1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Поигрување со чувства

Дискусија во 'Сингл' започната од GossupGirlxoxo, 11 ноември 2014.

  1. GossupGirlxoxo

    GossupGirlxoxo Активен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2014
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    32
    Сите сме се нашле во ситуација каде си поигруваат со нас, јас како женско сакам да ве прашам како да му вратите на некој кој сака да си поигра со вас или на кого сте му second choice, или вие кажете некој пример за вас. И машките на форумов нека кажат па и ние да им помогнеме нив ама и вие нас :)
    Ајде сега за мојов случај ако може некој.. :)
    Се прави дека му се допаѓам (можеби навистина незнам) ама се мува со други и си игра топло ладно... Според мене пробува да си игра, епа сега ајде кажете ми како да водам јас во "играта" , и да му покажам како се игра?
    Како да се затреска така јако во мене што ќе зажали што сакал да се заебава ?!
     
  2. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Типов и таквите како него го прават тоа за да добијат внимание и најголема казна за него ќе биде да не му го дадеш тоа внимание. ;) А искрено не ти ни треба таков. Нерви никој нема одвишок.
     
    На GossupGirlxoxo му/ѝ се допаѓа ова.
  3. GossupGirlxoxo

    GossupGirlxoxo Активен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2014
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    32
    Добро кажими како да се понашам со него како нзз повеќе ни сама.. ?
     
  4. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Толку ти е битно да не го баталиш? Игнорирање ќе му е најголема казна верувај. A можеш евентуално и топло-ладно да примениш, мада првово ќе го уништи. ]:)
     
  5. GossupGirlxoxo

    GossupGirlxoxo Активен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2014
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    32
    Па се затрескав.. :( Фала ти ќе го пробам ова и се мисалм за ова веќе долго ама старв ми е скрос се дан заврши така, и знам ако биде така не ме заслужува, ама пак јас сум таа што ќе плачи...
     
  6. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Ах мила, те разбирам. А да го правиш спротивното што тој би го очекувал од тебе? Да бидеш малку помистериозна, да се чуди дали му упалила финтата или не? Збуни го малце. ;)
     
  7. GossupGirlxoxo

    GossupGirlxoxo Активен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2014
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    32
    Океј фала ти многу.:l: Ќе го употребам ова дефинитивно, е сега знам напнав ама дали да му откажам бидејќи сме договорени за викендов, да нели,.. ?
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  8. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    А да си праиш шо ти е ќеиф на душичката у моментот? Моеш да речеш дека тој ден нешто ти искрснало, но обавезно предложи друг. Ако тој тера инает и не се сложите, крени ги рамениците, стегни заби и игнорирај го. За некои работи не вреди да се трудиш.
     
    На GossupGirlxoxo му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Marte95

    Marte95 Нов член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2014
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Пробај да го игнорираш , однесувај се ладна спрема него ..знам како е да си затрескана во некој но верувај ако му го свртиш малце грбот ќе почне тој да трча по тебе бидејќи кругот се врти ;)
     
    На GossupGirlxoxo и tessie им се допаѓа ова.
  10. GossupGirlxoxo

    GossupGirlxoxo Активен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2014
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    32
    Фала ви на двете многуу
     
    На Marte95 и tessie им се допаѓа ова.
  11. Emily Dora

    Emily Dora Активен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2014
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    140
    Пол:
    Женски
    На таквите фраери не треба воопшто рецка да им се мавне..највеке ке ги боли. :) биди со друг дечко ако сакаш ако не воопшто не го регистрирај :*
     
    На Miss.M5, tessie и GossupGirlxoxo им се допаѓа ова.
  12. GossupGirlxoxo

    GossupGirlxoxo Активен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2014
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    32
    ќе пробам планирав и да се појавам каде што ќе е тој со друг..
    фала ти :*
     
  13. Ana3567

    Ana3567 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2014
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    461
    Пол:
    Женски
    Nikogas ne bi si poigruvala so tugi cuvstva ni na kraj pamet ne mi padnalo toa :))
     
    На GossupGirlxoxo му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Emily Dora

    Emily Dora Активен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2014
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    140
    Пол:
    Женски
    нема проблем :) пиши што си направила:*
     
  15. merida

    merida Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    204
    Допаѓања:
    266
    Sum si poigrala da, mnogu pati..... kako tie so mene ama jas duplo vrakam....
    1. Jas imav bronhopneumonija i 10 denovi bev na sistemi. Osmiot ili devettiot den bevme na veridba I jas mu zvonam da se vidime a to kopileto bil carsija so nekoja si drugarica od srbija ne mozel da dojdi. I maliot mislese deka sme seuste vo vrska no se iznenadi koga me vide so noviot decko. Placese, molese ama kasno :)
    2. Ova kopile si imal vrska na pauza a jas kasno doznav. A toj se iznenadi koga vo nokta na mojot broj mu krena muskarac :)
    Nikoj ne moze da si igra so Merida :)
     
    На 1slavjanka, Ana.brojka, lili.g и 2 други им се допаѓа ова.
  16. wonderful1

    wonderful1 Активен член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2014
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    31
    Игрите ми се омилен дел поготово коа се работи за флертување со некој што ми се допаѓа. Секако дека неам некој лоша намера само да видам како ќе реагира во различни ситуации. Дали е заинтересиран или сл, коа ќе го проценам дека е вреден ондак се гледам со него но за негова грешка секако дека ќе вратам ама на др начин... ;)
     
  17. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Ич несакам такви игри , или си за или не си , а не сеа незнам што сакам. оваа вака , она онака , море мрш , има на други да се иде што знаат што сакаат а ти седи си сама и прашувај се зашто никој не сака да ти е дечко.

    Глупачи.
     
    На GossupGirlxoxo му/ѝ се допаѓа ова.
  18. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Воопшто не сум личност што сака игри од типот топло-ладно.
    Тоа е начин да се привлече нечие внимание од страна на личност со намалена самодоверба.Се ќе стори во моментот само да биде центар на случувањата.Лесно се препознава кога некој се обидува да манипулира со туѓите чувства и да си го исполни времето, а другиот треба да се запраша дали сака да биде дел од таа игра за што се потребни јаки нерви.
     
    На Ana3567 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Мразам луѓе кој играт топло ладно па смислуват стратеги некои на некој да му напрат лошо да се чуствува да вратат нешто или незнам што неможам да ги дешифрирам бидејќи и самите неможат за мене тие луѓе се повеќе и од емоционало нестабилни а самодовербата му е на 0 ниво,не сум таква личност освен ако некој крајно не ме наведи на тоа и моментот сам си доаѓа со тоа што сум го изгубила секој интерес за него така да само по себе му се враќа све...
    Мојот бивши беше таков иако бевме во врска 2 години не ме криеше мене јавно си одевме и сите тие работи ама сакаше и многу мангуп да се прај,трпев трпев трпев го сакав се додека еден ден не ми препука филмот и ни трага ни глас виде повеќе од мене,на тел.не му кревав по пораки му вракав ако сакав од секаде го избришав го блокирав не за нешто друго туку човекот едноставно неможев повеќе да го поднесам,да знајте како звонеше како пишеше на другарки мои кај сум па другари негови ми се јавуваја под дрво и камен ме бараше едноставно исчезнав и повеќе не се појавив ако ви кажам и дека и по 3 години ме бараше можи нема да ви се верва ама така е,поголемо игнорирање од моето незнам дали некој направил мислеше деке немам храброст да му се скарам ама виде на крајот дали имам или не, во моментот во оваја врска што сум слично ми се случва,2 дена расположен 2 месеци не,иако давам све од себе работите не се поправат некако како да го има секој интерес изгубено,тешко му било душата му била празна сега е и мојата ни јас незнам што да правам и како да постапам...Уморна сум од таквото негово понешање уморна
     
    На Диња, GossupGirlxoxo и tessie им се допаѓа ова.
  20. MaceMacee

    MaceMacee Активен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2014
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    6
    вака да прашам пред една година се допишував со еен дечко требаше да излеземе али ништо од тоа (да не навлегувам у детали сега :) ) по некое време влезе у врска. Сега после 1 година од нивната врска повторно ми пишува иако се уште е со неа... ставт и слики заедно и све и што значи тоа ? пс. вика ќе сме излезеле и ќе биде и тоаа не можам повеќе помогнете што да правам pls (waiting)
     
    На GossupGirlxoxo му/ѝ се допаѓа ова.