babylove кашички

Покани за роденден

Дискусија во 'Дете' започната од Dazey, 26 октомври 2014.

 1. Dazey

  Dazey Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2011
  Пораки:
  311
  Допаѓања:
  123
  Се ближи роденденот на син ми па ми треба текст за поканчињата, барав ама не најдов на форумов. Ајде постирајте ги поканите од вашите деца или само текстот па да ми дадете некоја идеа мене а и верувам на многу други мајки кога ќе се ближи роденденот од нивните деца.
  Ако има тема или нешто не ви се допаѓа, слободно во канта :)
   
 2. P.SIloveyou

  P.SIloveyou Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2014
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  392
  Пол:
  Женски
  Пред ___ година/и се родив и име (како се вика детето) си добив,со насмевка слатка јас ве мамам и на роденден ве канам. :D
   
  На Dazey му/ѝ се допаѓа ова.
 3. leona83

  leona83 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2014
  Пораки:
  2.548
  Допаѓања:
  1.973
  Пол:
  Женски
  Јас ги давам тие од игротеката што ги даваат. Ама ако посебно изработувате ми се допаѓа текстот од претходниот пост.
   
  На Dazey му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Dazey

  Dazey Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2011
  Пораки:
  311
  Допаѓања:
  123
  Фала ви за предлогот, на поканата напишав само "I'm turning two" и датумот на роденденот, а поканата ја одбрав со трактор и малку пообична, зошто не сакам многу накитени покани.
   
 5. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.960
  Пол:
  Женски
  Првин сакав да изработувам и покани и уште многу други работи, но испадна да правиме во игротека, и несакав сега таму накитено се...јас да носам мое +. А и кога видов како се квалитетни поканите се откажав и од нив. ....искрено нешто поради финансии, а и поради тоа што не го правиме дома. Да е дома сетоа тоа ќе дојдеше многу повеќе до израз.
  [​IMG]
   
 6. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  9.071
  Допаѓања:
  54.474
  Пол:
  Женски
  Леле колку ви се убави поканитеееее.... Па и ќе славите во игротеката на мојата пријателка, убаво да си поминете, да се изнаскокате, изнаиграте и изнауживате. Искрено овие покани многу ми се свиѓаат, не знам каква е задната страна, досега сум добила неколку покани од дечиња и поканите се претежно тенки и премногу шарени, оваа ми се свиѓа многу. Алал да и е на Бети за изборот.
   
 7. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.960
  Пол:
  Женски
  Јас баш поради тоа што сите покани до сега што сум ги добивала, биле од типот на Флаер-летка...оваа е навистина убава и тврда. Е сега позадината е бела - ама ок. Кога видов дека се тврда хартија и квалитет убава се се се...нај. Се откажав од идеата за покани.
   
 8. elena.mak

  elena.mak Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2012
  Пораки:
  1.654
  Допаѓања:
  11.389
  Јас ги раздадов, и ниедна не зачував за мене, така да само на зборови ќе останесега за сега, ќе направам и една за мене па ќе ја сликам. Глупа, се заборавив. :D Поканите беа на чоколадо, со бела обвивка и редови. Бев на курс за калиграфија, така да гледам се што можам да пишувам на рака, и сите беа напишани со кратка приказна за првата година од животот на ќерка ми. Друг пат не правам вакви, затоа што сите што ги каневме на роденден се расплакаа, а мене се тоа симпатично ми делуваше, на крај излезе дека е срцепарателно. Суза овде-суза онде беше работата, а ич не ми беше тоа намерата. :D Инаку, темата за роденден ни е шарено, така да секој ред беше со различна боја. Кога ќе имам време ќе направам, или па ќе ја сликам таа на мајка ми, може ќе ви даде идеа! ;)
   
  На nene88 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. SkarletOHara

  SkarletOHara Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2012
  Пораки:
  795
  Допаѓања:
  1.237
 10. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  4.059
  Допаѓања:
  13.517
  Пол:
  Женски
  Значи прашувам по други теми ама никој не ме рецка
  Кај да правам покани за роденден, со слика со се?
   
  Последна измена од модератор: 8 ноември 2017
 11. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  9.326
  Допаѓања:
  157.301
  Пол:
  Женски
  види по фото студија. или испринтај ги сама.
   
  На kikin му/ѝ се допаѓа ова.
 12. jovana03

  jovana03 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2013
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  6.127
  Пол:
  Женски
  Во фото студија оди, кај нас во Струга цените се од 15ден од покана. 9×13 најмалата.
   
 13. Marija_Magdalena

  Marija_Magdalena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2018
  Пораки:
  708
  Допаѓања:
  2.317
  Пол:
  Женски
  Мајки, окапав цел ден на нет и ненајдов некој интересен текст за роденденска покана, ве молам споделете
   
  На elcezelce му/ѝ се допаѓа ова.
 14. emkaemka

  emkaemka Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 јули 2013
  Пораки:
  6.034
  Допаѓања:
  62.159
  Пол:
  Женски
  FB_IMG_1519888364383.jpg
   
  На elcezelce, Marija_Magdalena и LiliBoz им се допаѓа ова.
 15. Marija_Magdalena

  Marija_Magdalena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2018
  Пораки:
  708
  Допаѓања:
  2.317
  Пол:
  Женски
  Еве како напишавме ние:
  ___ јуни е прекрасен ден затоа што мене ми е роденден. Дојдете кај мене дома да ја споделиме среќата и заедно да ја дувнеме свеќата.
   
  На emkaemka му/ѝ се допаѓа ова.
 16. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.644
  Допаѓања:
  1.688
  Мајки дајте предлог некој интересен текст за покана за прв роденден?