Покани за свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од Mireto, 29 ноември 2009.

 1. soncenceto.matea

  soncenceto.matea Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2012
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  50
  Многу скапи биле поканиве,20 ден.најобични?не сакам многу накитени ама не сакам ни најобични.Среќа што нема многу да ми требаат околу 50 гости ќе имам од мојата фамилија што значи околу 20 покани.
   
 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.253
  Допаѓања:
  14.966
  Пол:
  Женски
  Нешто ново и интересно што видо, но можам да замислам цена...
   

  Прикачени фајлови:

  На Hipica и eli25 им се допаѓа ова.
 3. orinoco

  orinoco Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  69
  се е убаво ама после свадба ретко ретко кој чува покана, и не знам што филозофии се потребни за покана. Треба кој се зема, каде е свадбата , кога и толку. А инаку и тие покани во форма на преничиња се убави, човек може и сам да ги направи, видете на гоогле pillow wedding invitations, едноставно и убаво-тоа е моето мото
   
 4. 42195

  42195 Активен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2012
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  8
  Да погледаш на овој линк, има од 12 денари нагоре
  http://www.deltapres.com.mk/product-category/svadbeni-pokani
   
  На soncenceto.matea и eli25 им се допаѓа ова.
 5. soncenceto.matea

  soncenceto.matea Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2012
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  50
  Ти благодарам за линков 42195,навистина има избор со прифатливи цени и тие од 15 денари не се лоши,ама мене ми се допаднаја поканите во мала торбичка 24 денари,и тие во мало ковчеже 30денари,баш се наобични како за цената.
   
 6. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.253
  Допаѓања:
  14.966
  Пол:
  Женски
  хехехех ја ги чувам сите :lol:
   
 7. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.048
  Добра идеа.

  [​IMG]
   
  На Chocolate.me, zhap4e, eli25 и 4 други им се допаѓа ова.
 8. delvi

  delvi Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  794
  Допаѓања:
  1.270
  Пол:
  Женски
  И јас би сакал асама да ги подготвувам поканите и ситните работи. Те молам пошто веке имаш искуство ти и другарка ти да ми кажете од каде материјали за покани за бонбони, и како ги правевте.Те молам за идеја.Ако не овде пиши ми во лични пораки како се одвивал тој цел процес на спремање.
   
 9. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.253
  Допаѓања:
  14.966
  Пол:
  Женски
  ^ сите материјали се од пазар или од пантре мис, многу лесно се прават, прати отприлика слика што сакаш и ќе ти пишам постапка и каде што можеш да најдеш.
  Јас со уште една другарка прво и направивме 101бонбонче за со торта и после 400 бонбони за сите гости по една...и многу брзо и лесно ги средивме
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.017
  Сноуууу јас бев повикана не ти :fubar:
  Се зезам :lol:
  delvi го доби одговорот кој го бараше од мене, среќно, па чекаме слики :hai:
   
 11. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.253
  Допаѓања:
  14.966
  Пол:
  Женски
  чисто информативно и пишав за од каде ги имам јас зимано материјалите :)
  јас досега немам правено покани, другарка ми самата ги има правено :hai:
   
 12. delvi

  delvi Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  794
  Допаѓања:
  1.270
  Пол:
  Женски

  Фала ви девојки.Па свадбата е во септември и сега сум во фаза на разгледување ..сеуште немам идеи ама до мај јуни ке ми дојде некоја...Си викам рано е уште сега да почнам, и само собирам идеи и предлози...и кога ке се одлучам рачунам на вашата помош...а каде е тоа пантре мис мислам ми пиша сноу квин..а за покани како сама ..од каде поубава и подебела хартија за печатење..
   
 13. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.253
  Допаѓања:
  14.966
  Пол:
  Женски
  зависи што сакаш, каков вид на покана, има покани кои многу поубаво изгледаат на потенка хартија, а пак другите модели на подебела.Се зависи од поканата.
  инаку пантер мис се наоѓа кога ќе тргнеш од александар палас накај патот за приштина, нема шанси да утнеш огромна зграда е и пишува Пантер мис.
   
  На delvi му/ѝ се допаѓа ова.
 14. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.048
 15. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.253
  Допаѓања:
  14.966
  Пол:
  Женски
  Ова го видов на нет, ама мене некако поканиве мн.познато ми изгледаат,како да не се нови модели
  [​IMG]
   
 16. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  8.344
  Допаѓања:
  66.508
  Ги избравме нашите :)
  Не се некои WOW зошто само тие ги имаа гратис фото студиото.Со сатенски машнички и циркончиња.Мене ми се слатки,уште даја изберам бојата на машничките ,се мислам меѓу циклама и златна :?:

  Oтприлика е вака,само со две машни и сребрест циркон во средината на машничката.Внатре исто има циркончиња со цветчиња ,ако ме разбравте :lol:
  [​IMG]
   
  На Annath, LilBaby, sesilija и 4 други им се допаѓа ова.
 17. MacenceEna

  MacenceEna Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  1.582
  Допаѓања:
  21.630
  Пол:
  Женски
  Мене ми се допагаат баш се слатки , а уште со циклама машна мхмх :lol:

  Супер се ! ;)
   
  На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. soncenceto.matea

  soncenceto.matea Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2012
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  50
  Супер се поканите :) .А кое фото студио?
   
  На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.048
  Еве една идеја за покана, само не е видлив делот во пликот... а пликото е добро.

  [​IMG]
   
 20. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.108
  Ели не знам зошто мислиш дека поканите не се ништо особено? Мене ми се преслатки. Едноставни, шармантни, елегантни. Зарем треба да се кич? И ние имавме едноставни покани за свадба кои и сами си ги направивме.
   
  На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.