1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Полагање писмен и практичен испит за СУД

Дискусија во 'Барање работа' започната од Snow-Queen, 6 март 2015.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Полагање писмен и практичен испит за судски референт....дали некој бил и може ли да ми каже што е и како, бидејќи ми рекоа да подигнам материјал потребен за учење, и тоа е еден лист А4 формат на кој пишува:
  1,Закон за судовите (Сл.Весни бр58/06, 62/06, 35/08, 150/10
  2. Судски деловник (Сл.Весник, бр.66/13, 114/14) без одредбите кои се однесуваат за предмети од казнено правна област
  3. Закон за судска служба (Сл.Весник бр. 98/08, 161/08, 6/09, 150/10)
  4. Закон за судските такси (Сл.Весни бр. 114/2009, 148/11, 106/13, 166/14)

  Практичен испит:
  1. Оперативен систем Windows
  2. Текст и математички процесор (Microsoft office i Open Office)
  3. Internet
   
  На Love-space му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Никој не бил на вакво полагање??? :wasntme:
   
 3. Love-space

  Love-space Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2015
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  1
  Бил некој на такво полагање?? Може совети?:D
   
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  И јас уште чекам...ама изгледа никој не бил!
   
 5. Love-space

  Love-space Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2015
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  1
  Vie ne ste bile?
   
 6. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Јас сум утре :sweat:
   
 7. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Од одлука до решение колку време трае процедурата?