Полагање државен испит

Дискусија во 'Образование' започната од Крис Естер, 6 јануари 2019.

 1. Крис Естер

  Крис Естер Нов член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2018
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки! Треба да полагам државен испит за физиотерапевтски техничар, ако може да ми кажете некоја подетална информација, пр каде се пријавува, како да ја потполнам стажанската книшка, каде даги најдам прашањата за кои треба да полагам, секоја информација е добродојдена!