1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Полагање пред комисија

Дискусија во 'Образование' започната од milaa-sk, 18 ноември 2015.

 1. milaa-sk

  milaa-sk Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2012
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  23
  Не можев да најдам ништо на форумов поврзано со ова, па решив да отворам нова тема за да прашам.

  Дали некој од вас полагал пред комисија (незадоволен од резултат на испит)?
  Која е процедурата?
  Дали може после првото паѓање на испитот да се побара полагање пред комисија или услов е да си паднал повеќе од еднаш?

  Поздрав и благодарам однапред!
   
 2. zuto

  zuto Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 јануари 2014
  Пораки:
  3.856
  Допаѓања:
  28.388
  И мене ме интересира истото, доколку некој има сознанија или искуство да соодели. Јас секако ќе се распрашам во меѓувреме.
   
 3. k.frosina

  k.frosina Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  2.496
  Допаѓања:
  26.546
  Пол:
  Женски
  Знам дека пред комисија се полага откако ке паднеш на испит три пати после треба да полагаш на комисија барем на мојот факултет е така. Во комисијата има двајца или тројца професори и одговараш пред нив и тие одлучуваат дали ке положиш или не.
   
 4. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  4.274
  Пол:
  Женски
  една асистентка од факсот кажа дека некое чупе 17 пат одеше да го полага нејзиниот предметот и не спомна никаква комисија
   
 5. Ицолгудбејбе

  Ицолгудбејбе Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2015
  Пораки:
  404
  Допаѓања:
  1.144
  Пол:
  Женски
  @krEM4Eto 17пат :0 на кој факултет си жити све ;0 Каде има такви лудаци што 17пати некој полага кај нив?
  Иначе во врска со твоево прашање ,зависи до факултетот и до професорот...На некој факултети после 3пат мора да пологаш во присуство на комисија(пријатели на проф)а на некој немораш ,ама ако сакаш можеш да полагаш пред комисија..
   
  На Priroden и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 6. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.500
  Пол:
  Женски
  Vo mojot fah , dokolku si nezadovolen od ocenata na ispitot ili te paga postojano , imas pravo posle tri paganja da prijavis vi studenski prasanja deka ke polagas pred komisija ! Jas imam polagano pred komisija , me pagase eden iskopleksiran 13 pati i prijaviv za vo komisija i poloziv
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Ena05

  Ena05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2019
  Пораки:
  518
  Допаѓања:
  484
  Пол:
  Женски
  Како оди процедурата со полагање? Кој е во комисија?
  П.С Знам, стара е темава ама да си пробам :lol:
   
 8. Macorot vo Cizmi

  Macorot vo Cizmi Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2020
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Машки
  Дали некој има полагано пред комисија на Технички Факултет Битола по предметот ТЕРМОДИНАМИКА?
  И кои професори се?