :)
  Во мојот знак (стрелец) родени се:
  Тејлор Свифт (во исти ден)
  Бритни Спирс,
  Бред Пит,
  Џејк Гиленхолн,
  Бен Стилер...... :)
   
  На Optimistic и mileystar им се допаѓа ова.
 3. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Познати родени во вашиот знак :)

  Во мојот знак (шкорпија) само знам родени се: Ерос Рамацоти, Џулија Робертс, имаше уште неколку ама не ми текнува... :?:
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Lining

  Lining Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  185
  Познати родени во вашиот знак :)

  Во мојот знак (рак) родени се: Џесика Симпсон, Селена Гомез ... др не ми текнуваат. :tmi:
   
 5. sweet-star

  sweet-star Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2012
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  1.738
  Пол:
  Женски
  Во мојот знак(близнаци),родени се:Анџелина Џоли,Џон Кенеди,други не ми текнуваат..
   
  На love-cat19 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.252
  Пол:
  Женски
  Селена Гомез,Том Круз,Силвестер Сталоне, Софија Вергара, Харисон Форд....
   
 7. SnowWhite91

  SnowWhite91 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 септември 2012
  Пораки:
  1.153
  Допаѓања:
  1.398
  Во мојот знак (лав :l: )
  Арнолд Шварценегер (на ист ден сме :rock: )
  Фернандо Алонсо
  Перо Антиќ
  Џенифер Лопез
  Сандра Булок
  Мадона
  Антоние Бандерас
  Бен Афлек
  Мик Џегер
  Хали Бери ....
  Абе многу ги знам ... :$
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 8. The.Crab

  The.Crab Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  629
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
  Рак - Том Круз, Линдзи Лохан, Лана дел Реј, Шерил Кол, Никол Шерзингер, Дафи, Мелани Фиона, Влатко Лозановски, Влатко Илиевски, Хелен Келер.

  Читам кратки биографии на познатите личности, а и патем гледам добро ме држи меморијата :P
   
 9. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.987
  Пол:
  Женски
  Водолии:

  Axl Rose,Duff McKagan,Billie Joe Armstrong,Alice Cooper,Vince Neil....

  Битен е првиов,другиве мање-више :D
   
  На Anja98, TheaEsposito и anneyy им се допаѓа ова.
 10. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.421
  Чарлс Дарвин
  Моцарт и Шуберт
  Аксл Роус
  Боб Марли
  Абрахам Линколн (и Ф. Рузвелт мислам)
  Били Џо Армстронг
  Галилео Галилеј
  Томас Едисон
  Џон Траволта
  Алис Купер
  Џејмс Дин
  Роби Вилиамс

  Aquarius bitches :D :D
   
  На TheaEsposito и Many-maki им се допаѓа ова.
 11. Lining

  Lining Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  185
  Неможам да се редактирам па ке се цитирам.
  Прочепкав на интернет и ете.
  Ракови: Џесика Симпсон, Селена Гомез, Принцот Вилијам, Соланж Ноулс (сестра и на Бијонсе), Никол Шерцингер, Клои Кардашијан, Шерил Кол, Памела Андерсон, Линдзи Лохан, Принцезата Дајана, Ешли Тисдал, Том Круз, Изабела Фонтана, Силвестер Сталоне, Том Хенкс, Софија Вергара, Ешли Скот итн.. :)
   
 12. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Немам поим кој од славните личности се родени во знакот Јарец....добро би било ако некој пише.
   
 13. DramaQueen1

  DramaQueen1 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2012
  Пораки:
  428
  Допаѓања:
  156
  Adele
  Jessica Alba
  David Beckham
  толку знам:/
   
 14. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  684
  Elvis Presley
  Lepa Lukic
  Jim Carrey дури и
  Benjamin Franklin бил јарец во хороскоп :D
   
 15. mileystar

  mileystar Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  741
  Допаѓања:
  2.101
  Пол:
  Женски
  Во мојот знак(бик) се:
  Adele,
  Jessica Alba,
  Cher,
  Georgе Clooney,
  Megan Fox
  Robert Pattinson(на ист ден :D )
  carmen electra
  penelope cruz
   
 16. Optimistic

  Optimistic Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2012
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  14
  Billy Connolly, John F. Kennedy Junior, Tina Turner, Bruce Lee, Jimi Hendrix, Woody Allen, Britney Spears, Gianni Versace, Steven Wright , Kim Basinger, Sinead O'Connor, Don Johnson, Milla Jovovich, Brad Pitt, Katie Holmes, Steven Spielberg , Alyssa Milano , Jane Fonda born December 21, Kiefer Sutherland ....
   
 17. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.050
  БИК - Тито, Петар Илич Чајковски, Одри Хепберн, Барбара Стрејсенд, Џек Николсон, Мишел Фајфер, Рудолф Валентино, Сигмунд Фројд, Владимир Илич Лењин, Карл Маркс, Салвадор Дали, Вилијам Шекспир, Орсон Велс, Шарлот Бронте, Ентони Квин, Пирс Броснан, Гари Купер, Џорџ Клуни, Ал Пачино, Џејмс Браун, Дејвид Бекам, Џеј Лено, Андре Агаси, Енрике Иглесиас, Шер,
   
  На pamelche, Camellie и Mrs.Bass им се допаѓа ова.
 18. Lella

  Lella Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.297
  Допаѓања:
  28.801
  Пол:
  Женски
  Mike O'Malley

  - дури и на ист ден сме родени..

  Др. мислам Мајли Сајруз ама не сум сигурна.. Ако знае некој др. со Скорпија нека пише.. :)
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 19. stefiy

  stefiy Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2011
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  71
  Кажете за Девица (ако сакате) :D :D
   
 20. Ristoska

  Ristoska Активен член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2012
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Немам поим кој од славните личности се родени во знакот Девица... Би било добро некој да ми каже :rofl: