1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Поклон за отворање на фризерски салон

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Sungerot.Bob, 8 март 2016.

 1. Sungerot.Bob

  Sungerot.Bob Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Моја блиска пријателка отвара фризерски салон и сега незнам што поклон да купам???? Ве молам да ми дадете предлози.
   
 2. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.375
  Пол:
  Женски
  Ножици :bow::?:
   
  На crazylady, PogbaPol, Antebellum и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Svetulkaaaaaa

  Svetulkaaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2015
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  1.456
  Пол:
  Женски
  Некој сет (ножици,чешли) :wasntme:
   
 4. anamarija65

  anamarija65 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2015
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  113
  Пол:
  Женски
  Огледало, четки за фарбање, ножици, чешел или она хартија за на гуша што се става што се лепи немам поим како се вика... што сакаш од ова тоа хаха :)
   
 5. Bloom19

  Bloom19 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2015
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  1.604
  Пол:
  Женски
  Вино и бонбониера :) Не е ваљда дека ти треба да и го опремиш фризерскиот салон. :lol:
   
  На soffce, Carousel, samovila.red. и 24 други им се допаѓа ова.
 6. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.136
  Пол:
  Женски
  Mozes ukras nekoj,na primer vazna,za vo kos idealni se,blago,vino,buket...
   
  На soffce, samovila.red. и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 7. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.096
  Допаѓања:
  42.776
  Гледaм пoгoре сте пишaле нoжици, aмa oчигледнo е декa не им јa знaете ценaтa нa еден пaр oргинaлни нoжици. :lol:
  Инaче мoже дa oднесеш некoе цвеќе, Бaмбус, Кaктус... штo би мoжелo дa и биде декoрaцијa вo сaмиoт сaлoн.
   
  На Alisa22, samovila.red., Sanjichka007 и 8 други им се допаѓа ова.
 8. vichy

  vichy Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  727
  Допаѓања:
  1.154
  Пол:
  Женски
  Nozici ne se podaruvaat. Simboliziraat prekin na prijatelstvo. Mozes i ramka za slika sigurno ke saka nekoja zaednicka slika od vaseto drustvo da si ima vo nejzin privaten del.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 9. CrAzZyYy

  CrAzZyYy Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2011
  Пораки:
  634
  Допаѓања:
  1.938
  Пол:
  Женски
  Некој украс, слонче на пример за среќна успешна и бериќетна работа :D
   
  На samovila.red., theowndemon, Ketchup и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. NikiBastore

  NikiBastore Активен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2016
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  121
  Пол:
  Женски
  Или некој стаклен украс шо се става за типсој ко ќе дојдат странците на лето :D
   
 11. Westlife

  Westlife Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2011
  Пораки:
  642
  Допаѓања:
  618
  Јас на моја другарка на отварањето однесив убав часовник со Мерлин Монро, баш беше штосна. Некое слонче, часовник, украс..
   
 12. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  5.003
  Допаѓања:
  35.849
  Пол:
  Женски
  Може да и подариш држач за списанија или пак од оние предмети наменети за чување чадори. Во фризерници каде што сум била не сум забележала посебен дел за чадорите, а многу е потребен.
  Се работи за нов салон и многу работи ќе и бидат од полза.
   
  На samovila.red., crazylady, kjukli и 2 други им се допаѓа ова.
 13. Momichka

  Momichka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  1.912
  Допаѓања:
  6.314
  Пол:
  Женски
  еден од последните патови кога бев на отварање на фризерски салон донеса подарок 3-5 крпи ама завиени многу убаво. сметам дека ова би било доста корисен подарок.
  или футрола за алат ~500 денари.
   
 14. papillonP

  papillonP Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2013
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  4.520
  Пол:
  Женски
  Некој интересен ѕиден часовник
   
 15. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  14.217
  Допаѓања:
  240.859
  Јас мислам дека намерно не ставаат ѕидни часовници во фризерски салони(барем јас таму каде што одам), бидејќи често се чека и подолго од предвидено и закажано, и доколку ѕидниот часовник ти е пред очи уште повеќе се фиксираш на каснењето и склет фаќа.
  Не дека не можат да погледнат на рачен часовник и тел. но ѕидниот уште поголема нервоза ствара бидејќи и да не сакаш го гледаш а времето бавно мине.

  Ова може малку офф, ама и јас не би ставила ѕиден часовник во фризерски салон.
   
  На gjoker4e, cresa-jagoda, theowndemon и 4 други им се допаѓа ова.
 16. papillonP

  papillonP Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2013
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  4.520
  Пол:
  Женски
  @danichap јас пак кај сум била на фризер па и во козметички салони е имало часовници и тоа баш некои интересни впечатливи кои еве ми оставиле впечаток па затоа и пишав за часовник.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.541
  Допаѓања:
  11.924
  Пол:
  Женски
  Шо ви е со идеиве дека треба да и го опремите салонот со ножици и прибори?
  Тоа ми е исто како јас да отварам трафика и некој да ми дојде со пакет мастики, бидејќи ќе ми затребаат. :^)

  Бонбоњера, добро вино мислам дека е сосема доволно и пристојно.
   
  На soffce, samovila.red., kim.k и 6 други им се допаѓа ова.
 18. Kimberly11

  Kimberly11 Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  6.404
  Допаѓања:
  24.722
  Пол:
  Женски
  Можеш Замија да и купиш,викаат дека носело пари и среќа :)
  Убав подарок е,нека и е со среќа. Убаво нека и тргне работата. :*
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 19. praski4e

  praski4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  279
  Пол:
  Женски
  На пример можеш да купиш сет ножици или четки за фенирање тоа е оружјето на секој/а фризер/ка :)
   
 20. moni.poni

  moni.poni Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2016
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  74
  Другар отвара сервис за коли
  Што да му купам поклон за отварање??
  нешто украс/детал во стил на кола,алат каде можам да најдам???