1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Полагање на државен испит за наставници

Дискусија во 'Барање работа' започната од Leeloo, 3 ноември 2012.

 1. Leeloo

  Leeloo Популарен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2010
  Пораки:
  645
  Допаѓања:
  290
  Пред некој ден сакав нешто повеќе да се информирам околу овој испит, пошто ете некои работи не ми се познати. Сакав да прашам, Како се полага овој испит? Кои квалификации треба да ги имаш за да аплицираш? Кој може да аплицира? Цена и така натаму.

  Прво не знаев, дали да ја отворам темава, се мислев да го поставам како обично прашање во темата Сакам да прашам? ама ете сепак бидна, сепак доколку не поттикнува дискусија, може клуч. :)