1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Покривање на белег со тетоважа

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од ednodevojche, 5 мај 2013.

 1. ednodevojche

  ednodevojche Активен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2013
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Барав ваква тема, но не најдов.
  Дали да се покријат оние белези со тетоважи или со пластични операции.. 1. На место кое сакате да си го покриете недостатокот? Јас немам ни една тетоважа, а имам еден белег кој премногу ми смета... Знам дека полошо би било да го покријам со тетоважа, поради здраствени проблеми, а и со пластична операција ќе треба да ми "откинат" дел од телото (кај нозете и задникот) за да се покрие тој белег. Па некои совети и сличноо ... Белегот ми е на раката и е премногу грозен за жал со него живеам 15 години :(
   
 2. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.212
  Допаѓања:
  1.289
  Толку многу ли сакаш да го немаш тој белег?